Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
    Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Default Echipamente DIGI TV

In aceasta perioada nu sunt ecipamente DIGI TV in anumite zone ale tarii de exemplu Gorj.Incerc de o luna de zile sa-mi iau Digi tv dar nimic.Care sa fie problema?

boom_bastik
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Quote Originally Posted by tirycm View Post
    In aceasta perioada nu sunt ecipamente DIGI TV in anumite zone ale tarii de exemplu Gorj.Incerc de o luna de zile sa-mi iau Digi tv dar nimic.Care sa fie problema?
    Nici bani sa plateasca instalarile nu mai au asa ca ............ o face boom ....

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Mai bine dormeai in continuare .....

NU fac fata la câta cerere este , cum apar un stoc de cateva sute de receivere la o filiala , a 2-a zi stocul e 0 . Ai fi uimit sa vezi ca se sta la coada ca pe timpul lui Ceausescu la receivere .

Am vazut asta cu ochii mei si am ramas cu gura cascata .Nici mie nu mi-a venit sa cred ca e bataie pe ele pana nu am vazut ....

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boom_bastik View Post
    Nici bani sa plateasca instalarile nu mai au asa ca ............ o face boom ....
    Se poate.Dar am inteles ca Digi tv este mai buna
    Si la boom tv instalarea nu este gratuita.Eu tot nu inteleg care este problema cu receptoarele la digi tv.Nu cred ca nu mai au bani sa aduca.

Banned

Posts Thanks / Likes

Stai linistit , nu te lua dupa chibiti Toata smecheria e sa ai pe cineva la acea filiala sa iti tina unul deoparte cand primesc . Sau sa iei de la Mirosat (poate mai au) .

Degeaba aduc 1.000 de receivere , alea se vand in cateva ore . Totusi 1.000 de receivere e o anumita investitie si un anumit volum .

Mai bine sa aduca receivere si sa se vanda ca painea calda decat ca la altii , sa stea praful de un deget pe ele ...

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Stai linistit , nu te lua dupa chibiti Toata smecheria e sa ai pe cineva la acea filiala sa iti tina unul deoparte cand primesc . Sau sa iei de la Mirosat (poate mai au) .
    Nu stiu.In Gorj nu au mai venit de o luna.Si....... nu mai pot sa astept.

Banned

Posts Thanks / Likes

Incearca la www.paytvcards.com , poate mai au pe stoc si ti-l trimite cu posta rapida in 24 de ore.

boom_bastik
    Guest

MIROSAT are pe stoc dar e cu banu .... problema e ca la casierii in custodie stocu e 0 barat .... deci nu se aprovizioneaza de 1 luna nimik ......... asta era intrebarea... why?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu am dat receptorul retur la casierie ca zicea gluma cu "3333 Ota" si nu prea am vesti de la ei cu altul la schimb. La Ploiesti. Azi incep sa-i zgindar.
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Probabil nu mai sunt receptoare deoarece s-a terminat stocul de HSS-1160 si trebuie sa vina modelele noi HSS-3169

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

La Mirosat sunt noile receivere HSS3169NA.
    Deocamdata nu avem decat vanzare dar e posibil sa implementez anumite proceduri noi in reteaua de distributie si va voi putea oferi si receivere in custodie.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

baga niste poze daca ai timp si chef

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    La Mirosat sunt noile receivere HSS3169NA.
    Deocamdata nu avem decat vanzare dar e posibil sa implementez anumite proceduri noi in reteaua de distributie si va voi putea oferi si receivere in custodie.

Fanta
    cat costa HSS3169 si cum fac sa-mi cumpar si eu unu ?
    DIGI TV-2xHSS1160NA- 1.2m offset - 2xSmartTitanium 0.2dB

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

232.05 RON (TVA INCLUS) Acelasi pret ca si 1160 NA.
    Noul receiver are printre altele meniu pentru PPV si jocuri.
    Nu am apucat sa fac teste pe el.Va las pe voi sa-l "chinuiti" pentru ca stiu ca sunteti cei mai feroce testeri de receivere.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am instalat eu 2 antene Digi care aveau receivere HSS3169NA inca de acum 2 saptamani. La forma culoare e la fel cu HSS-1160.
    Meniul e asemenator cu HSS-1160, imaginea de fundal al meniurilor e diferita putintot pe un albastru dar mai inchis, au aparut vreo 3 jocuri (tetris, rama..), are meniu separat pt. PPV, la meniul de instalare antena unde se prezinta barele de calitate si nivel semnal am vazut ceva legat de latitudine si longitudine(cred ca la HSS-1160 nu are asa ceva).
    Ce am mai observat e ca receiverul are mai multe limbi pt. meniu presetate (ceha, slovaca, sarba, croata, maghiara s.a) si paraca se misca mai repede la comutarea de pe un canal pe altul.
    Altceva in plus sau in minus nu am observat.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)