Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Vreau DIGI TV azi sau maine...ce-i de facut?

M-am gandit sa-mi fac abonament DIGI, dar il vreau instalat rapid, n-am chef sa astept cand se trezesc ei. Se poate in maxim 2 zile? Unde trebuie sa ma duc? Ce trebuie sa fac? Daca ma duc la ei pe 13 Septembrie si fac contractul, in cat timp trimit instalatorul?

Mersi

Imi pare rau daca s-a mai discutat...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Receptorul il poti lua de la Mirosat.(0788699669)
    Mai mult nu te pot ajuta.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai afiseaza si alte numere, ca asta de zapp este cam greoi.
    Eu am format 0788 699 699 si m-a luat una la misto...
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Pot lua de la voi tot echipamentul sau doar receptorul? Daca iau tot echipamentul, trebuie platit sau se poate lua in custodie, cum zic astia la DIGI?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Pyogenesis View Post
    Pot lua de la voi tot echipamentul sau doar receptorul? Daca iau tot echipamentul, trebuie platit sau se poate lua in custodie, cum zic astia la DIGI?
    La Mirosat echipamentul nu se da in custodie, se da contracost.Te sfatuiesc pieteneste sa mergi pe Oltenitei la UPC FOCUS, unde poti lua echipamentul in custodie fara probleme, serviciile sunt ireprosabile.Momentan DIGI isi bate joc de clienti..are preturi bune dar serviciile sunt de 2 bani.Daca ai nevoie de instalare..te ajut free cu mare placere!Bafta!
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

La UPC se mai aboneaza numai fantomele Toata lumea fuge de ei , dupa calitatea oferita la cablu .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    La UPC se mai aboneaza numai fantomele Toata lumea fuge de ei , dupa calitatea oferita la cablu .
    Caliatea oferita viasatelit e excelenta comparativ cu bataia de joc oferita de DIGI, unde platesti abonamentul si ai in schimb... bezna partea I.
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

liviusky, mersi de oferta. O sa verific si oferta Focus, dar, sincer, UPC suge rau de tot (si nu cred ca trebuie sa dau detalii de ce ...stiti voi, cablul...). Pana una-alta, pentru Bucuresti, care-i treaba cu digi tv? Vreau sculele hardware, vreau cardul, vreau instalare. Cat dureaza (pentru cine si-a facut abonament recent)? Unde sa merg ca sa se petreaca lucrurile cat mai rapid?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Pyogenesis View Post
    liviusky, mersi de oferta. O sa verific si oferta Focus, dar, sincer, UPC suge rau de tot (si nu cred ca trebuie sa dau detalii de ce ...stiti voi, cablul...). Pana una-alta, pentru Bucuresti, care-i treaba cu digi tv? Vreau sculele hardware, vreau cardul, vreau instalare. Cat dureaza (pentru cine si-a facut abonament recent)? Unde sa merg ca sa se petreaca lucrurile cat mai rapid?
    pai omule.. receptorul il iei de la MIROSAT, la Piata Alba Iulia (sambata nu lucreaza da poti incerca uneori sunt la lucru si sunt foarte amabili) este un bloc situat pe Bdul Burebista pal doilea bloc pe stinga..sau mai usor, este blocul vizavi de barul Trafic, au interfon si paznic la intrare.Intrarea se face prin lateralul blocului.Apoi antena, lnb-ul cablul etc le iei de la Tehnic B, pe Bdul Ferdinand nr.46, e o zona de case se vad antenele la intrare, e deschis sambata de la 10.00.Aici au si rec dar numa Hyundai...te sfatuiesc sa iei Humax de la Mirosat.Bafta!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)