Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: 900.000

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 900.000

Ieri Digi TV Romania a facut abonatul 900.000
    Nici Dolce TV nu are ritmul de abonati noi pe care il are Digi TV.

Orice alt comentariu este inutil !

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Digi Romania sau Digi Europa ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Numai in Romania.
    Digi Europa are aproximativ 1.400.000 de abonati (maine sau vineri va dau datele exacte).

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

pai cum asa? sa vedem cat o sa fie la anu' cand va scade oferta cu baza gratuit

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Draga Fanta, credeam ca esti echidistant dar vad ca tii in mod evident cu digi.
    Cifrele de peste 450000 abonati digi in romania sint minciuni, toate ziarele serioase economice, Capital, Financiar, Banii Nostri, etc, nu dau mai mult de 450000abonati digi. Cit priveste ritmul instalarilor ma indoiesc serios ca digi e mai tare ca rtl deocamdata.

Elefantul a avut de dat,
    Un raport cum a lucrat,
    Cte alune avea n plan,
    Cte a cules pe an,
    Fildeş ct a folosit, ct a economisit... nsă tot ce a raportat era binişor... binişor... umflat. Umflat nu cu pompa, ci cu... cu...
    - Trompa... n-am găsit altă rimă.
    Cam asa e si cu digi.......
    Iar cu ritmul ........minciuna totala
    E parerea mea si mi-o mentin chiar daca o sa-mi stergi acest post

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile

Noi ca firma avem cel putin 1000 comenzii intr-un judet , cu n firme de instalare, la viitori abonati care nu pun problema ofertei actuale.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca cineva imi demonstreaza ca ciferele ce le-am vazut eu azi sunt false inchid situl definitiv.
    Cat despre presa prezinta date vechi si cifrele raportate de operatori catre vanzatorii de programe.Nu trebuie uitat ca si presa este usor "influentabila" si spre exemplu nu se poate uita campania facuta de Boom in momentul lansarii.
    In rest crezi ce vrei nu ma mai obosesc sa-ti schimb opiniile tale.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Am uitat sa spun pt. ce DTH ;DigiTv.
    Scuze.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

1000*n instalatorii*n judete*min.3luni=?

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Smile

Mi-ai putea schimba opiniile daca nu ai sustine la infinit cifrele aberante pe care zici ca le-ai vazut. Arata-le scanate, autentificate, ma rog arata un document valabil, ceva palpabil(la modul virtual zic)
    Altfel va trebui sa te tii de promisiune si sa inchizi acest forum.....
    Realitatea este ca Digi face in prezent atit instalari dar si cam tot atit de multe desfiintari.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

melinter nu mai bine te intorci la montatul de sarme pentru Romtelefon decat sa te arunci in discutii care te depasesc ?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Sunt convins ca datele postate de Fanta sunt reale, ca si numar de contracte incheiate. Sunt curios insa cat la suta dintre acestia sunt sau vor fi si platitori. Oricum nu e treaba noastra. Cine stie, poate intr-un an nu va fi nici treaba celor de la RDS&RCS.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Digi Romania sau Digi Europa ?
    Digi Europa, adica Cehia, Slovacia, Ungaria, Serbia, Romania si Croatia.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Daca cineva imi demonstreaza ca ciferele ce le-am vazut eu azi sunt false inchid situl definitiv.
    Cat despre presa prezinta date vechi si cifrele raportate de operatori catre vanzatorii de programe.Nu trebuie uitat ca si presa este usor "influentabila" si spre exemplu nu se poate uita campania facuta de Boom in momentul lansarii.
    In rest crezi ce vrei nu ma mai obosesc sa-ti schimb opiniile tale.
    Nu te contrazic Fanta, insa nu m-am putut abtine. Probabil, pe hartie o fi cifra asta, insa numarul abonatilor "adevarati" e ceva mai mic, presupun. N-am treaba cu politica de marketing a celor de la Digi. Insa, cand un amarat care n-are ce sa manance afiseaza o antena Digi, chiar nu mai stiu ce sa cred. Cazul e cat se poate de real. Nu mai vorbesc de satele de tigani de pe langa Bucuresti, pline de antene Digi.
    Explica-mi si mie te rog, ce se va intampla cand perioada de gratuitate se termina si astia nu platesc?
    antena 20 m in sharing cu NASA, LNB 0.001db

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gyusy View Post
    Nu te contrazic Fanta, insa nu m-am putut abtine. Probabil, pe hartie o fi cifra asta, insa numarul abonatilor "adevarati" e ceva mai mic, presupun. N-am treaba cu politica de marketing a celor de la Digi. Insa, cand un amarat care n-are ce sa manance afiseaza o antena Digi, chiar nu mai stiu ce sa cred. Cazul e cat se poate de real. Nu mai vorbesc de satele de tigani de pe langa Bucuresti, pline de antene Digi.
    Explica-mi si mie te rog, ce se va intampla cand perioada de gratuitate se termina si astia nu platesc?

ceea ce afirmi tu este valabil si pentru Dolce..
    Datorita faptului ca digi s-a lansat cu mult inaintea lui Dolce acesta si-a facut un renume prin orasele si satele oamenilor! Cand te duci la un taran .. sa i pui o antena parabolica .. el crede ca-i digi .. desi e dolce.. deja pe f multi nu-i mai intereseaza aspectull .. ca de la cine o fi .. la care din firma.. atata vreme cat e gratis .. taranul pune antena .. parabolica sa fie

referitor la numarul de 900.000 eu onsider ca intradevar sunt atatia abonati digi .. dar cati dintre acestia platesc.. daca mne gandim la dolce e normal ca la ei sa die mai putini rau platnici ca la ei sunt mai putini abonati!

Astept momentul ca..... DIGI o sa vina cu cele 4 sau 6 receptoare legate sistem sharring pe un singur card.. la un pretz f. accesibil.. si cand vor incepe sistemele de instalatii comunitare la blocurile din orase ..
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)