Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Profesionism FOCUS

Azi am fost la sediul Focussat cu o problema...zilele trecute am luat un rec+card de la un "prieten", cu asigurarile de rigoare ca este ok.N-a fost asa.Nu mai detaliez poblemele receptorului, cert e ca in aproximativ 20 de min am incheiat un nou contract, receptorului i s-a pus ultimul soft iar cardul a fost inlocuit...devenit astfel utilizatorul cardului cu nr. 72526.Felicitari echipei...si asteptam trecerea pe crypto, incet dar sigur...
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by liviusky View Post
    Felicitari echipei...si asteptam trecerea pe crypto, incet dar sigur...
    Poate MULT prea incet...in 2008, cu ce mai pot veni in plus ca sa mai faca noi abonati... Pe piata, vor fi departe Digi si Dolce...
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca si astia sunt profesionesti ca si UPC Cluj inseamna ca nu ne mai ramane decat sa plecam in Congo.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cred ca ar fi bine sa te documentezi tu inainte, fiindca eu am spus ce am spus in cunostiinta de cauza, adica avand cablu+internet+telefonie de la super firma UPC Cluj.Daca voi numiti servicii de calitate faptul ca mai bine de o luna nu a functionat cum trebuie atat netul cat si telefonul si nu au intreprins nimic atunci jos palaria.
    Nu stiu cum se comporta Focus si de aceea am facut acea comparatie.Oricum nu are legatura cu Digi.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nimeni nu stie ce ne rezerva viitorul. Problemele despre care se discuta sunt actuale...Pana sa aibe Focus-UPC un super pachet pe Sirius, mai dureaza...La fel ca in cazul DigiTv care tot se zvoneste ca o sa faca si o sa dreaga, dar pana acum...
    Salut Prieteni!

aleksutz
    Guest

Quote Originally Posted by liviusky View Post
    .devenit astfel utilizatorul cardului cu nr. 72526....
    Deci Focus are vreo 70.000 de mii de abonati si are rata de crestere mai mare decat a MAX TV. Cred ca in curand il va depasi pe acesta, asta in cazul in care nu a facut-o deja. Focus merge incet dar sigur si pana la sfarsitul anului cred ca va avea peste 100.000 de mii de abonati

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

1000% Focus are maxim 63.000 cartele valide din care in jur de 41.000 sunt cu subscriptia platita la zi minim pe unul dintre pachete.
    Probabil diferenta pana la 72.000 e data de numarul rezilierilor.
    (parerea mea ca numai 9000 de rezilieri e chiar un numar super mic in conditiile numarului mare de tepe dat de acest pachet falimentar).

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Sunt altii care dau tepe mult mai mari(si au rezilieri de contracte mai multe)!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Diferentza poate fi nr-ul de receptoare aflate pe stoc la distribuitori

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by strong2006 View Post
    Daca si astia sunt profesionesti ca si UPC Cluj inseamna ca nu ne mai ramane decat sa plecam in Congo.
    De acord total , daca e ca la Cluj , atunci e clar .

Vedeav-as sa aveti un singur operator de cablu in tot orasul cu preturi care cresc trimestrial , momentan 34 RON , si sa aveti o grila incantatoare ca la Cluj : Canal Teleshop , 2 Videotexturi , taraf , bari colorate de 4 luni (= AtomicTV) , si ca toate sa le puna capac : daca te abonezi la pachetul basic + hbo (16 RON) + restul pachetelor (Discovery) , pachetul; cu Telesport (5 RON) , pachetul cu muzica (nu stiu cat costa) + restul de pachete , deci faci abo ful de vreo 85 de RON , primesti gratis , bonus , canalul Pro7 (canal care 13 ani a fost in grila Asstral gratuit dar de cand au venit cretinii de UPC e canal codat alaturi de AXN , etc etc)

Dav-ar Dumnezo` o astfel de varianta , sa vedeti cum ati privi cu ochi buni dupa aceea MaxTV sau RCS cablu .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

KB
    la cablu UPC sunt de acord cu tine!Pret mare in comparatie cu rcs (abonat la cablu la ei ,unde dau hbo+baza=19,8 lei) care ofera servicii ieftine dar in functie de norocul fiecaruia!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu ce sa mai zic cu RCS pe care dau 400 de mii pe luna si am numai 32 de canale, in Bucuresti.

Astral nu se baga in zona asta iar astia de la RCS nu se agita sa traga alte cabluri.

HBO? nu exista, se vede dublu cu decodor si fara.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

UPC doarme sau ce mama dracului face? Ce fac aia de la marketing? Sau castiga bani bun din asta?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)