Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Al doilea brazilian la Steaua !

Mihai Stoica a declarat luni ca un al doilea transfer al unui jucator brazilian la Steaua ar putea fi perfectat marti. Se pare ca este vorba despre mijlocasul-minune de numai 1,56 metri inaltime, Elton José Xavier Gomes, de la Corinthians.

"Discutiile in Brazilia au fost reluate. Marti se va hotari transferul. Este destul de complicat, pentru ca lucrurile s-au incurcat foarte mult. Sunt probleme care nu depind nici de noi si nici de jucator", a spus MM.

"Noi ne intelesesem cu jucatorul si cu echipa, dar au intervenit ale probleme", a declarat MM luni, fara sa dea nume.

Insa, de la Steaua a transirat ca este vorba de Elton José Xavier Gomes. Desi este mic de statura, pe atat este de rau, de abil, de tehnic. Costa 2 milioane de dolari. Raspunsul sau este asteptat marti si ar putea fi pozitiv.

Gomes este un produs al scolii de fotbal de la Corinthians si este considerat o mare speranta a fotbalului sud-american. Eu are numai 20 de ani, este nascut pe 7 aprilie 1986.

A mai jucat ca imprumut in 2006 la echipa Săo Caetano, unde a marcat doua goluri in 36 de jocuri si apoi a revenit la la Corinthians.

www.onlinesport.ro

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Steaua l-a achizitionat pe mijlocasul brazilian de numai 1.56 metri, Elton José Xavier Gomes, de la Corinthians. Anuntul a fost facut miercuri seara pe siteul oficial al Stelei, dupa miezul noptii.

Elton este un produs al scolii de fotbal de la Corinthians si este considerat o mare speranta a fotbalului sud-american. Are numai 20 de ani, este nascut pe 7 aprilie 1986.

A mai jucat ca imprumut in 2006 la echipa Săo Caetano, unde a marcat doua goluri in 36 de jocuri si apoi a revenit la la Corinthians, unde a jucat 7 meciuri in acest sezon.

Mihai Stoica, managerul general al Stelei a declarat pentru site-ul oficial al clubului: „In timp ce altii creau diversiuni si cautau sa provoace scandaluri, noi incercam sa ne asiguram serviciile acestui jucator de geniu. Voi spune mai multe daca acest transfer se va materializa. Imi doresc mult ca Elton sa ajunga in Ghencea si nu am renuntat niciodata la ideea aducerii lui la Steaua. N-as fi precizat aceste detalii daca nu as descoperit cu putin timp in urma reactiile presei braziliene”.

Si Cosmin Olaroiu a comentat transferul lui Elton, tot pe site-ul clubului: „Ni l-am dorit si il dorim in continuare pe Elton la Steaua . Este un jucator cu o calitate tehnica formidabila, care ar da mai multa culoare jocului nostru. Ar asigura doza de spectacol si in acelasi timp de eficienta, atat de necesara dupa accidentarea lui Dica. M-as bucura mult ca acest transfer sa se materializeze, stiu ca s-au facut si se fac eforturi mari in acest sens”.
    Impresarul jucatorului a confirmat transferul, declarand ca Steaua va plati 2 milioane de euro pentru jucator.

ONLINESPORT

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu se misca rau

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Ultima achizitie a Stelei, brazilianul Elton, a sosit, luni, 5 martie, in Romania!

La cererea managerului general al FC Steaua, Mihai Stoica, brazilianul a oferit doar o scurta declaratie pe Aeroportul "Henry Coanda".

"Eu am multe in comun cu Steaua. M-am nascut in 1986, an in care Steaua reusea sa cucereasca trofeul Cupa Campionilor Europeni", a fost declaratia "micului" brazilian.

Mihai Stoica a spus ca brazilianul va sustine marti vizita medicala si va fi prezentat a doua zi, miercuri, in cadrul unei conferinte de presa.

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Mi-e rau!
    Fiti atenti la MM ce inalt e fata de spiridusul asta.
    Eu zic ca in Liga 1 nu are nicio sansa.
    Am urmarit o declaratie a lui Goian care a fost intrebat cum e sa joci impotriva unor jucatori de inaltimea asta. Goian a respuns: e greu ca sunt rapizi.... " dar ii supunem"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)