Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Criza de echipamente DIGI

Am trecut ieri pe la sedul DIGI din Cluj si de la intrare te intampina un anunt :' NU AVEM ECHIPAMENTE DIGI " iar di-nauntru se spunea sa se revina peste 2-3 saptamani.
    Nea Fanta ,ce se intampla?
    Lumea doreste sa-ti sporeasca veniturile si reprezentantii DIGI ridica din umeri neputinciosi?
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by don Pedro View Post
    Am trecut ieri pe la sedul DIGI din Cluj si de la intrare te intampina un anunt :' NU AVEM ECHIPAMENTE DIGI " iar di-nauntru se spunea sa se revina peste 2-3 saptamani.
    Nea Fanta ,ce se intampla?
    Lumea doreste sa-ti sporeasca veniturile si reprezentantii DIGI ridica din umeri neputinciosi?
    Timisoara....

Casierie RCS ... stoc 0 de digi ..
    Dealer Tehnic b stoc 0 de digi

Dealeri secundari .. stoc 0 de digi

de 2 saptamani e asa... nush ce draq se intampla... poate dau faliment
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

In alte parti chestia asta tine de vreun an, eu stiu oameni care fac din 2in 2 saptamani 50km si primesc acelasi raspuns :"incercati peste 2 saptamani" si asta se intampla si atunci cand in spate stau baxuri de echipamente, nu inteleg politica asta dar sant sigur ca ca e vorba de niste spagi,acelasi lucru intamplanduse si ku agenti uni primesc 20 de aparate lunar iar altii 150, inmultiti cu 10$ comisionul pt incheierea unui contract si o sa intelegeti de ce,mai ales ca cei ce primesc 150 prefera sa dea 2$ la alti care sa mearga cu ele in teren.Exista un sistem de pile si spagi mai ca pe vremea lu ceausescu

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu stiu cum e in alte orase dar la mine la orice ora pot cumpara instalatie Digi chiar si de sarbatori am luat pt cineva in Spania.Mentionez ca nu trebuie sa stai la nici un rand ba sant afisate in geamul magazinelor

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mirosat stoc OK -> Hyundai/Humax
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

se asteapta ceva sapt.viitoare
    boy2good

micro '''-ist Teacher
    Posts Thanks / Likes

Lightbulb

ciudat este faptul ca desi acum cateva luni nu se gaseau receptoare digi in magazinele de profil,acum ele apar in targurile de vechituri la anumite persoane********* care desi au luat receptoarele in custodie isi permit sa le vanda cu sume cuprinse intre 80 si 120 roni chitul complet(receptor cartela antena uneori si contractul ...)nestiind probabil la ce situatii se expun...
    banuiesc ca cei de la conducerea rds nici nu viseaza la aceasta situatie
    .......nimeni nu sa nascut invatat,chiar daca are experienta

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Talking

nu este nici o criza. sau daca este este artificiala. daca cauti pe aici chiar eu am povestit pataniile prin care am trecut pina am reusit sa fac rost de un kit digi. si stii ce este interesant ?depozitul lor central este plin cu echipamente. de ce nu le distribuie si la sediile din tara ? mister ! total !
    dealer-ii se pare ca au. dar cum este mai tentanta oferta in custodie romanii o prefera. de altfel cind am intrebat, imediat dupa ce m-am abonat, daca pot schimba hyundai-ul din kit cu un humax sau chiar sa il cumpar un nene de la digi m-ia recomandat sa nu fac asa ceva pentru ca nu merita.
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    pot ceda unui doritor una bucata receiver cu cartela aferenta. doritori ?
    Ar fi interesanta o bursa a receptoarelor ! Sunt curios unde s-ar ajunge ...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

In jud.Suceava cred ca sunt destule,insa doar HSS.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

am si eu un Humax cu plata la zi .... astept oferte .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Daca cineva vrea Digi, si isi cumpara un receiver compatibil ( second) il poate imperechea oficial cu un abonament facut nou ? Adica se poate face doar abonament la Digi fara sa cumperi si echipament ?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by tdani View Post
    Daca cineva vrea Digi, si isi cumpara un receiver compatibil ( second) il poate imperechea oficial cu un abonament facut nou ? Adica se poate face doar abonament la Digi fara sa cumperi si echipament ?
    Salut , in prezent ,la digi cartelele sunt imperechiate cu receptoarele .Nu , nu se poate face numai abonament la DIGI . Noroc .

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by emylianm View Post
    ciudat este faptul ca desi acum cateva luni nu se gaseau receptoare digi in magazinele de profil,acum ele apar in targurile de vechituri la anumite persoane********* care desi au luat receptoarele in custodie isi permit sa le vanda cu sume cuprinse intre 80 si 120 roni chitul complet(receptor cartela antena uneori si contractul ...)nestiind probabil la ce situatii se expun...
    banuiesc ca cei de la conducerea rds nici nu viseaza la aceasta situatie
    Da pai aia care au luat ''cu sacul'' atunci cind a aparut digi si le-au vindut pe afara,de unde le mai recupereaza ei Fiecare cu ale lui...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Dar transferul abonamentului pe alt nume e posibil ?
    Pe mine m-a rugat cineva de afara sa-i duc un receiver digi + abonament popular pe 1 an. Receiver-ul poate fi si second iar abonamentul il fac pe numele meu.

Deci m-ar interesa care ar fi cea mai convenabila (ieftina) varianta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)