Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Digi TV Europa - ultimile informatii

Azi dimineata situatia abonatilor Digi TV in Europa era urmatoarea :

Romania = 904.000
    Ungaria = 262.000 (UPC Direkt se taraie cu 140.000)
    Slovacia = 192.000
    Cehia = 117.000
    Serbia = 31.000
    Croatia = 12.000

In acest moment Digi TV are putin peste 1.400.000 de abonati si este platforma europeana cu cea mai mare crestere in ultimi doi ani.
    Urmeaza cumpararea cel putin a unei platforme digitale si lansarea pe alte doua pieti din Europa Centrala si putin mai spre vest.

******** este singurul site de pe net ce are exclusivitate pentru prezentarea acestor informatii.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cumpararea unei platforme digitale interne Sau nu ai specificat asta intentionat pentru ca era destul de usor de intuit ?

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu banuiesc ca o sa cumpere un provider din Polonia, probabil Polsat sau nou aparutul N .

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Tara din Europa Centrala si spre vest e Slovenia .. ?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Preluare de pe siteul RCS.ro
    Stiri
    Abonatii la serviciile RCS & RDS nu vor mai plati in avans abonamentele la cablu

Bucureşti, 29 Ianuarie 2007 – Incepand cu data de 1 Februarie 2007, facturile pentru serviciile RCS & RDS aferente fiecarei luni vor trebui achitate in cursul lunii respective.
    In urma acestei modificari, modul de facturare pentru serviciile de televiziune prin cablu va fi similar cu cel folosit pentru serviciile de Internet, Telefonie si Televiziune prin satelit – Digi TV.
    RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii de telecomunicatii din Romania, deservind peste 1, 15 milioane de abonati pentru serviciile de televiziune prin cablu, 640.000 de abonati pentru serviciul RDS.Tel, peste 400.000 pentru serviciul de Internet broadband si peste 500.000 de clienti pentru Digi TV – televiziunea digitala prin satelit.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am pus citatul aici pt cifra aia scrisa cu rosu.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gymi View Post
    Eu am pus citatul aici pt cifra aia scrisa cu rosu.
    Vezi ca cifra aia rosie cineva o dubleaza

Banned

Posts Thanks / Likes

Siteurile alea nu le actualizeaza nimeni , nici macar siteul lui Digi nu e actualizat , ce sa te mai astepti la siteul de cablu rcs ....

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai ales ca comunicatul are data 29.01.2007

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Thumbs down Pentru analiza

Si pentru cine este la 100 Km de Caserie ,in munte si nu vine in fiecare luna la caserie plateste 15 RON pe drum +20 Ron abonamentul , sau mai rau si penalizari .
    Mai am un an contract , daca nu pot plati anticipat acest an renunt......cu siguranta .
    Sau la judecatorie

Banned

Posts Thanks / Likes

Comunicatul poate fi din 29 , el se refera strict la abonament . O sa va explic odata cum se face o stire : introducere , cuprins si incheiere .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vulpes View Post
    Si pentru cine este la 100 Km de Caserie ,in munte si nu vine in fiecare luna la caserie plateste 15 RON pe drum +20 Ron abonamentul , sau mai rau si penalizari .
    Mai am un an contract , daca nu pot plati anticipat acest an renunt......cu siguranta .
    Sau la judecatorie
    Eu nu cred ca va fi o problema plata in avans, numai ca ei nu te pot forta la astfel de plata!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by amandigi View Post
    Eu nu cred ca va fi o problema plata in avans, numai ca ei nu te pot forta la astfel de plata!
    SA SPERAM. Ca nu ma duc zilnic la caserie. Ar fi chiar caraghios. Sa vezi atunci cozi......

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vulpes View Post
    Sau la judecatorie

Aceasta nu inseamna ca nu poti plati in avans abonamentul pe un an. Nu te poate obliga operatorul dth, cablu, etc, sa platesti in avans.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Siteurile alea nu le actualizeaza nimeni , nici macar siteul lui Digi nu e actualizat , ce sa te mai astepti la siteul de cablu rcs ....
    Stirea e f recenta 29.01.2007.
    Daca ei zic ca au 500.000 pe site-ul lor oficial, cine esti tu za zici ca au 1.000.000. Ce interes ai ?

Ei cu manuta lor au scris 500.000, pentru ca atatia au, si daca publicau o cifra aiurea (asa cum faceti voi) atunci se isca probanbil un scandal.

Cifra este f reala. ATATI CLIENTI AU : 500.000 ! ; nu 1.000.000, 1.000.000.000 sau toata populatia planetei

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)