Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Antena multi-focus in Bucuresti

M-ar bate gandul sa cumpar o antena multi-focus de 0.85m pentru urmatorii sateliti: 4w+1w+5e+7e+16e.
    Rugamintea este daca are cineva montata o astfel de antena in preajma Bucurestiului si poate sa-mi spuna exact performantele ei (pe plaiuri dambovitene, despre ce poate vest am gasit). Daca nu cumva ce se comercializeaza la noi sunt copii de proasta calitate.
    Vreau sa stiu la ce sunt nevoit sa renunt in pozitiile orbitale respective, inainte sa ma hotarasc sa o montez.
    Cu respect,
    dolby.
    For a better world!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Desi nu raspund la intrebare, vin eu cu inca una - nu merita mai mult o antena clasica de calitate si un H-H. Ca pret precis ca iese cam tot pe acolo, in schimb satelitii sunt mai multi. Delay-ul de deplasare al motorului nu e chiar asa deranjant (spun asta din proprie experienta).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mai am un 1.6m asa de...hobby, pe care-l plimb de la 42e la 30w si crede-ma, tot din experienta, pe la 0-1 noaptea face un zgomot de ma astept in fiecare zi sa ma opreasca vreun vecin sa-mi arate obrazul, sau mai rau...
    Multi-focusul se vrea a prelua din sarcinile acestei antene, tocmai pentru a o muta cat mai putin la ore nepotrivite.
    Mi-am facut oarece calcule, intrebarea era (si am pus-o in postul de mai sus) ce anume pierd fata de 1.6?
    Cu respect,
    dolby.
    For a better world!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)