Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default Dolce...TP-uri+Soft Update

Salutare,

Din cate am citit pe forum, in februarie trebuia sa se faca un Update la soft (update ce permitea aranjarea canalelor precum si receptia de canale FTA) si lansarea a inca 2 TP-uri.

Pana acum nimic . Noutati cineva ?

In special persoanele care lucreaza sau au legatura cu Dolce.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Seriozitatea nu e un atu al firmelor de la noi, asa ca...mai asteapta

Iata un exemplu de seriozitate Romtelecom: am facut o cerere pt ADSL. Mi s-a promis atunci, ca in maxim 21 de zile se rezolva. Trimit mail sa vad ce mai e cu cererea mea, ca au trecut peste 2 saptamani, si iata raspunsul:

"Stimate domn,

Momentan cererea este pusa pe lista de asteptare deorece nu va aflati in aria de acoperire, Nu va putem da un termen cand fi gata deoarece sunteti pe lista de asteptare.

O zi placuta"

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Asteptari

Sa ne lamurim: vine cate unu' si arunca o chestie (de genul: 'ar trebui sa fie soft update in februarie'; nu are nici o sursa, dar asa i se pare lui ca ar fi bine) dupa care incepe toata lumea si injura o firma ca nu si-a respectat promisiunea.
    Ar fi bine sa nu confundati promisiunile oficiale cu parerile unora (as zice eu atat ca asteptari cat si ca injuraturi ulterioare).

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mtest View Post
    Sa ne lamurim: vine cate unu' si arunca o chestie (de genul: 'ar trebui sa fie soft update in februarie'; nu are nici o sursa, dar asa i se pare lui ca ar fi bine) dupa care incepe toata lumea si injura o firma ca nu si-a respectat promisiunea.
    Ar fi bine sa nu confundati promisiunile oficiale cu parerile unora (as zice eu atat ca asteptari cat si ca injuraturi ulterioare).
    Sunt si promisiuni oficiale nerespectate, asa cum e cea descrisa mai sus de mine...

A, si inca un ex:
    "EPG - Electronic Program Guide
    Prin Ghidul TV Electronic, chiar pe televizorul tau, poti consulta programul care ruleaza pe orice canal DIGI TV." - www.digitv.ro. Asta e tot o "parere" ?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mtest View Post

O remarca pe care trebuia sa o intuiti toti mai devreme pentru ca este perfect adevarata .

Multi useri se bazeaza pe zvonuri , barfe si alte surse cand spun diverse , din pacate.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zmeura View Post
    ...Inafara de Fanta,Sfetnic,Newsat si NeoAndersson nimeni nu a putut demonstra ca are intradevar legaturi in interiorul DTH-urilor...
    offtopic
    Mai e cineva...nu e greu de ghicit

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mi-am facut update soft la dolce si nimic . ii la fel ca innainte daca dau la selectare semnal i-mi cere sa introduc codul ?
    Am oprit receptorul din spate 8-10sec am asteptat sa scrie asteptati va rog am apasat de doua ori pe back am introdus codul 2485 . si-a facut update soft (a durat cam cinci minute) dar nimic nou. ma ajuta cineva? poate nu am facut eu bine.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@runcan ioan: Mi-am facut update soft la dolce si nimic . ii la fel ca innainte daca dau la selectare semnal i-mi cere sa introduc codul ?

la mine dupa ce a facut update la Soft (ieri D-nii Istalatori) nu a fost nevoie sa opreasca receiver-ul din spate.Dupa ce a terminat...sa restartat automat.

Iar la Optiuni-Selectati-va Semnalul -Codul este 0000 (am observat acest cod este la fel ori de cite ori il cere STB).

Pacat ca nu se poate sa se scaneze fiecare sau toate Tp'fregvente-le respective. Oricit l-am butonat nu am gasit asa ceva !
    Cred ca Dumnezeu a pierdut Romania la poker!
    Suntem o natie de cersetori...

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)