Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Mai multe modalitati de plata pentru factura Digi TV

Mai multe modalitati de plata :

NOU! De-acum aveti la indemana mai multe modalitati de plata!
    Pentru o mai buna desfasurate a sistemului de incasare, va propunem urmatoarele variante de plata a facturilor pe care le primiti acasa:
    • casieriile RCS & RDS
    • bancomatele BCR
    • Self Bank-urile ING si Home Bank ING
    • oficiile Postei Romane (doar factura Digi TV)
    • ordin de plata bancar
    Fanta
    Last edited by Fanta; 30th January 2007 at 15:49.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Varianta cu ATM-urile BCR e excelenta

Plictisit Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Da numai ca lumea se plange ca nu are factura. In cazul asta ce modalitati de plata mai sunt valabile in afara de casierie?
    Digi - Humax , Kathy 910

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu am primit prima si singura factura dupa un an si doua luni de abonament, si culmea era pe o luna care era deja platita in avans (pentru ca nu am timp sa ajung la casierie lunar, platesc 2 sau chiar 3 luni anticipat). As fi bucuros daca as avea factura lunar in cutia postala pentru ca as putea plati prin Internet Banking-ul de la ING ... dar pentru asta e necesar cod abonat (asta nu e o problema) dar si seria facturii (aici e o problema).
    Sugestie: Daca tot introducem codul abonat, si sa zicem ca lunar platesc aceeasi suma (adica nu voi apela la evenimente PPV care sa mareasca valoarea facturii) nu ar fi suficient daca in locul seriwi facturii (care nu vine) sa specific numai luna pe care vreau sa imi platesc abonamentul? In cazul asta exista riscul sa imi fie refuzata tranzactia ... asadar avem o problema, cum procedam?
    Sper ca am avut un dram de logica in ce am spus mai sus.
    Daca reusesc sa imi fac putin timp si sa instalez scanerul, o sa pun o factura scanata aici pe site ... pentru cei care nu au vazut-o pina acum de cind sint abonati la Digi

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Citesc de-o vreme chestiile legate de facturi, si anume ca acestea nu se emit la timp. Sincer daca eu stiu ca am 2-3 sau stiu eu cate abonamente cu x RON pe luna, ce e asa de greu sa ma duc lunar sau trimestrial sau cum am eu chef si sa platesc abonamentul. Doar stiu cat costa, la fel sunt in evidenta celor de la RCS asa ca pot sa platesc lejer cand vreau eu fara factura. Doar spun CNP-ul si automat mi se emite chitanta. E chiar asa importanta emiterea facturii?

P.S. E drept ca daca vreau sa platesc prin bancomat atunci intr-adevar am o problema destul de mare.

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Cu toate ca e corect ce zici cozile s-au marit pentru ca daca o data se platea doar cablu acum se plateste si telefonia si internetul si digi, iar operatoarele nu s-au inmultit hihihi.
    Va trebui sa mergem pana in data de 10 a lunii ca dupa 20 este dezastru.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Levy View Post
    Citesc de-o vreme chestiile legate de facturi, si anume ca acestea nu se emit la timp. Sincer daca eu stiu ca am 2-3 sau stiu eu cate abonamente cu x RON pe luna, ce e asa de greu sa ma duc lunar sau trimestrial sau cum am eu chef si sa platesc abonamentul. Doar stiu cat costa, la fel sunt in evidenta celor de la RCS asa ca pot sa platesc lejer cand vreau eu fara factura. Doar spun CNP-ul si automat mi se emite chitanta. E chiar asa importanta emiterea facturii?

P.S. E drept ca daca vreau sa platesc prin bancomat atunci intr-adevar am o problema destul de mare.
    Si nu uita ca sint o multime de abonati care trebuie sa parcurga distante serioase pina la cea mai apropiata casierie Digi, cineva a spus mai demult ca are de parcurs parca vreo 100 Km.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)