Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digi = Tzeapa ! (sau aritmetica....)

Deci oameni buni am Digi de cind s-a lansat si am platit mereu cit scria ca trebuie sa platesc.Bun. Astazi s-a dus nevastamea sa plateasca factura un alunga cu ca. 40RON (am baza + maxpac ) lunar iar din ianuarie baza costa 39,74+maxpac 28,56 lunar specificat pe factura . Deci ea a vrut sa plateasca si pe alte luni dar cind a vazut asta a lasato moarta .Acum va intreb pe astia care tot dati in ceilalti si DIGI este cel mai tare ,ce spuneti? 68 de ron pe luna baza + maxpac deci 680000 de lei.Bai au inebunit ,daca eram in tara luam decodorul si il dadeam lui aia in cap.pai pe situl lor scrie cam altceva sau probabil ca sint client prea vechi.Imi pare rau dar asa ajungeti ultimi iar eu nu pot sa renunt pt. ca au imaginea destul de buna + vin PPV dar nu la bani astia.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Abonamente

I. Echipamente în custodie Puteti lua in custodie atat kitul decodor Digi TV cat si antena! In acest caz veti putea viziona gratuit pachetul de programe ales in luna incheierii contractului. Pachet Popular*
    10 RON

Pachet Baza
    16,7 RON
    Pachet Extra I (Pachetul Baza + 6 programe noi)
    22,9 RON

Pachet Extra II (Pachetul Baza + 12 programe noi)
    19,5 RON
    Pachet Extra II (Pachetul Popular + 12 programe noi)
    12,8 RON
    Pachet Extra Complet (Baza + Extra I + Extra II)
    24,6 RON
    Pachet HBO
    9 RON
    Pachet Cinemax
    6 RON
    Pachet MaxPak
    12 RON
    * Pachetul Popular se poate asocia doar cu pachetul Extra 2

II. Pachetul ales gratuitDaca alegeti sa cumparati echipamentele, integral sau in rate, primiti pachetul ales gratuit, in luna contractarii si in luna imediat urmatoare! Pachet Popular
    10 RON

Pachet Baza
    16.7 RON

Pachet Extra I (Pachetul Baza + 6 programe noi)
    6,2 RON
    Pachet Extra II (Pachetul Popular + 12 programe noi)
    2,8 RON
    Pachet Extra II (Pachetul Baza + 12 programe noi)
    2,8 RON
    Pachet Extra Complet (Baza + Extra I + Extra II)
    7,9 RON
    Pachet HBO
    9 RON
    Pachet Cinemax
    6 RON
    Pachet MaxPak
    12 RON

Oferta este valabila din 24 ianuarie 2007.
    Tarifele nu includ TVA

Baza +MaxPack = 16.7 +12 = 28.7 + tva = 34.15 RON = 341.500 lei vechi . Ce-o fi asa greu de calculat ?

Scaneaza si tu factura sa vedem , daca zici ca e asa .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Pentru mine nu este nimic greu de calculat dar pt. cei de la casierie ...............Factura nu pot sa o scanez pentru ca nu o am eu, este la nevastamea care vine in martie inapoi asa ca pina atunci imi cer scuze daca am jignit pe cineva dar o sa o scanez.Oricum miine se mai duce odata sa o interbe pe aia cum ajunge ea la suma asta.Poate ca am fost putin c-am nervos cind am scris titlul dar cred ca ma intelegeti , eu nu am nimic cu DIGI ba sint chiar multumit,chiar vroiam sa-mi iau un Humax, dar nu asa .II respect pt. ce au facut (inainte aveam un PowerVu si vedeam doar citeva programe dind cam 1200 de dolari ) dar nu va bateti joc de oameni.Am uitat sa specific ca, cartela a fost inchisa din Decembrie , poate or fi penalizari ...........Haideti sa fim seriosi.In Martie cel tirziu, o sa scanez factura sa nu ziceti ca am ceva cu cineva..

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Imi cer scuze si va rog sa stergeti tot ce am scris deoarece nu am avut dreptate.Suma era pe doua luni ,adica Ianuarie si Februarie ,dar fata de la casierie i-a spus ca daca mai plateste o luna tot 680000 face, probabil avind aceasta suma in cap ,iar nevastamea a plecat.Oricum imi cer scuze fata de DIGI si va rog sa stergeti acest topic, mai ales titlul..

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Da , e problema mare cand , cand mi-a spus mama ca a platit 160 mii pe telesport pe luna m-am aprins imediat si am cautat raspunsul pe forum , sa-mi zica mai tarziu ca era plata pe 3 luni dar nu si-a dat seama , ca ,, aia ,, de la casierie i-a spus ca e pe luna . Neamurile astea......

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

- Scuzele trebuie sa vina din partea RCS. Normal ar fi ca abonatul sa primeasca la domiciliu factura pe care sa o achite prin posta, banca sau la casieriile RCS.
    Confuziile create sunt din vina furnizorului
    - O fi Romtelecom furnizorul cu serviciile cele mai slabe si pe bani multi, dar din punct de vedere al facturarii si al modului de plata, jos palaria...Asta inseamna inca un plus pentru Dolce si un minus pentru Digi...
    Salut Prieteni!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu am nimic cu nimeni...dar apar niste titluri de topicuri pe forum de ne facem de ris...chiar scriem doar si apoi gindim...aruncam cu noroi si apoi, eventual zicem pardon...normal ca si soferii care omoara oameni isi cer scuze si le pare rau dupa dar la ce ajuta...ar trebui sa fim mai atenti si sa ne alegem cu ceva din scrisul si cititul forumului...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Exista un adevarat cult al unor de a ataca Digi TV.
    Ati observat poate ca in astfel de topicuri sa nu intervin in nici un fel.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Bai mie imi pare rau nu am atacat nici pe Digi nici pe altcineva mi-am spus o pearere la cald.Cred ca oricine era nervos daca auzaea asta si mi-am dat seama numai dupa ce a scris King-Blana.E vina mea mi-am cerut scuze dar nu am sa ma omor acum,la urma urmei este un forum si nu cred ca am gresit cu ceva.Si poate ca nu sint nici asa inteligent si intelectual ca altii pe aici.Eu am incheiat discutia aici.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mihail View Post
    Bai mie imi pare rau nu am atacat nici pe Digi nici pe altcineva mi-am spus o pearere la cald.Cred ca oricine era nervos daca auzaea asta si mi-am dat seama numai dupa ce a scris King-Blana.E vina mea mi-am cerut scuze dar nu am sa ma omor acum,la urma urmei este un forum si nu cred ca am gresit cu ceva.Si poate ca nu sint nici asa inteligent si intelectual ca altii pe aici.Eu am incheiat discutia aici.
    Si mult bine ne-ai factut))))))))))

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Si mult bine ne-ai factut
    De parca iar fi scazut reputatia lui gigi cu asta

Gigi are 90% din abonati care nici nu au auzit de internet....

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by un cetatean View Post
    De parca iar fi scazut reputatia lui gigi cu asta
    Gigi are 90% din abonati care nici nu au auzit de internet....
    Nici ne net, nici de rdi, nici de ppv
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

doar de lighene si ceaune, am fost zilele trecute in Maramures iar pe la sate tot la 2-3 case cate o parabola, cred ca e moda mare cu parabolele astea

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Iar nu merge EPG-ul la Gigi...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu ma gindeam la deschiderea de noi topicuri cu titluri bune de zero tv...se pot expune probleme aparute in relatia cu furnizorul la stiky-urile fiecarui dth...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)