Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6

Thread: Abonament TVR

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Angry Abonament TVR

Ca platitor de abonament ar trebui sa am asigurata receptia in bune conditii terestru sau prin satelit ale tuturor productiilor TVR ? Nu retin sa fi semnat un contract cu ei pentru programe specificate direct sau pentru o anumita modalitate de receptie (terestru sau prin satelit), pentru un serviciu platit trebuie sa semnez un contract cu obligatiile ce le revin ambelor parti si dupa cate stiu eu ar trebui sa detin o copie a acestuia , asta nu cred ca a facut SNRTV .Oare gresesc ? Oficiul pentru Protectia Consumatorului ce parere are de asta ?
    Canalele tematice ce o sa apara pe w2 nu ar trebui incluse in abonamentul actual?

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by luccio_delbuccio View Post
    Ca platitor de abonament ar trebui sa am asigurata receptia in bune conditii terestru sau prin satelit ale tuturor productiilor TVR ? Nu retin sa fi semnat un contract cu ei pentru programe specificate direct sau pentru o anumita modalitate de receptie (terestru sau prin satelit), pentru un serviciu platit trebuie sa semnez un contract cu obligatiile ce le revin ambelor parti si dupa cate stiu eu ar trebui sa detin o copie a acestuia , asta nu cred ca a facut SNRTV .Oare gresesc ? Oficiul pentru Protectia Consumatorului ce parere are de asta ?
    Canalele tematice ce o sa apara pe w2 nu ar trebui incluse in abonamentul actual?
    Asta asa e dar vezi tu ca planul de acasa nu e intodeauna la fel si cu cel de la tirg,om trai si om vedea eu unul sint curios ce vor face ...

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stal View Post
    ei...ce vor face...daca e fta ,se vor uita toti romanii gratis si nu e bine (stratul de ozon)...se impune o noua taxa
    pt toti cei cu parabole...TAXA FTA
    ... ce sa faca scumpesc abonamentul apropo cit mai e?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariuss View Post
    ... ce sa faca scumpesc abonamentul apropo cit mai e?
    4 lei TV-ul si 2,5 radio...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Cine va dori sa vada TVR-urile pe satelit va putea sa cumpere o cartela via 2.6 la pretul de achizitie al "plasticului"(smartcard)fara nici o taxa in plus
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Asta chiar ca ar fi singura solutie , daca imi poate asigura cartela contra cost fara alte taxe ulterioare ar fi perfect, sper sa fie un pret rezonabil. Pretul unei cartele smart parca e cateva sute rol ,nu?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)