Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Sunteti satui de Digi?

Nu asunt abonat Digi dar asta e prea de tot 90% din topicri sunt despre Digi si sunt topicuri gretoase. Cred ca singurul topic interesant a fost CAMuri de la Digi restul sunt numai lamentari. Asadar sunteti satui de topicuri stupide de genul profesionalismul digi, digi nu merge, rusine digi etc.

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

NU mie i-mi plac.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ne scuzati ca nu scrie nimeni nimic despre Focus , domnule SkySnow ....

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

E ft simplu. Se pastreaza proportia cu nr. de abonati, cam 1 la 100. La un topic cu alt DTH ar trebui statistic sa fie 100 despre Digi. Si mie imi plac

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

IUBESC DIGI! Am renuntat la un abonament(am 2) pentru ca astept camul.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

este normal sa se scrie mai mult despre digi...este cel mai "viu" dintre toti 5...si apoi vorba aia...mortii cu mortii si vii cu vii ...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred ca DolceTv ii va lua locul in top. Cel putin la mine aici,vad ca se inmultesc antenele DolceTv de la o zi la alta surprinzator de considerabil prin oras si pe la sate in locatia mea. Digi a ramas pe loc.
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valyp67 View Post
    Cred ca DolceTv ii va lua locul in top. Cel putin la mine aici,vad ca se inmultesc antenele DolceTv de la o zi la alta surprinzator de considerabil prin oras si pe la sate in locatia mea. Digi a ramas pe loc.
    Din discutiile cu locatarul unui bloc de amarasteni ( fost camin de nefamilisti cu WC-ul pe hol ), actualmente impinzit de antene Digi, se pare ca vor migra din oferta in oferta si din provider in provider; citez : ,, Na ca ne-a taiat cablu` si ne`am pus lighean, ne taie si asta, luam de la la telefoane". Culmea, cablul taiat fusese tot de la rcs-rds.
    Ca sa nu mai vorbim de numarul mare de morti pentru care s`au facut abonamente la digi cu copii de pe BI, abonamente care au fost vindute afara unor romanasi carora li s-a spus sa stea linistiti ca nu trebuie sa plateasca abo, ca e ,,aranjata" cartela.Tepe de genu asta au dat cu miile, nu e nici o exagerare credeti-ma, diversii transportatori clandestinii catre Italia si Spania.Si nu numai ei : stiu un sofer de la Atlassib care a cerut sa fie scos de pe rute externe pentru ca ,, il disperau fraierii care il asteptau in autogara sa ceara banii inapoi".
    Am asistat la o faza stind la rind sa platesc factura la net , la rds, cind o balabusta cu fuste multe a facut un scandal monstru intrebind daca se mai uita mult ,, mortu` " de barbat-su la televizor de`i tot vin facturile acasa.Probabil cu ajutorul acelorasi ,,binevoitori" mortii vor schimba si ei providerul.Cam macabru... dar toate astea n`ar fi posibile fara concursul celor din interiorul respectivelor ,, pravalii".

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tomita View Post
    Din discutiile cu locatarul unui bloc de amarasteni ( fost camin de nefamilisti cu WC-ul pe hol ), actualmente impinzit de antene Digi, se pare ca vor migra din oferta in oferta si din provider in provider; citez : ,, Na ca ne-a taiat cablu` si ne`am pus lighean, ne taie si asta, luam de la la telefoane". Culmea, cablul taiat fusese tot de la rcs-rds.
    Ca sa nu mai vorbim de numarul mare de morti pentru care s`au facut abonamente la digi cu copii de pe BI, abonamente care au fost vindute afara unor romanasi carora li s-a spus sa stea linistiti ca nu trebuie sa plateasca abo, ca e ,,aranjata" cartela.Tepe de genu asta au dat cu miile, nu e nici o exagerare credeti-ma, diversii transportatori clandestinii catre Italia si Spania.Si nu numai ei : stiu un sofer de la Atlassib care a cerut sa fie scos de pe rute externe pentru ca ,, il disperau fraierii care il asteptau in autogara sa ceara banii inapoi".
    Am asistat la o faza stind la rind sa platesc factura la net , la rds, cind o balabusta cu fuste multe a facut un scandal monstru intrebind daca se mai uita mult ,, mortu` " de barbat-su la televizor de`i tot vin facturile acasa.Probabil cu ajutorul acelorasi ,,binevoitori" mortii vor schimba si ei providerul.Cam macabru... dar toate astea n`ar fi posibile fara concursul celor din interiorul respectivelor ,, pravalii".
    tare faza

au ajuns astia de la jiji sa faca abonamente si pe persoanele decedate.

Plictisit Teacher

Posts Thanks / Likes

Cred ca ar trebui sa infiinteze digi un nou serviciu prin care sa sune lunar la toti abonatii si sa-i intrebe daca mai sunt in viata.
    Totul tine de bunul simt al celui care face abonamentul. Si situatia poate fi valabila si la utilitati. Daca persoana in cauza a decedat si nu se anunta nicaieri binenteles ca se va merge inainte cu contractul pe aceeasi persoana.
    Daca digi ar cere o tona de acte pentru a te abona printre care ultima factura la utilitati si copie dupa actul de proprietate al spatiului sau abonamentul sa fie facut numai personal nici asa nu ar fi bine si ar sari toata lumea in sus.
    Apropo de moderatori mie unul mi se par chiar blanzi aici. Mergeti daca vreti pe un forum de masini al unei marci si ziceti ceva de rau despre marca respectiva sa vedem cat o sa mai stati pe forum. Si mi se pare normal. Trebuie sa fie o comunitate care are ceva in comun cu tema forumului, sa fie un loc unde poti afla chestii noi si nu un loc unde se lamenteaza toata lumea.
    Ca sunt si chestii rele ....da, trebuie spuse si alea dar cu argumente reale, nu de genul "nu am mai platit si mi-au taiat serviciul respectiv".
    Digi - Humax , Kathy 910

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Asa cum e Digiul nu l-as schimba niciodata pe altceva.Il iubesc si-mi fac treaba cu el.
    ROMANI prin nastere,OLTENI prin gratie divina!

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Digi cu bune cu rele face prte din peisajul tarii noastre.Partea proasta a fost cand au racolat firmele si firmulitele directorilor pt. instalare,ok!pot spune piata este libera, dar daca nu dorea sa se "manjeasca" nu acceptau asa ceva.
    Un alt aspect este ca "cruciada" contractelor i-a adus o imagine, sa zicem sifonata,situatia este ca plateau "incheietorii de contracte" cu o suma de 6-7$/bucata,iar astia fara simt de raspundere incheiau la toti ,nu tineau cont de clientii buni platitori sau de cei care din start se vedeau ca erau cioflingari.

Ofertele cu aparatura si instalare gratis trebuiau lansate dupa vreo 2 ani cand cat de cat se mai satura piata si nu acum la inceput,astfel se triau clientii.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by solver View Post
    Cred ca ar trebui sa infiinteze digi un nou serviciu prin care sa sune lunar la toti abonatii si sa-i intrebe daca mai sunt in viata.
    Nu, daca sunt in viata ar trebui sa verifice la incheierea contractului, dar telefonul lunar nu ar strica macar sa anunte emiterea facturii !

Quote Originally Posted by solver View Post
    Apropo de moderatori mie unul mi se par chiar blanzi aici. Mergeti daca vreti pe un forum de masini al unei marci si ziceti ceva de rau despre marca respectiva sa vedem cat o sa mai stati pe forum. Si mi se pare normal. Trebuie sa fie o comunitate care are ceva in comun cu tema forumului, sa fie un loc unde poti afla chestii noi si nu un loc unde se lamenteaza toata lumea.
    Ca sunt si chestii rele ....da, trebuie spuse si alea dar cu argumente reale, nu de genul "nu am mai platit si mi-au taiat serviciul respectiv".
    Domnule, clar esti un angajat al lui gigi !
    Mai intai, acest forum nu este "al lui digi" ci se refera la serviciile DTH din Romania, iar moderatorii sunt suficient de activi. Apoi, sari, si comentezi, fara ca sa si argumentezi cele sustinute.
    Mai citeste, documenteaza-te, apoi scrie...
    Bafta !
    HSS1160NA, SRT6125, offset 1.2m(dual feed - Intelsat - Sirius), offfset 0.8m - Hotbird, Smart Titanium 0,2dB

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Solver are dreptate , cei ce citesc forumuri destinate marcilor de masini , fotbalului ,pc-urilor si chiar pe cel al femeilor ar vedea ce inseamna acolo cenzura si banarile de IP Acest board este chiar prea liber.
    A intrat cineva pe vechiul satdudez ? Acolo am postat un singur link pentru a ajuta pe cineva si am fost banat o luna de zile.Acolo militarie , nu pe RDI.

E normal ca Digi TV sa fie cel mai hulit , injurat este si Sky in UK si Italia iar despre imaginea lui Premiere in Germania nu comentez.
    Digi TV a pierdut in doi ani de zile aproximativ 27.000 de abonati , cifra ce raportata la cei 900.000 de utilizatori actuali nu reprezinta mare lucru.

Sa va mai spun ceva , in week-end s-a taiat abonamentul celor cu restante pe octombrie si noiembrie , stiti cati au fost ? undeva de la 11.000 de abonati , in rest toti sunt cu plata la zi.Din experianta 90% din cei taiati isi platesc restantele si continua abonamentul.

S-a batut moneda pe abonatii rromi ai lui Digi TV , chiar de curiozitate am intrebat care e situatia lor pentru ca marea mojoritate eu echipement in custodie si nu au beneficiat decat de doua luni gratuitate.Sa va spun ca platesc ? N-o sa ma credeti , o sa spuneti ca iar vine Fanta sa faca propaganda pro Digi TV.

De multe ori ca gandeam sa ma retrag in umbra si sa nu ma mai implic in batalia, deja castigata , a DTH-urilor nostre...nu pot sa fac asta pentru ca vad cativa instalatori care in afara de saiba plus cheie de 10 nu stiu nimic si folosesc situl meu pentru a promova serviciile unor dth-uri de 2 bani si a denigra gratuit cel mai mare DTH din Europa de EST.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

inteleg ca acest forum este pro digi deci cine scrie de rau despre digi trebuie blocat ? pai atunci hai sa il ridicam in slavi, sa il preamarim sa ne inchinam lui si cum zice el asa sa fie ...

eu spuneam ca @solver nu are dreptate si imi mentin in continuare opinia, daca gresesc atunci va rog sa modificati titlurile si definitiile :
    DTH-Romania
    Aici se vor dezbate toate problemele legate de sistemele DTH din Romania (prezente si viitoare)

nu isi au rostul
    HSS1160NA, SRT6125, offset 1.2m(dual feed - Intelsat - Sirius), offfset 0.8m - Hotbird, Smart Titanium 0,2dB

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)