Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Imagine Focussat

Ma bate gindul sa-mi iau Focussat ( numai pt. MGM ).Cei care aveti deja puteti sa-mi spuneti si mie cum este calitatea?Citesc ca Pro Cinema se vede nasol s.a.m.d.Deci pe mine ma intereseaza numai MGM-ul si poate si HBO Cu Cinemax daca se vad la fel ca la Digi(am auzit ca nu au sigla pe ele) chiar daca costa mai mult.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mihail View Post
    Ma bate gindul sa-mi iau Focussat ( numai pt. MGM ).Cei care aveti deja puteti sa-mi spuneti si mie cum este calitatea?Citesc ca Pro Cinema se vede nasol s.a.m.d.Deci pe mine ma intereseaza numai MGM-ul si poate si HBO Cu Cinemax daca se vad la fel ca la Digi(am auzit ca nu au sigla pe ele) chiar daca costa mai mult.
    Deocamdata imaginea pe toate canalele e foarte buna chiar excelenta fiind 15 canale pe TP, dar din pacate dupa introducerea lui Kanal D se vor cam schimba lucrurile desi nu bag mana in foc. Cinemax si HBO se vad foarte bine si sunt fara sigle.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Pai si daca imi cumpar Receiverul Kaon de la ei care este in Conax , ce fac cind o sa vina cu Philips in alta norma?Imi dau ei altul sau trebuie sa mai cumpar altul iar asta il arunc?Oricum ii sun miine sa vad ce spun.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Exista si posibilitatea in custodie si o sa iti schimbe in mod sigur gratis receiverul.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

daca tot veni vb e suparatoare sigla de la focus e mai mare decat sigla programelor PRO , pe max&digi e ok , boom lasa de dorit

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mihail View Post
    Imaginea e buna pe toate programele,iar pe PRO CINEMA si-a revenit!
    HBO si CINEMAX se vad f bine!Nu-ti fa griji in privinta rec nou(philips)!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Imaginea e mai rea decat pe alti provideri . Sa asteptam data de 18 , dupa ce incepe Kanal D sa facem si atunci niste teste , care teoretic ar trebui sa se inrautateasca .
    Nu merita doar pentru un canal , si acela cu filme de categoria B , sa te abonezi ...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Omule, ia-ti FOCUS, receptorul in custodie, imaginea e excelenta exceptie facand programele PRO poate din cauza siglei Focus de pe ele. Programe putine, preturi mari insa imaginea e excelenta, semnalul beton, receptorul foarte bun, sistemul de plata: numai laude!
    Get rich or die tryin'

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Mai rea ca la cine?Deci eu am Max si Digi.La Digi merge f. bine dar am probleme cu subtritarea la Cinemax si AXN.La Max este slaba dar il tin pt. Boomerang,dar daca este ca la Max atunci......Deci pe mine ma intereseaza doar MGM de la Focus celelalte nu sint importante ca am Digi.Am citit pe satcodx ca are un Bitrate cam 1,ceva , cam putin mi se pare.La ceilati cind intra MGM-ul?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

pt sistemul de plata , semnal si receptor nota 10 Focus

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

E buna imaginea pe MGM , mergi linistit pe Focussat.
    Offset AL Grundig 0.85, LNB Echolite 0.3 db, HH SG2100, SkyStar 2, Focus.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Eu am Digi si am vrut sa trec pe Focus dar cand am vazut in ce hal de prost se vede m-am hotarat sa trec pe Dolce.Nu te lua dupa hararnisti si spre binele tau ia-ti Dolce sau Digi pentru ca la astia se vede cel mai bine.
    ROMANI prin nastere,OLTENI prin gratie divina!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Focus se vede prost in viziunea celor cu digi!
    Imagine buna e pe :focus,boom,dolce!In rest doar dth-uri facute de amatori!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Hai sa facem un test cu canale exclusive :

MGM :

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/antene/mgmtest.jpg[/IMG]

Viasat3 Digi

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/antene/viasat3test.jpg[/IMG]

Am facut pozele in graba , intamplator e Viasat3 , pentru ca era pe acceasi pozitie si nu a trebuit sa mai mut antena .
    Pe fiecare canal s`a asteptat 30 de secunde pentru o mai buna acuratete , dupa care s-a facut poza .

Na , unde e calitatea ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Hai sa facem un test cu canale exclusive :

MGM :

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/antene/mgmtest.jpg[/IMG]

Viasat3 Digi

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/antene/viasat3test.jpg[/IMG]

Am facut pozele in graba , intamplator e Viasat3 , pentru ca era pe acceasi pozitie si nu a trebuit sa mai mut antena .
    Pe fiecare canal s`a asteptat 30 de secunde pentru o mai buna acuratete , dupa care s-a facut poza .

Na , unde e calitatea ?

Nu mai e nimic de comentat , imaginea lui Focus e pe zi ce trece mai proasta.
    Nu spun ca ceea ce ne ofera Digi Tv e de top , dar oricum are cea mai buna imagine pe care o ofera DTH-urile din Romania.

In rest "dealeri" si "instalatorii" n-au decat sa preaslaveasca uramasul primului DTH din Romania ce a dat faliment.(.....urmeaza Boooooom)

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)