Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 28 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 411
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ce masini detineti ? - RDI member car's

Am vazut ca in descrierea aceste sectiuni scrie "Discutati despre masina personala",dar nimeni pana acum nu a dezbatut asa ceva.Cine vrea e liber sa-si dea cu parere.

Masinuta mea:
    BMW X5 3.0D
    an:2004

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ah, eu am o masina considerata a fi o "rabla". Audi A4 1.8 din 1995. Dar conduc din cand in cand si masina parintilor, Dacie 1400 L, berlina din 1994, daca nu ma insel. Impersionant, dar e in stare buna (pete de rugine micute au aparut numai recent), si merge destul de bine. Evident are problemele Daciei, niciodata nu se poate ca ceva sa nu fie "putin" stricata.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Masini ? WOW ! Admin e "rau" ! Si-ar lua in fiecare zi cate una noua Cred ca e mai dibaci la masini decat la linux

Eu desi am prin curte un Peugeot 407 si un VW 5 , ma plimb cu un Vectra 1.9 D 150 CP din 2005.
    Am in plan noul C-Classe poate chiar un Q7 daca imi ies ceva combinatii

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Administrator Mentor
    Posts Thanks / Likes

Acum ce e drept, e drept. Daca as avea bani de casa eu mi-as face garaj...
    Am acasa patru masini :
    Dacia 1310 (masina cu care am mers de cand mi-am luat carnetul)
    Lada 1500 (super-tractor, motor facut recent, trage de rupe mai ales iarna pe zapada; cine se baga la un concurs de drifturi in parcare la metro ? M-am apucat sa ii fac computer de bord, i will keep you posted)
    Peugeot 307 1.6 diesel (masina vietii mele, se supara Fanta cand ii zic ca e cea mai buna masina din lume, masina cu care i-am tinut piept pe distanta scurta la accelerare Cu toti greierasii si cu toate problemele avute tot nu-mi vine sa o dau)
    Mai nou am sarit garla la japonezi si merg cu o Honda Accord, tot diesel. Singura problema e ca am facut un test-drive cu un Golf GTI DSG si ... Dar nu, nu, e prea mult... prea devreme...

I'm the MAN Expert
    Posts Thanks / Likes

am un A6 TDI 2,5 cu 150 de cai...multumit foc de ea...o am de 6 ani, e veche de 9 ani...cine vrea s-o cumpere sa se anunte...-)
    cred ca ma dau pe un BMW 7...3.0 D...sau un X5 3.0 D..sau un A6 model nou tot 3.0D...

cum spunea si fanta..sa vad daca-mi ies combinatiile..

@admin...cu ce-mi iau te fac in mansarier..)

Administrator Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by silber View Post
    @admin...cu ce-mi iau te fac in mansarier..)
    La drifturi in nici un caz :P Mie nu imi prea ies combinatiile ca as lua si eu ceva care scoate 0-100 in < 5s in marsarier

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Hai sa va dau un articol sa va taiati ....

In Portugalia a fost gasit un garaj dezafectat care contine 180 de masini de colectie abandonate de cateva zeci de ani.

Imaginati-va ca va cumparati cu o suma modica o casa veche la tara care a apartinut in trecut unui nobil si care acum e parasita. Inainte sa refaceti de la A la Z totul, va plimbati prin curte si dati de un garaj dezafectat. Deschideti poarta iar in acel moment va sta inima. Tocmai ati pus mana pe o adevarata comoara deoarece in garaj se afla o colectie de modele care costa in total peste un milion de euro.

Ei bine, povestea este perfect reala si s-a intamplat in Portugalia. In garajul nedeschis de cativa zeci de ani au fost gasite 180 de masini devenite intre timp de colectie. Luati un carnetel si notati: MG Rover MK2, Peugeot 202, Lotus Elan, BMW 501, Simca Coupe, Porsche 356, Lancia Appia, Rover P5, Abarth 1300, Hillman Californian, lancia Aurelia, Lotus Europa, Alfa Giuletta, Peugeot 404 si 504 si asa mai departe. Altfel spus, cel care a dat de acest garaj a facut afacerea secolului!
    Desi unele dintre exemplare se afla in stare irecuperabila, marea parte a acestora sunt in plina forta, singurul punct sensibil fiind praful de cateva degete care s-a asternut de cand garajul nu a mai fost deschis.

Administrator Mentor
    Posts Thanks / Likes

M-ai distrus cu linkul asta. Da-le incolo de milioane, uite ce masini...
    Gata, s-a dus si ziua de azi...

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Mda....ce sa zic, mare bafta pe portughezu asta sau ce o fi el!?

Io ce sa zic am si io o dacie SN..de care sunt multumit...........mai departe nu-mi permit nici sa visez
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

eu am avut un opel tigra din 98 1,4 16v din pacate mia furato acum vreo 6 luni.

acum conduc un citroen XSARA 1,9tdi din 2002. e cam puturoasa dar isi face treaba si consuma si putzin

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

eu am un BMW E34 525iA din 1990. Rosu la exterior piele rosie pe interior si 170 de caluti la motor

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Hunedoara accept only Japan Car
    Lexus Rx 400 H in ceea ce ma priveshte!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

L-am prins pe admin :

Bunic Expert
    Posts Thanks / Likes

@fanta

nutzi lua Q7 eu sint dezamagit de el dar daca eshti indragostit de Q7 poate ne putem intzelege de 5 saptamini incerc sal vind shi nu reushesc e din 2006, asta nu inseamna cal dau de pomana ci pretzul de SCHWACKE.
    Boxeru nevestii e mult mai faina fiindca e mai mica vara fara palarie fuge ca lumea iar sunetu motorului e superb.

you said "member" huh! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Fiat Seicento sporting din 2001 si din cauza ca de acum am si pe junior trec de la toamna la Fiat Scudo de 2000cc si 7 locuri.
    Poate ca Seicento e micuta dar la caroseria ei 1100 cc sunt mai mult decat trebuie si pentru traficul din Atena e masina ideala

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)