Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

View Poll Results: Cine bate ?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • 1

11 33.33%
  • X

6 18.18%
  • 2

16 48.48%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
    Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default FC Steaua - FC Sevilla

FC Steaua - FC Sevilla
    15/02/2007
    ora 20:30
    Stadion Steaua
    Bucuresti

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

nu trebuie sa ne avıntam cine bate,iubesc fotbalul,iubesc echipa steaua,doresc enorm sa cıştige dar ce doresc cel mai mult este sa avem parte de un tut retur de exceptie,ı-mi doresc mult ca fotbalul romanesc sa iese din pasa proasta ın care se afla

HAİ STEAUA

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Si eu doresc ca STEAUA sa bata pe SEVILLA,apoi sa se califice, pt ca reprezinta ROMANIA in confruntarile fotbalistice internationale!
    HAI STEAUA!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Gigi Becali s-a declarat optimist inaintea meciului de joi cu FC Sevilla din prima mansa a 16-imilor Cupei UEFA si isi doreste ca elevii lui Olaroiu sa castige la cel putin doua goluri, pentru ca in meciul retur sa nu mai aiba niciun fel de probleme. Latifundiarul din Pipera a dezvaluit ca Steaua negociaza in continuare cu misteriosul jucator brazilian despre care s-a vorbit in ultima vreme.

“Nu am niciun fel de emotii pentru meciul cu Sevilla, dar astept cu nerabdare sa jucam acest meci pentru ca fotbalul e ca un drog pentru mine si in ultima vreme nu am mai avut fotbal. Putem trece de Sevilla, dar vreau sa batem la doua goluri diferenta ca sa nu avem probleme in retur”, a declarat Becali pentru Prima TV.

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu am pus egal insa in seara asta m-am decis cu cine o sa tin in meciul asta. Sunt roman dar nu sunt stelist si la stirile din sport a aparut iarasi trompeta MM care a spus ca Steaua v-a juca pentru ea: " Steaua s-a saturat sa adune puncte pentru Romania". Asa ca HAI

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Steaua

Sunt stelist de cand ma stiu, dar trebuie sa va spun ca meciul este foarte greu. Desi sper la o victorie, cred ca Steaua nu va trece joi de Sevilia.
    digiman

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Normal ca vreau si eu sa castige steaua dar avand in vedere ca este "rece" fata de sevilla care a inceput cu mult timp inainte campionatul imi este greu sa cred ca vom castiga

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Cosmin Olaroiu, antrenorul Stelei, a anuntat ca mai are doua semne de intrebare privind primul unsprezece pe care-l va arunca in lupta. `Ca si anul trecut, primul meci oficial este unul international. Ne bucuram ca inceputurile de sezon coincid cu meciuri in cupele europene si sper sa continuam pe aceeasi linie. Anul trecut am avut 18 meciuri in cupele europene, lucru care ne ofera un anumit statut in Europa. Avem experienta, fiindca in ultimii doi ani si jumatate am jucat constant in Europa. Sper ca rezultatele sa se vada inca de la acest meci`, a spus Olaroiu.

`Mai am doua semne de intrebare in privinta primului unsprezece, necunoscute pe care le voi rezolva in functie de antrenamentul de azi (n.r. - aseara) si de alti factori. Dar nu vi le spun`, a completat tehnicianul. La ultima sedinta de pregatire, organizata ieri, Ovidiu Petre, Sorin Ghionea, Sorin Paraschiv, Stelian Stancu, Cyril Thereau si Petre Marin s-au antrenat la o intensitate mai mica, acuzand, probabil, o stare de oboseala accentuata. Mihai Nesu si Victoras Iacob, jucatori reveniti dupa o lunga perioada de inactivitate, s-au antrenat separat.
    Antrenorul Stelei a spus ca soarta calificarii nu se va decide dupa primul meci. `Va fi un duel al carui castigator il vom afla dupa cele doua partide. Nu se va transa nimic dupa primul meci, deoarece ambele echipe au forta de a schimba soarta calificarii in retur.

E important sa nu primim gol, dar mai important e sa marcam un gol. Era bine daca aveam si noi cateva meciuri oficiale in picioare. Abia dupa ce ne vom califica ne vom gandi si la urmatorul adversar, Sahtior sau Nancy`, a mentionat Olaroiu.

EvZ

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Ziarul spaniol AS prezinta joi numai in cuvinte frumoase ceea ce a insemnat si inseamna Steaua in fotbalul european.
    As noteaza ca numele Stelei se traduce in spaniola "Estrella". "Este una dintre echipele cele mai distinse si laureate de pe vechiul continent. Steaua este un nume mare al Europei si atunci cand a incrucisat armele cu cluburile spaniole am simtit gustul amar", noteaza AS.

"A eliminat Barcelona in 1971-1972 si din nou in 1986 cand a castigat finala Cupei Campionilor Europeni. Dukadam a aparat atunci patru lovituri de departajare (Alesanco, Pedraza, Pichi Alonso?si Marcos). In 2005 a eliminat Valencia, iar anul trecut a oprit pe Betis din visul continental, invingand-o pe stadionul Ruiz de Lopera (0-3). Steaua a cazut eliminata de Middlesbrough in semifinale".

"Steaua se poate defini prin marire si suferinta. A avut jucatori precum Belodedici (a evoluat la Valencia), Balint (Burgos), Lacatus, remarcabilul Boloni sau Iordanescu. Steaua este o mare echipa din Europa, aflata in drumul campioanei Sevilla", mai scrie AS.

Onlinesport

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Smile

HAIDE STEAUA!
    Sper ca Steaua sa castige pe seara meciul !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Portarul brazilian Andrey, revenit dupa accidentare va fi trecut pe foaia de joc a meciului cu Sevilla ! El va incepe meciul ca rezerva, titular fiind Cernea.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Neputinta Stelei in prima repriza s-a concretizat: 1-0 pt Sevilla

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

daca nu e carlos e cernea...vai de mama lor

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

mai iar va luat capu?jucam cu castigatoarea cupei uefa cu cea mai buna echipa din 2006 si cu ocupanta locului 2 din spania.inca nu sa terminat meciu' si mai avem si returul(cine stie cum o sa-l vedem,poate o sa-l ascultam)

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rusudaniion View Post
    mai iar va luat capu?jucam cu castigatoarea cupei uefa cu cea mai buna echipa din 2006 si cu ocupanta locului 2 din spania.inca nu sa terminat meciu' si mai avem si returul(cine stie cum o sa-l vedem,poate o sa-l ascultam)
    Iar scuze ? Pai nu asta vrea si Steaua, sa castige Cupa UEFA ? Pt asta trebuie sa treaca peste castigatoarea de anul trecut....Cam greu, ce-i drept, sau mai bine zis imposibil...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)