Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Preturi evenimente PPV la Digi TV !

Filmele PPV la Digi TV vor costa 3 RON (TVA inclus)
    Exceptie vor face blockbusterele ce vor costa 4 RON (TVA inclus)
    Singurul blockbuster din oferta actuala a lui Digifilm este Harry Potter and the goblet of fire.

Spre comparatie , filmele de cinemateca oferite in sistem PPV de falimentarul Boom TV costa 1,7 Euro + TVA (tzeapa pe fatza !)

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanta posibiltate ALL exista? Ca platesc o suma, si am access nelimitat la canale? Am auzit ca se practica asa ceva in strainatate la unele pachete.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Filmele PPV la Digi TV vor costa 3 RON (TVA inclus)
    Exceptie vor face blockbusterele ce vor costa 4 RON (TVA inclus)
    Singurul blockbuster din oferta actuala a lui Digifilm este Harry Potter and the goblet of fire.

Spre comparatie , filmele de cinemateca oferite in sistem PPV de falimentarul Boom TV costa 1,7 Euro + TVA (tzeapa pe fatza !)

Fanta
    E de laudat cea ce face Digi. UPC nu DUUUUURMMMMMIIIII vremea e a te trezi.

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

La un program program plătit primeşti acces doar o singură dată sau ţi se deschide canalul de fiacare dată când rulează respectivul program?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk View Post
    Fanta posibiltate ALL exista? Ca platesc o suma, si am access nelimitat la canale? Am auzit ca se practica asa ceva in strainatate la unele pachete.

Nu cred sa existe asa ceva.

O singura data am vazut asa ceva , in 2000 aveam de la un fotbalist roman din Spania o cartela VIP pentru CSD (seca1 id 00 33) care deschidea in mod oficial toate evenimentele PPV.
    Nu avea mare valoare la vremea aceea pentru ca sistemul era spart dar mergea tot timpul pe key 0E si nu avem nevoie de key pentru spanioli.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu cred ca se va intampla in felul urmator:
    Fiecare client va avea un credit cu care va putea activa filmul dorit fara sa mai piarda vremea cu sunatul la Call-center. Cartela va fi cea care va da acces la filmul dorit si nu cei de la Digi. Cred asta deoarece am vazut in softul nou la cele 2 Digifilm 2 chestii:
    1. Credit actual (sau asa ceva - nu stiu exact ca nu am la indemana Digi aici)
    2. Pret film

Odata ce Digi ne va da creditul, probabil la cerere, nu va mai trebui sa sunam de fiecare data. Creditul va fi stocat pe smartcard, si va scadea de cate ori vom comanda un film. De exemplu daca vom cere de la ei 1000 de credite, si un film va costa 100 de credite, asta inseamna ca vom putea sa ne uitam la 10 filme cand vrem noi, doar de la simpla apasare a butonului OK, si acest lucru se va intampla instantaneu, deoarece cum am zis nu cei de la Digi ne vor activa canalul ci smartcardul.

Ar fi o varianta cred eu destul de buna fata de sunatul de fiecare data la Call Center. Si in plus s-ar cam aglomera liniile de la atatea cereri de filme prin telefon. Doar suntem in secolul XXI.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by razi View Post
    La un program program plătit primeşti acces doar o singură dată sau ţi se deschide canalul de fiacare dată când rulează respectivul program?
    Normal se va face lumina de fiecare data cand ruleaza evenimentul pentru care ai platit...
    Salut Prieteni!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nicaieri in lume nu e asa ceva
    Platesti odata pentru eveniment si il vezi in acel moment.In rest ecran negru.

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

Premiere i-ti mai da o sansa , adica prima reluare a evenimentului ( nu stiu daca si urmatoarele reluari , ca cine draq se mai uita la reluari. dar nu cred. )

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

gresesti sky it de exemplu... incarci cartela, sau suni la call-center dai seria de card la robot, apesi butoanele relative la eveniment..si ai acces 24de ore doar la acel eveniment. Bine, nu cred ca asa va fii si la digi , ca deocamdata vad ca are 2 canale ppv in schimb sky are 30

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Atinci dati drumul cit mai repede la camuri ca sa poate omul sa-l inregistreze ca tot plateste..
    dani29

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Esti sigur
    La Canal Sat France, pe Kiosque, puteai vedea un eveniment cumparat toata saptamana, cat rula...Asta o stiu sigur de la un prieten care avea card original

Ce te faci daca "evenimentul" deja a inceput pana ai cumparat sau ai dat telefon Vezi doar jumatate din film si pe urma negru
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costinitalia View Post
    gresesti sky it de exemplu... incarci cartela, sau suni la call-center dai seria de card la robot, apesi butoanele relative la eveniment..si ai acces 24de ore doar la acel eveniment. Bine, nu cred ca asa va fii si la digi , ca deocamdata vad ca are 2 canale ppv in schimb sky are 30
    Si cati ani in fata lui digi au ....? Itzi mai amintesti cum era cu tele + ?
    Oare cand va aparea un Receiver cu Hdd la digi ?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi Digi Tv,

Inca odata dovedit ca lansati atitea idei fara ca cineva-de la voi,din companie- sa poata raspunde concret la atitea intrebari pe care abonatii vostrii le pun la provocarile pe care tot voi le aruncati pe piata.Nici Fanta,care este interfata neoficiala a voastra,nu poate raspunde pertinent la aceste intrebari din partea clientilor vostri.Daca intri pe site-ul vostru ramii dezolat de putinatatea informatiilor de care noi,abonatii vostri,avem nevoie sa stim cind sintem pusi sa stim cum se face una,sau alta la noutatile pe care le oferiti.Dumnezeule mare,ce-i atit de greu,pentru o firma atit de mare,cu sute de mii de abonati,sa puneti la indemina noastra instrumentele de informare si de utilitati de care avem nevoie cu totii!?Lansati produse si va diversificati serviciile intr-un ritm surprinzator de rapid si nu sinteti capabili sa actualizati la zi adresa voastra de web?Trebuie sa ghicim totdeauna ce si cum trebuie sa folosim produsele si serviciile voastre?
    satelescu

ps.probabil ca voi primi acelasi raspuns,adica niciunul,ca si datile trecute cind le-am adresat intrebari similare.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)