Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Premiere - intrebari

Tocmai am "redescoperit" ca se vede iar Premiere (Goldstar TV - Astra 19E, 12060H - Nagra2 Alladin) care de vreo 3 ani nu l-am mai vazut.
    Folosesc Hauppauge Nexus.
    Parca prin 2005 l-am mai vazut.
    Intrebarea mea este: cu Nexus , atit cu ProgDVB cit si cu RitzDVB, dupa ceva timp imaginea si sunetul ingheata. Plus apar artifacts ce impiedica inregistrarea.

Voi cei ce folositi Dreambox sau alte receivere patched, aveti aceleasi fenomene de freezing?

Mersi mult!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

........cam tarziu ,noi al vedem inca din 2006 da' e bine ca-l descoperisi si acu , merge perfect pe skystar ss2 ,nu cumva esti la limita cu semnalul ,eu pe frecv cu Goldstar am semnal doar ziua ,noapte moare .
    VU+SOLO SE V2,DM 800hd Triax TDS110 H-H Inverto bk ultra
    ..........95*e >>>>>>0<<<<<< 45*w..........

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Semnalul e puternic (sudul Suediei).
    Si prin 2006 l-am mai prins cu vplug si s2emu, dar nu era inregistrabil, mai tot timpul artifacts si image sau sound freeze, asa ca am renuntat

Folosesc vechile drivere 2.18c, de care se ziceau ca merg cel mai bine cu defunctul Multidec 9.x

Nu am mai upgradat la 2.21

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cauta la sectiunea Placi DVB ai sa gasesti sigur raspunsul!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

E offtopic, dar mi-aduc aminte cu placere de anii cand vedeam Premiere in Nagra1 si SKY in Videocrypt cu Multidec si MoreTV. Ce vremuri ...

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Zeno3 View Post
    Tocmai am "redescoperit" ca se vede iar Premiere (Goldstar TV - Astra 19E, 12060H - Nagra2 Alladin) care de vreo 3 ani nu l-am mai vazut.
    Folosesc Hauppauge Nexus.
    Parca prin 2005 l-am mai vazut.
    Intrebarea mea este: cu Nexus , atit cu ProgDVB cit si cu RitzDVB, dupa ceva timp imaginea si sunetul ingheata. Plus apar artifacts ce impiedica inregistrarea.

Voi cei ce folositi Dreambox sau alte receivere patched, aveti aceleasi fenomene de freezing?

Mersi mult!
    Din pacate bucuria ta nu va tine mult.
    P*emiere a inceput deja cu modificarile de criptare si va fi in curind "negru" !
    Un nou CAID(1831) a fost transmis si luat in folosinta.
    Acest update a fost facut la programele :
    Thema Live,
    Sport portal,
    Nostalgie,
    si citeva programe din <"DIREKT">
    Actual sunt transmise : 0401 (Date Rom)

NOTA:
    Explicatie ce e un CAID :
    pina acum P*remiere transmite :CAID 1702, 1722 und 1801 dintre care este n*gra2-curat, numai CAID-ul 1801 ! Acum se adauga CAID-ul nou(1831).
    Ce influenta va avea exact asupra functionalitatii emulatoarelor diferitelor receptoare inca este neclar.
    Oricum ceva bun pt. cresterea functionalitatii de "spargere" a acestora, nu imi pot inchipui ca este.
    Presupun ca astfel a fost introdus PARALEL acest CAID nou, pt. ca p*emiere sa poata efectua teste, fara sa influenteze momentan celelalte CAID-uri cu care functioneaza cartele oficiale !

Oricum nu de bine ... pt. fanii de KEYS !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Precizari - Premiere - Goldstar TV

Sint mare fan muzica anilor 80, iar Goldstar TV din Premiere au videoclipuri unul si unul, nu cred sa fie alt canal cu asa buna muzica.
    Locuind in Suedia, ce folos de EU, Schengen, si alte asemenea panglicarii, NU POTI SA TE ABONEZI LEGAL la un Premiere daca nu locuiesti in Germania.

M-asi abona bucuros, dar cum.. la naiba..

Prin 2001-2002, am inregistrat cu ProgDVB si MultiDec peste 200 GB videoclipuri muzica anii 80 de pe Goldstar, dar apoi s-a terminat.

Asta e... pacat

Mersi mult oricum de comentarii si precizari

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Zeno3 View Post
    Locuind in Suedia, ce folos de EU, Schengen, si alte asemenea panglicarii, NU POTI SA TE ABONEZI LEGAL la un Premiere daca nu locuiesti in Germania.

M-asi abona bucuros, dar cum.. la naiba..
    Draga @Zeno
    Nu vreau sa le iau apararea dar nici eu nu ma pot abona in Germ. la SKY ITALY sau UK sau la D+ Spania ! Numai ca rezident al tarii respective o poti face la pachtul bastinas.
    Asa e legea peste tot nu numai la P*emiere in Germ. !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)