Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Plata DIGI TV

Hockey Fan Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Plata DIGI TV

Cei care au DIGI si nu exista in orasul de domiciliu casa RCS, unde pot plati abonament. Mentionez, ca cea mai apropiata casa RCS este la 80 km de mine.
    Am facut un calcul: abo Extra complet + chirie = 9.2 USD = 313500 (cu TVA) + trenul dus-intors pana la Brasov = 220.000. Toate costurile pe 1 luna: 533.500 ROL

Oameni buni de la ercees: nu puteti sa trimiteti si voi, ca un operator obisnuit factura pana acasa si promit, ca platesc prin banca! Da` face-ti ceva, ca daca socotesc inca o data, mai bine cer reconectarea de la amatorii Astral si injur pe sefii lor de la Ciuc pana la Cluj pentru proasta calitate a serviciilor

@Nicky, da-mi ceva idee de plata, fara sa ma duc pana la BV, ca ma plictisesc 4 ore pe tren pentru a cotiza voua Si nu vreau sa fac chestia asta in fiecare luna, ca n-am bani, sa platesc mai mult, decat o luna, ca-ci cu toata familia avem 3 conserve in chirie
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum pot plati factura Digi TV?
    Pentru plata facturii Digi TV aveti urmatoarele posibilitati:
    - Prin ordin de plata - in contul ING: RO75INGB0001000314004000
    - Prin card ING, prin virament in acelasi cont.
    - In sediile RCS si RDS
    Va rugam sa specificati:
    - num.rul contractului Digi TV;
    - numarul facturii pe care doriti sa o achitati;
    - codul client prevazut in contractul Digi TV.
    Atentie!
    In lipsa acestor informatii la achitarea facturii prin card ING, sau de pe ordinul de plata in cazul in care alegeti una dintre aceste variante RCS isi rezerva dreptul de a refuza plata!

DECI POTI PLATII PRIN ORDIN DE PLATA!

Hockey Fan Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    Va rugam sa specificati:
    - num.rul contractului Digi TV;
    - numarul facturii pe care doriti sa o achitati;
    - codul client prevazut in contractul Digi TV.
    Atentie!
    In lipsa acestor informatii la achitarea facturii prin card ING, sau de pe ordinul de plata in cazul in care alegeti una dintre aceste variante RCS isi rezerva dreptul de a refuza plata!
    Care factura?
    Care cod client? Din ianuarie caut codul ala pe contract, dar nici ghicitoarele din craiova n-a gasit
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

vorbeste cu ei pe telefon si zii problema. eu zic ca vei fii ajutat

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu stiam ca te duci cu seria de la cartela in mana si se rezolva,dar acuma am un mare semn de intrebare

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Voi sunteti cazuri fericite!Eu din Februarie astept CONTRACTUL care trebuiau sa mi-l trimita.Aparatul incepe sa dea semne de oboseala....la cine dovedesc ca il am cu abonament si cum?Unde intreb ma impinge in stinga si dreapta si ma pune sa mai astept...Credeam ca am de a face cu o FIRMA...Si apoi de unde sa stiu cum platesc si unde atita timp cit nici nu stiu daca cumva am contract. Ar fi culmea acuma sa imi blocheze si cartela ca asta inseamna TZEAPA!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu am avut nici o problema sa platesc abonamentul.
    Am platit 3 abonamente,doua in Bucuresti si unul la Iasi fara sa am contract si fara sa fie pe numele meu,doar am spus seria cartelei si s-a rezolvat.Nu inteleg de ce uni se agita ,ati fost la casierie si nu v-a primit bani ?Inseamna ca sunt eu cel mai norocos de pe acest board.
    Si inca ceva,un receptor defect mi-a fost schimbat la Iasi fara sa am contract si factura iar pentru activarea cu noul receptor nu stiu cum s-a intamplat ca imediat cum am ajuns acasa a facut update pe Animal Planet.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Mihai
    Nu am avut nici o problema sa platesc abonamentul.
    Am platit 3 abonamente,doua in Bucuresti si unul la Iasi fara sa am contract si fara sa fie pe numele meu,doar am spus seria cartelei si s-a rezolvat.Nu inteleg de ce uni se agita ,ati fost la casierie si nu v-a primit bani ?Inseamna ca sunt eu cel mai norocos de pe acest board.
    Si inca ceva,un receptor defect mi-a fost schimbat la Iasi fara sa am contract si factura iar pentru activarea cu noul receptor nu stiu cum s-a intamplat ca imediat cum am ajuns acasa a facut update pe Animal Planet.
    Si eu m-am dus cu morcovul dupa cele citite aici, dar supriza mea a fost ca le-am dat seria cartelei si una doua mi-a cautat contractul, pe baza seriei si mi-a luat banii! Contract insa, nu am nici in ziua de azi, tot astept pe Mirosatu ` sa mi-l trimita da nada!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

@Mihai:Si inca ceva,un receptor defect mi-a fost schimbat
    aspectul ma intereseaza si pe mine.schimbatul s-a facut pe loc?merci
    noroc,nirolf

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

si mie mi l-au schimbat pe loc... tot in Iasi, desi nu aveam nici contract si nici factura cu mine... am si scris de altfel despre asta in forum acum vreo luna si ceva...
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

apropo fanta iti aduci aminte ca acum vreo luna imi promiteai ca-mi trimiti si mie contractul? eu inca mai astept....

Hockey Fan Teacher

Posts Thanks / Likes

N-atiinteles prea bine problema mea, si inca a vreo 200 de abonati jiji in jud HR!
    Daca n-am factura, si cea mai apropiata casa RCS se afla la 100 km, cheltuielile mele se redicica pt 1 receptor la vreo juma si ceva de milioane
    Va rog, oameni buni de la recese, sa-mi trimite-ti FACTURA la mine acasa Ca apoi pot plati la oricare banca din orasul cu cele mai multe femei frumoase si picioare lungi, dar nevorbitori de limba romana

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

orasul cu cele mai multe femei frumoase si picioare lungi, dar nevorbitori de limba romana
    la ale voastre..... limba conteaza .....?!?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

am si eu o intrebare . am facut contract acum 1 luna pentru digi tv am platiti pentru 2 luni in avans.. am inteles ca factura o trimite acasa... daca nu ... de unde stiu eu cand trebuie sa platesc ?

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Nea...

nea A Viszkis, eu am fost de multe ori in Ciuc, in general in Harghita,da' nu am opservat sa fie atat de multe picioare lungi. de regula acolo se poarta picioroange. poate ai vrut sa zici zona cu cele mai multe castroane satelitare pe cap de sogor... de astea nu duceti lipsa si nici de" pikioka"... noroc de cei de la d&k,altfel nu vedeati voi evolutii ceresti
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)