Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 20 EUR (20%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default Bomba Dolce 3 Receivere Pe Un Abonament

Dolce ofera din februarie posibilitatea utilizarii a 3 receivere la un singur abonament.
    PS: Sa mai dam si noi bombe nu numai fantuta

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by melinter2000 View Post
    Dolce ofera din februarie posibilitatea utilizarii a 3 receivere la un singur abonament.
    PS: Sa mai dam si noi bombe nu numai fantuta
    Incredibil,extraordinar...este un eveniment unic la noi in Romania nu?asa si cata teapa nu mai spui?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu ma dau expert, dar nu cumva "BOMBA" asta e cu dus si intors? E vorba de un singur abonament, teoretic, dar taxe lunare pt receptoarele 2 si 3 sunt de cate 3 Euro, nu? Deci la un abonament de, sa zicem, 15 Euro, se mai adauga lunar inca 6 Euro. Unde mai e bomba daca platesti pentru acele 2 receptoare custodia? Semantica!

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

platesti 2 receivere (in rate de pina la 2 ani) si unul e gratuit in custodie. Dar e posibilitatea de a avea in casa 3 televizoare la un singur abonament. La ceilalti platesti 3 abonamente la 3 televizoare.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Aha, pai... o sa fie interesanta batalia Dolce / Digi.
    Last edited by Bowser; 24th January 2007 at 22:58.

aleksutz
    Guest

Ideea e ca poti sa achiti STB-urile si pe loc. Dar e f avantajos sistemul in rate. Dupa 2 ani raman ale tale, nu ca la BOOM. Deci nu e custodie. Bravo DOLCE.

Are si cea mai buna caliate. Mi-am luat de curand. Am verificat si pe satcodx.com la TSbitrate mediu pe video si pe audio, si doar la 8 canale pe care le are in comun cu DIGI, e mai slab la transmisie. In rest la restu de vreo peste 30 este superior clar.

Daca baga si canale proprii, si vor renunta la cateva aberatii gen BOOM la inceput, atunci va fi un concurent serios pt DIGI.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Poti sa-mi spui ce vei face cu STB-uri daca raman ale tale? Cel putin pana acest moment acele STB-uri nu-s bune pt. nimic altceva....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by amandigi View Post
    Poti sa-mi spui ce vei face cu STB-uri daca raman ale tale? Cel putin pana acest moment acele STB-uri nu-s bune pt. nimic altceva....
    Pui muraturile in ele Asta doar la tomna.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Trebuie sa fi un mare amator ca sa cumperi receivere Coship , nici macar pentru FTA nu le mai poti folosi daca doresti sa te muti la alt operator, ulterior .

Cea mai cinstita varianta pentru rebuturile care se ofera in Romania este custodia gratuita .

aleksutz
    Guest

poate vrei sa contnui subscriptia la ei, si dupa doi ani nu mai esti nevoit sa platesti. deci tot ai un avantaj, Sau daca nu pur si simplu cum spunea un coleg mai sus: pui muraturi in ele. Faci ce vrei ca doar sunt ale tale.

big yo
    Guest

Default cu parere de rau

imi pare rau sa stric o asemenea bomba, dar cand i-am intrebat pe cei de la Dolce daca dupa 2 ani va trebui sa platesc taxa multiview pentru 2/3 receivere deja cumparate, raspunsul a fost: "nu stim ce oferta vom avea in acea perioada".
    Funny, nu ?

So, cu ce ma ajuta ca raman ale mele si dupa 2 ani va trebui sa platesc taxa multiview sau sa imi cumpar altele?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    digi da cumva receptoare in custodie gratuita...?
    Nu stiu cat de serioasa era intrebarea, dar da, Digi da receptoare in custodie. Evident, trebuie sa platesti abonamentul. La Digi pana acum cel mai ieftin mod de a avea doua STB-uri este ca sa iei cel de ai doilea in custodie gratuita cu pachetul p o p u l a r. Este c-am 3 EUR+TVA. Pana acum mai merita sa cumpari STB-ul de la ei, fiindca primeai un an baza gratis (si dupa doi ani puteai sa vinzi/sa folosesti recpetorul ca unul FTA), dar acum nu prea merita. Ramane solutia cea mai avantajoasa: custodie gratuita.

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

In sfarsit avem un adversar pe masura pentru digi ... Dolce are spatele necesar sa fie concurentul nr1 al Digi si oferta asta arata acest lucru...
    Cred ca vor mai fi si alte "bombe" de la acesti doi operatori in lunile urmatoare

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)