Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    ............... Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up Skystar2 instalat pe Windows Vista !

Am reusit sa instalez skystar2, cu driverele ts441beta ,pe windows vista si se pare ca se misca mai bine decat pe xp ,de fapt vista gestioneaza un pic mai bine ramul ,ceea ce iti permite executarea mai multor task-uri deodata fara sa mai ai acele gatuiri cand deschideai mai multe aplicatii.Inca testez ...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelur2 View Post
    Am reusit sa instalez skystar2, cu driverele ts441beta ,pe windows vista si se pare ca se misca mai bine decat pe xp ,de fapt vista gestioneaza un pic mai bine ramul ,ceea ce iti permite executarea mai multor task-uri deodata fara sa mai ai acele gatuiri cand deschideai mai multe aplicatii.Inca testez ...
    sa ne mai anuntzi de noutati .pls
    ce configuratie minima trebuie la VISTA?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Vista merge perfect pe un Barton 2500+, 1GB RAM, 6600GT Leadtek
    Offset AL Grundig 0.85, LNB Echolite 0.3 db, HH SG2100, SkyStar 2, Focus.

............... Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am un sistem Asus KT600-X. Barton de 2500+(multiplicatorul deschis) overclock la 3200+ cu un 1,25 mb ram(kingston 3 module) ,placa video 6600 /256mb .
    Se misca acceptabil pe vista ,cu progdvb 5.0 chiar bine.
    Surprinzator a fost o instalare destul de rapida si fara complicatii doar cand a am vrut sa instalez softul de la skystar nu am reusit decat cu versiunea beta care este pe site la technisat.de

............... Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pot sa va spun ca dupa 10 ore de functionare non stop cu o versiune Vista home premium luata de pe net este destul de stabil ,si fara sa instalez nici un codec imaginea este f. buna pe un monitor Benq de 19 " wide (92Wa).

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca cineva poate spune, la toate astea, vre-un driver care stie diseq 1.2 ar fi interesant de incercat combinatia: vista+progdvb v.5.0+antena mobila(diseq 1.2).
    Multumesc.

Invisible Man Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pom View Post
    ce configuratie minima trebuie la VISTA?
    "Vista requires at least 512MB of RAM.
    Your PC may slow to a grinding halt if it doesn't have at least 1GB of memory under Vista.

Vista requires at least a 800MHz processor.
    Microsoft recommends a 1GHz processor for good performance.

Vista requires a 20 GB of hard drive capacity with 15 GB free hard disk space.
    Microsoft recommends at least a 40 GB of hard drive capacity with 15 GB free hard disk space.

Vista requires at least a 800x600 screen resolution.

We do not recommend that anyone try to upgrade to Vista with the basic specifications.

Recommended: We believe these specifciations are the minimum to take advantage of Vista's advanced features such as the Windows Aero. "

Silver Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default ss2 vista

Pentru cei ce se intreaba daca pc lor este compatibil sau nu cu vista iata un link:
    http://pcpitstop.com/vistaready/test.asp
    cu ajutorul caruia aflati daca sa faceti upgrade sau nu .
    P.S merge doar pe internet explorer.Bafta la Vista~!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Unhappy

Mda , intr-adevar se mishca foarte bine. Pacat mare ca Alt-dvb -ul nu merge pe Vista.......
    Athlon64 3000+(2400 Mhz), 1Gb DDr Twinmos @ 400 Mhz, ASUS nforce3 , Radeon 9550 GE, SS2 rev 2.3, offset 1,1 ( 19,2E+ 13E )

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Mare Pacat

MARE pacat, intr-adevar! Un soft atat de "lejer" si de bine pus la punct, cu toate optiunile la indemana si non-consumator de resurse... nu merge si basta! Si mai e ceva care (cel putin la mine) nu merge cum trebe... pe TV-out-ul N-vidia imaginea nu se "strech-uieste" cum trebuie, ramane negru sus, jos, in drepta si-n stanga... stiu ca aceasta problema este "colaterala" cu satelitii & Co., dar daca vreunul din voi a rezolvat-o cumva, rog frumos sa-mi dea si mie solutia magica... am incercat cu TVTool si nimic, iar ultimul driver pentru Vista de la N-vidia nu mai are Control Panel-ul clasic, ci pe cel modern, din care (la mine, cel putin) lipsesc setarile de marire si mutare a imaginii "custom"...

............... Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cu progdvb 5.0 ,versiunea de test, merge f. bine.Oricum asteptam si altdvb ..

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ProgDVB mi se pare, in continuare, ciudat rau de tot... merg deocamdata cu dvbdream 1.3c... dar nu se compara cu altdvb, nu ca-l laud eu, ca nu-mi "iese" nimic, da' pentru mine e singurul care se "muleaza" perfect... am rezolvat si cu "stretch-ul" imaginii... setat rezolutia pe 720x480, asta a "intins" imaginea pe mai mult decat putea ecranul (cu putin), dar nu mai sunt zonele negre... iar apoi full-screen-ul de la dvbdream am vazut ca se ajusteaza dupa cum poate tv-ul, adica chiar daca windows-ul e cam "intins" si iese in afara, posturile TV se vad excelent, fara pierderi si fara margini negre, indiferent de rezolutia la care transmit... adica se vad excelent, intr-un cuvant...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default driver ptr sky star 1

unde gasesc si eu drivere de sky star 1 ptr vista?

Silver Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default vista ss1

Sal pentru vista driver skystar1 incearca AICI.Bafta!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

pe ce versiune vista iti merge ss2 cu ts441beta,mie cu ultimate pe 64 imi spune ca nu gaseste nu stiu ce fisier si mi-o instaleaza cu eroare

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)