Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default RCS&RDS nu mai baga bani in DIGITV?

Am auzit din unele surse din RCS&RDS ca acum se pompeaza multi bani in 3G si de aceea nu mai sunt aparate la digi?
    Fanta, acest zvon este adevarat?
    Sau s-a atins un targhet de abonati?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionutsat View Post
    Am auzit din unele surse din RCS&RDS ca acum se pompeaza multi bani in 3G si de aceea nu mai sunt aparate la digi?
    Fanta, acest zvon este adevarat?
    Sau s-a atins un targhet de abonati?

digi tv baga banii in buzunarele directorilor de filiale si ale . .. angalatilor prorpii care sunt "mari instalatori de antene"

seja in afacerile digi tv au de castigat numai dealerii si instalatorii care au pile cu portofelu'

imi pare rau sa zic asta despre digi tv desi eu am o colaborare cu ei de cand s-au lansat
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

atunci cine stie mai multe despre acest "subiect" sa spuna mai departe...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Da, investitiile majore sunt acum pentru 3G. Asta nu inseamna ca Digi nu va ramane in atentia managerilor...Oricum, nu iese fum fara foc...
    Salut Prieteni!

babicu
    Guest

Lightbulb Confirmare: Asa E !

Quote Originally Posted by valentyn0_sat View Post
    digi tv baga banii in buzunarele directorilor de filiale si ale . .. angalatilor prorpii care sunt "mari instalatori de antene"

seja in afacerile digi tv au de castigat numai dealerii si instalatorii care au pile cu portofelu'

imi pare rau sa zic asta despre digi tv desi eu am o colaborare cu ei de cand s-au lansat
    Stie omu' !

M-am lasat intre timp de sportu-asta...
    Pare-se ca n-am cotizat la cine trebuie...
    Sau CAND trebuie [cartile se facusera cu mult inainte sa vina noile contracte]...
    Prafu' de pe toba era 30 - max. 70 / LUNA - B A T J O C U R A ... ,
    ... iar ala DIN OCHI era "nu primim/nu avem/nu cunoastem/va contactam"...

BINE-A FACUT DL. D** P*** ca a plecat - era mult prea DOMN pt RCS&RDS
    Cel care chipurile i-a luat locul, D***** B**** e O RUSINE pentru oricine...

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

firma la care sunt angajat eu a facut in noiembrie si decembrie peste 2000 instalari, numai intr-un singur judet...in ianuarie au fost mult mai putine datorita lipsei de aparate...
    si , va zic in cunostiinta de cauza, nu s-a dat nici o spaga si nici nu s-a pretins...adica exista si oameni cinstiti in Romania...
    dar cum am mai zis, daca stie cineva ceva despre lucrurile gen "cotizat", ar trebui spuse aici pe forum, sau macar lui Fanta pe pm, sa ajunga la urechile cui trebuie.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

firma la care sunt angajat eu a facut in noiembrie si decembrie peste 2000 instalari, numai intr-un singur judet...in ianuarie au fost mult mai putine datorita lipsei de aparate...
    si , va zic in cunostiinta de cauza, nu s-a dat nici o spaga si nici nu s-a pretins...adica exista si oameni cinstiti in Romania...
    dar cum am mai zis, daca stie cineva ceva despre lucrurile gen "cotizat", ar trebui spuse aici pe forum, sau macar lui Fanta pe pm, sa ajunga la urechile cui trebuie.
    Ma gandesc ca firma a incasat comisionul integral pentru cele 2000 de instalari. Ma duce gandul la anii 1997-1998 cand CONNEX dadea dealer-ilor intre 50 si 70 USD pe conectare. Plata la activare. Pana s-au prins ca dupa 6 luni 30% erau deconectati pentru neplata. Apoi au schimbat tactica. Plateau suma 30% la activare, 40% dupa 6 luni si 30% dupa un an. Cam asa ar fi trebuit sa faca si cei de la DIGI si sunt convins ca nu mai erau exemple de "blocuri NATO" pline cu antene pe la geamuri.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

da.. ionut ..

eu stiu despre lucrurile gen cotizat..

dca le spun unora.. nu ma cred ( anumiti oameni sunt faci acestui operator dth)
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

am mai scris despre asta( http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=44081 ) si cea ce am spus aici e total adevarat,mai nou se intarzaie foarte mult si cu platile pt instalari si incheierea contractelor

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ciudat dar eu la Mirosat am echipamente tot timpul , sunt cu plata la zi a comisionului si n-am dat in viata mea un eurocent spaga.
    In plus eu nu m-am incurcat niciodata cu instalari si echipemente in custodie.

Cat despre bani investiti de Digi TV nu stiu ce ar mai fi de discutat in conditiile in care a inchiriat 10 transpondere , s-a extins in 6 tari , are peste 1.500.000 de receivere distribuite si timp de 13 luni a oferit abonamente cu abo baza gratuit timp de un an de zile.

Pe viitor Digi Tv se va axa pe noile receivere ce vor aparea pe piata , pe multiview si nu in ultimul rand pe dezvoltarea mai multe canale pay-per-view.

In rest multe speculatii.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ai fi vrut sa te duci intr-o dimineata la firma si sa vezi scris pe flipchart ca patronu tau a facut niste plati ? E o simlpa intrebare . Departe de mine sa iau partea cuiva in disputa de fata sau sa afirm ceva .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)