Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dolce si pachetul active gratuit sau nu?

dupa o luna si jumatate de asteptare au venit cei de la dolce sa imi instaleze servicul, si observ ca telesport nu merge desi am facut contract pe 2 ani, i s-a mai intamplat cuiva?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@cipry189: observ ca telesport nu merge desi am facut contract pe 2 ani, i s-a mai intamplat cuiva?

Nici la mine nu merge... !. Si eu am facut contractul facut pe 2ani.
    dar, pentru mai multe informatii:

http://www.dolce.ro/ro/pachete_si_tarife/active.html
    Cred ca Dumnezeu a pierdut Romania la poker!
    Suntem o natie de cersetori...

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Oferta Dolce la contract pe 2 ani este HBO gratuit pe 3 luni si Telesport 6 luni gratuit pe linga cele 6 luni gratuit pachetul baza. Pentru activarea HBO si Telesport din promotie trebuie sa sunati la 0800 836523 /1 si cereti operatorului activarea acestor canale din promotie.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am dolce din Decembrie si nu am avut aceasta promotie de Telesport si Hbo. cred ca acu ii prea tarziu daca sun ,sau nu (am contract pe doi ani doar la pachetul de baza). Hbo si telesprtu le am la Digi, dar daca ii gratis de ce sa nu am si la dolce ..

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Eu cred ca nu e activat initial, pentru cei care au contract pt 2 ani, deoarece cred ca e o exprimare ambigua la mijloc. Eu cred ca HBO si Telesport e gratis 6 luni pt cei ce fac abonament pe 2 ani cu aceste 2 pachete. Deci 6 luni gratuite dupa care se vor plati si aceste pachete pana la sfarsitul perioadei contractului.
    Nu cred ca va permisa renuntarea la aceste pachete dupa perioada de 6 luni.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Exclamation

Quote Originally Posted by barghy View Post
    Oferta Dolce la contract pe 2 ani este HBO gratuit pe 3 luni si Telesport 6 luni gratuit pe linga cele 6 luni gratuit pachetul baza. Pentru activarea HBO si Telesport din promotie trebuie sa sunati la 0800 836523 /1 si cereti operatorului activarea acestor canale din promotie.
    HBO in oferta Dolce !.UNDE ?. Oferta originala asa arata:"Pe langa avantajele televiziunii digitale, cu Dolce te poti bucura si de urmatoarele avantaje specifice:
    primesti cea mai buna selectie de programe in pachetul de baza, Variety

in cazul in care ai nevoie de al doilea receiver, abonamentul pentru acesta este GRATUIT - Dolce e singura televiziune digitala care iti ofera posibilitatea sa vizionezi canale diferite pe doua televizoare cu acelasi abonament

iti oferim GRATUIT pachetul tematic Explorer
    Si mai mult, daca esti abonat la serviciile de voce Romtelecom:
    primesti GRATUIT primul receiver si kitul de instalare

iti instalam echipamentele si iti activam serviciul GRATUIT daca semnezi un contract pe 2 ani

daca te abonezi acum, primesti primele 6 luni de abonament GRATUITE pentru pachetele Variety si Active, pentru un contract de 2 ani sau primele 3 luni GRATUITE pentru un contract de 1 an"
    SS2 rev. 2.3; AltDvb 2.2 & DvbWiewer Pro; Gibertini Al 85 cm; H-H Strong; Digibox Strong; 2 X IPTV iDolceTv;1X IPTV Digiplay
    AverTv Hybrid Super 007 - DVB-T

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default info

Am dolce din 30.12.2006 si am activat telesport in 11.01.2007(6 luni gratis,pot renunta la el dupa minim 3 luni).Activarea altor pachete este posibila oricand,(activare minim 48 ore) si se poate renunta la orice pachet dupa 3 luni.
    HBO e gratis 6 luni la cei care fac abonamente (sau au facut) di 11 02 2007,asta daca e sigura data.
    Canal D va emite in grila dolce tv din 18 sau 19 feb.2007.
    Nu trebuie sa se faca download,va fi automat in lista de programe din meniu asa cum s-a intamplat cu ATOMIC TV.
    Respect!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by calin72 View Post
    Am dolce din 30.12.2006 si am activat telesport in 11.01.2007(6 luni gratis,pot renunta la el dupa minim 3 luni).Activarea altor pachete este posibila oricand,(activare minim 48 ore) si se poate renunta la orice pachet dupa 3 luni.
    HBO e gratis 6 luni la cei care fac abonamente (sau au facut) di 11 02 2007,asta daca e sigura data.
    Canal D va emite in grila dolce tv din 18 sau 19 feb.2007.
    Nu trebuie sa se faca download,va fi automat in lista de programe din meniu asa cum s-a intamplat cu ATOMIC TV.
    Eu am semnat contractul pe 4 februarie 2007 si beneficiez de Explorer gratuit pe 2 ani si Active gratuit pe 6 luni. HBO nu este gratuit pentru mine timp de 6 luni daca il activez, deci? In plus, de unde ao asemenea informatii, fiindca pe dolce.ro nu se mentioneaza o asemenea oferta legata de HBO.
    Last edited by Bowser; 16th February 2007 at 22:38.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Unhappy info

Buna!
    Am DOLCE din 30.12.2006 si am activat TELESPORT din 11.01.2007 la promotie(6 luni gratis),pe care pot sa-l dezactivez dupa minim 3 luni de la activare.
    HBO e la promotie gratis pentru cei care se aboneaza (ori s-au abonat din 11.02 2007 daca am datele exacte)!
    Canal D v-a fi in grila de programe din 18-19.02.2007 si v-a fi download-at direct de ei ,asa cum s-a intamplat si cu ATOMIC TV.
    Ceva nou despre noul soft nu stiu nimic.Trebuia sa apara luna asta!
    Respect!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Copy/Paste? Ideea e ca ceea ce tu scrii nu e mentionat pe site, asa ca de unde ai ideea asta cu HBO gratis? Cat despre Telesport, de ce nu ai putea sa il dezactivezi dupa cele 6 luni de gratuitate si trebuie sa o faci dupa 3?
    Last edited by Bowser; 16th February 2007 at 22:56.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mare RAHAT cu Dolce asta!Te pune sa astepti LUNI INTREGI,nu iti dau voie sa-ti instalezi singur echipamentul,cand vin instalatorii isi bat joc de clienti(ba ca nu au teava,ca nu e bun televizorul,etc),receptor restrictiv(fara posibilitatea de a intra in meniu,de a scana o frecventa,etc),intru-un cuvant ,un serviciu de CACAT9tipic RTC)
    1,5 m ;strong 4355 evo + lnb invacom twin 0,3 db;

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Informatia cu HBO gratuit 3 luni o am chiar de la echipa de instalare a kitului si e valabila pentru kiturile instalate dupa data de 13 febr. Va repet ca am sunat la 0800 836523 /1 unde operatorul mi-a confirmat informatia si am intrebat si cum putem renunta dupa 3 luni la HBO pentru a nu plati in factura de dupa promotie si mi-a spus ca sunam la acelasi numar cu o zi inainte de implinirea celor 3 luni si cerem acest lucru. De asemeni in noile contracte e trecuta aceasta promotie( 3luni gratis HBO si 6 luni gratis Telesport). Si HBO a fost activat chiar pe 2 recivere cuprinse pe contract.
    Daca are cineva alte informatii va rog sa le posteze.

alex1
    Guest

Default receptor dolce

am avut suspendat serviciul dolce pt neplata romtelecom. dupa ce am platit telefonul telefonul a fost restabilit dar serviciul dolce nici gand. am sunat la relatii cu clientii si nu a raspuns nimeni.dupa a patra oara de apel a raspuns cineva si a spus ca noi nu ne ocupam de asta , in calculator spune ca serviciul este restabilit. ce sa mai cred. asta este dolce.mesajul care imi apare este "pt a va abona la acest canal sunati la serviciul cu clienti eu am contract doar pt pachetul variety (sau pachetul standard).

Mester Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by alex1 View Post
    am avut suspendat serviciul dolce pt neplata romtelecom. dupa ce am platit telefonul telefonul a fost restabilit dar serviciul dolce nici gand. am sunat la relatii cu clientii si nu a raspuns nimeni.dupa a patra oara de apel a raspuns cineva si a spus ca noi nu ne ocupam de asta , in calculator spune ca serviciul este restabilit. ce sa mai cred. asta este dolce.mesajul care imi apare este "pt a va abona la acest canal sunati la serviciul cu clienti eu am contract doar pt pachetul variety (sau pachetul standard).
    Poate ti-u lasat la vizionare numai canalele XXL
    O fi luat-o razna si calculatorul.....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

am sunat la dolce in urma cu 5 zile pt a-mi activa pachetul active (care e gratis 6 luni la abonament de 2 ani), zis si facut. Dupa 3 zile dau din nou tel la dolce sa intreb daca mi-au activat pachetul active, si doamna imi spune ca e activat desi nu prind telesportul (aka pachetul active), pe cine trebuie sa injur sa imi rezolve problema ?!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)