Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Costel international

Ha,ha,ha.Eu cu oltcitul am ajuns la Ruse si finul meu cu Peugeot 307 nu!Eu cu masina cu 3 prezoane la roti.El avea numere provizorii la masina si copil netrecut pe pasaport.
    Si acum instructiuni de patrundere pe teritoriu bulgaresc.
    La Giurgiu pe strada Podului la nr.3 se afla ghereta unde platesti taxa de pod.
    - TAXA POD 20,63 lei
    Treci podul patrunzi in Bulgaria unde te asteapta politia de frontiera romana.Politia iti cere actele.Daca nu ai toate actele te intorci in tara.
    = 20,63 lei tzeapa oficiala.
    Mie mi-au cerut
    - berou popolatiei(adica C.I.)
    -cartea verde a masinii
    -talon Costel(care arata de zici ca a facut razboiul)
    Dupa ce le-am prezentat nenea organu' mi-a zis ca - drum bun.Mai incolo o bariera cu un nene cu ceafa lata care zice ca 5 euro vigneta pe 7 zile,ca altfel nu treci.Dai 5 euro si o iei pe drumul spre Sofia.Faci a 2-a la dreapta si te duci in Russe.Acolo nu scrie exchange ci change.La change 1,94 leva/euro la cumparare, 1,96 la vanzare.Preturi mai mici ca la noi.Oras urat la periferie,dragutel prin centru.Berea de la ei seamana cu pipi.Nu are acid.Pleci din Russe ca vrei si tu sa bei un Ursus acasa ca sa-i creasca salariul lui @nrares .Te indrepti spre granita.Ajungi la bariera unde o tanti iti zice shese euro(taxa de pod).Treci podul ajungi din nou in patrie unde te opreste un organov(cred ca asa ii zice la organul de control bulgar).Te controleaza la bolentin,mult mai suspicios decat romanul,dupa care te lasa in pace.Si ajungi in patrie,unde observi ca soseaua e de 10,245 ori mai buna decat cea spre Sofia.
    Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea mea
    Nikulov
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Credeam ca esti om serios , mergi sa probezi DVB-T Ruse , etc ..... nu beri

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

Faza zilei(sambata)la Ruse in centru.
    Afara frig cu un curent nashpa care venea dinspre Dunare.Satenicu junior vede doi pe biciclete vineti de frig.Imi zice:
    Tata ia uite la astia parca ar fi romani de-ai nostrii.
    Si aia de pe biciclete:
    -Da domne',suntem din Giurgiu!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

vaaai , nu l`ai invatat pe junior ca in societate se vorbeste in franceza , e de bon-ton

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Acum doua saptamani am fost cu adminu' pana la Salonic pentru niste afaceri.
    Trcutul prin Bulgaria s-a soldat cu 4 opriri ale politatilor bulgari si cu 170 de euroi spaga.
    Bulgarii folosesc anticele radare cu pistol care nu pot fi detectate de performantul meu detector de radar.
    In Bulgaria e japca pe fata si va sfatuiesc sa evitati acesta tara de cacat.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Acum doua saptamani am fost cu adminu' pana la Salonic pentru niste afaceri.
    Trcutul prin Bulgaria s-a soldat cu 4 opriri ale politatilor bulgari si cu 170 de euroi spaga.
    Bulgarii folosesc anticele radare cu pistol care nu pot fi detectate de performantul meu detector de radar.
    In Bulgaria e japca pe fata si va sfatuiesc sa evitati acesta tara de cacat.

Fanta
    Ce ţară? -- Air-ag-lub ? ? ?
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

"copil netrecut pe pasaport"... a trecut asa?

Urmeaza sa fac si eu un drum in bulgaria pe la nisipuri si nu stiu daca mai e nevoie sa il mai trec pe pustiul meu de 2 ani pe pasaport sau nu.

Cineva mai informat prin zona?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mirageboss View Post
    "copil netrecut pe pasaport"... a trecut asa?

Urmeaza sa fac si eu un drum in bulgaria pe la nisipuri si nu stiu daca mai e nevoie sa il mai trec pe pustiul meu de 2 ani pe pasaport sau nu.

Cineva mai informat prin zona?
    Scrie acolo ca n-a trecut... Dupa cum stiu eu copilul ori trebuie sa fie in pasaport, ori trebuie sa aiba pasaport separat. Nu gluma, am vazut pasaport romanesc si pt. copii de 3-4 luni! Si asta acum 6 ani...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)