Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    I'm the MAN Expert
    Posts Thanks / Likes

Default cine-l aranjeaza pe stoica de la steaua??

are cineva vre-o relatie la programele din germania sa-l dam la stiri
    aja o jigodie nu merita altceva!
    @luky, tu sigur sti ceva..

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ceva incredibil! Ce-ar urma? Sa ia pistolul si sa-i impuste pe cei care nu sint de acord cu el? Si totul sub privirile ingaduitoare ale lui Jiji.
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mihai Stoica a fost amendat cu cinci milioane de lei

Mihai Stoica a fost sancţionat cu suma de cinci milioane de lei pentru provocare şi participare efectivă la scandal, conform Legii 61/1991 modificată, după ce a lovit un suporter la partida Steau - CFR Cluj, scor 1-0, a anunţat Jandarmeria Română.

Aici filmul

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default stoica=huligan

Numai pe meleagurile mioritice poti vedea asa ceva! Un presedinte de club sa-si ia suporterii la bataie pentru ca scandeaza impotriva unuia sau altuia Si mai primeste si o pedeapsa exemplara : cinci milioane de lei amenda! Imi vine sa vomit!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Se-ntipla si pe alte meleaguri.
    Cantona,Gasqoine,sau Effenberg sint numai citiva dintre protagonisti,e drept ca ei inca nu erau presedinti de club.

Cu stima :
    cico

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Dar nu au luat amenda 5 milioane ...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

mo @silber stai linistit ca l-au dat deja pe CNN !
    Si de fapt ce crezi ca rezolvi daca il dai la nemti pe tv-u...?
    Vrei sa rida astia si mai mult de noi
    Chiar iti da satisfactie
    Bravo mo...
    Pai cum adica, ne tragem singuri gloantze in genunchi?

Vai de noi...

I'm the MAN Expert
    Posts Thanks / Likes

@wambertos,
    pai cum vrei se se termine hotia din romania cind nu stie nimini din-afara ce se intimpla acolo?
    tu daca sti ca nu afla nimeni ce se intimpla la tine acasa nu faci prosti in continuare?
    "omul" ala trebuie dat ca exemplu...sa-i fie rusine cind stie ca l-a vazut toata lumea

I'm the MAN Expert
    Posts Thanks / Likes

si ca "ne-o tragem singuri in genunchi"..eu sigur nu, ca NU ma compar cu ALA

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default salut

Trebuia sa-i dea amenda in functie de cit cistiga.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Normal ar fi sa-si dea demisia.
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cui sa-i fie rusine?
    Lu´ MeMe, lu` JiJi, lu`MiTiCa sau lu`SaNdEl(zis Gioni Uolker).
    1.000.000 de ani sa treaca si acestor indivizii l-i se filfiie de ce cred altii despre ei.

Mo daca (de exemplu, nu d-adevarat) ****rea iti trage tie un pumn,
    pai tu mergi sa anunti vecinii din bloc
    Aia cu rufele murdare e valabila si in cazul MeMe.
    Bravo mo!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@dragos-

Astia nu stiu ce-i aia demisie.
    A demisionat vreunu pe la noi? Nu tin minte!
    Iordanescu a fost nevoit sa plece, dupa ce l-a injurat o tara intreaga(pe drept).
    Numai Hagi a demisionat cind a ratat calificarea.
    Si ce au zis astia? Ca e lash!
    Mitica de la Liga a zis ca el nu abandona in veci, ca numai lashi abandoneaza
    si ca barbatii adevarati(ca el) lupta pina la moarte!
    Ca sa vazi mentalitate...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Din EvZ

Onoarea de a fi calcat de Maybach

Marti, la Hotelul Marriott din Bucuresti, a fost o zi ca toate celelalte. Nu s-a intimplat nimic important. Doar atit: o victima s-a coalizat cu agresorul ei. Un roman lovit in obraz a pupat mina stapinului. La noi, de multa vreme, acesta nu mai este decit un simplu fapt divers.
    Nimic nou sub soare. L-am mai vazut pe acest roman multiplicat in mii si mii de variante. L-am vazut inghesuindu-se la suta de dolari aruncata de Gigi Becali, prin Bucuresti sau in deplasare. L-am vazut racnind de fericire, pe stadioanele tarii, la vederea latifundiarului. L-am mai vazut adulmecind praful din urma Maybach-ului, poate-poate pica ceva. Va amintiti zilele premergatoare Pastelui din anul trecut, cind oamenii s-au luat la bataie pentru mieii aruncati din camionul lui don Gigi? Acolo l-am recunoscut pe romanul nostru, tirindu-se prin colbul drumului pentru o ciozvirta.
    Acum doua zile, intr-un luxos hotel din Bucuresti, soferul Ion Radu a fost reprezentantul acestei mase de romani. Si-a trait clipa sa de glorie, umbrita de regretul de a nu fi primit un pumn in gura de la insusi “razboinicul luminii”. A trebuit sa se multumeasca doar cu o corectie aplicata de trimisul acestuia printre muritori. Sa fie primit!
    Povestea suporterului batut de presedintele clubului Steaua contine ceva din drama Romaniei. O tara din Balcani in care milioane de oameni mai cred si acum ca Ceausescu ar fi fost inca la putere daca ar fi “bagat” putina mincare la Alimentara. O tara in care voturile se cistiga cu pomeni electorale. O tara in care lui Ion Radu, un om batut de un derbedeu intr-un loc public, nu-i ramine decit sansa umilintei. Pentru ca derbedeul are “spate” si risca exact ce a riscat si generalul care, acum citiva ani, trecea cu masina peste patru oameni: nimic. Exista in Romania oameni care nu-si permit luxul sa fie liberi si pentru care o clipa de demnitate este de-a dreptul inaccesibila, precum o noapte la Marriott.
    Vorbim de proiecte indraznete. Ne imaginam o Romanie europeana, in care oamenii sa fie egali in fata legilor si in care fiecare cetatean, bogat sau sarac, sa conteze. Vine insa o zi cind becalii, memeii si zmarandestii Romaniei ne readuc cu picioarele pe pamint. Si ne reamintesc ca traim in tara unde victimele si calaii convietuiesc in buna pace, iar cei care mai cred in demnitate ar trebui sa-si cam ia talpasita.
    Marti, la Marriott, nu s-a intimplat nimic. Un sofer batut a plecat de acolo multumit. Gigi Becali i-a rinjit iarasi natiunii in fata. Iar miine, alti si alti romani vor visa la onoarea de a primi un pumn intre ochi. Sau de a fi calcati de Maybach

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)