Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default MAX-bataie de joc!

Cu un singur canal de sport in baza si-a mai permis sa imprastie 15 canale pe alti doi sateliti!Bravo voua in loc sa atrageti clientii va bateti joc de domniile lor!
    Sa nu-mi spuneti sa-mi pun n lnb-uri,decat daca stiti unele care scaneaza prin beton!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

ai dreptate...sa nu mai vorbim de calitatea imaginii...am facut o mare greseala si eu...am platit in avans si nu am ce face...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am 4 abonamente la Max si am sa le reziliez toate.
    Trebuie sa-ti montezi 100 de LNB-uri si motoare(pentru a avea jumate din grila lui DIGI) ,calitatea imaginii este de c---t iar perspectiva sa se produca vre-o schimbare in bine nu vad.
    Asa o sa-si piarda toti clientii.
    Singurul lucru bun este ca merge cartela si in alte receptoare,in rest pauza-gaura.

FACETI OAMENI BUNI CEVA. ALO,ALO,ALO ,MAXUUUUUUUU

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Macar TeleSport - ul de lor baga in BAZA ...
    DreamBox 500s+1.1m(Mabo)+Strong2100(90E-18W)
    ***rock-music and sports - the best drugs***

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristi_v View Post
    Am 4 abonamente la Max si am sa le reziliez toate.
    Trebuie sa-ti montezi 100 de LNB-uri si motoare(pentru a avea jumate din grila lui DIGI) ,calitatea imaginii este de c---t iar perspectiva sa se produca vre-o schimbare in bine nu vad.
    Asa o sa-si piarda toti clientii.
    Singurul lucru bun este ca merge cartela si in alte receptoare,in rest pauza-gaura.

FACETI OAMENI BUNI CEVA. ALO,ALO,ALO ,MAXUUUUUUUU
    Ar fi mai multe de spus aici...Din pacate, MAX este un provider DTH mic, a luat si el pe unde a putut cate un TP...Adevarat, este foarte dificil pentru abonati sa puna mai multe LNB-uri, costuri mai mari... Acum, nu pot sa rezilieze contractele cu providerii de satelit, un contract intrerupt atrage dupa sine penalitati foarte mari...si in valuta...
    Salut Prieteni!

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by abraxas View Post
    Cu un singur canal de sport in baza si-a mai permis sa imprastie 15 canale pe alti doi sateliti!Bravo voua in loc sa atrageti clientii va bateti joc de domniile lor!
    Sa nu-mi spuneti sa-mi pun n lnb-uri,decat daca stiti unele care scaneaza prin beton!
    Nu vreau sa-i apar pe cei de la max ,dar nu stiai chestia asta inainte de a te abona?In general lumea se informeaza inainte de a da banul.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

In baza: TV sport, Eurosport, Eurosport 2. Iar Eurosportul de pe HB este de pe spot original, calitate video foarte buna, canale audio in mai multe limbi...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

intentionat se pozitioneaza pe 3 sateliti...pentru canalele romanesti si straine FTA...asa au gandit...nu ca nu aveau loc pe un singur satelit...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy View Post
    intentionat se pozitioneaza pe 3 sateliti...pentru canalele romanesti si straine FTA...asa au gandit...nu ca nu aveau loc pe un singur satelit...

ok,dar daca acele canale FTA se vor muta din nou pe alt satelit, de exemplu pe intelsat902
    Ce facem ne mutam si noi antenele?In cazul asta nu mai este suficient supor t cu 2-3 lnb-uri,trebuie motor
    Cand eu m-am abonat ,Digi avea grila nu cu mult mai buna decat MAX,MAX-U nu emitea si pe eutelsat W2,mi-a convenit ca am puytu folosit cardul in vechiul receptor.
    De atunci Digi a urcat in sus (bravo lor) iar MAX-U in jos
    naspa

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

asta a fost singurul lor avantaj ,ca poti folosi cardul cu ce receptor vrei si ca totusi transmit pe sirius care se receptioneaza f bine oriunde in europa.dar de cand au imprastiat si pe 16 grade....apoi calitatea de pe sirius e ...ca fanu!oricum pe ei nu_i intereseaza ce spunem noi aici...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Din pacate asa e...max e DTH-ul care a facut cel mai putin pentru abonatii lui. Nu tu oferte, nu tu programe in plus, nu tu calitate mai buna.
    Si eu sunt abonat max din acelasi motiv din care sunt majoritatea...ca nu e imperecheata cartela cu nimic.Si am mai ales max pentru ca am dual-feed 19E-5E, iar 19E-1W e prea mult.Altfel pana acu aveam digi (si nu in HSS sau H1/H2).Si am mai observat ceva aseara...Antena1 (si cred ca nu e singurul canal) e MONO Pai ce facem domnilor? Ne batem joc?
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

MAX n-a stiut sa anunte bombe: "AXN CRIME si AXN SCI-FI in pachet de baza", "EUROSPORT 2, BOOMERANG si MOTORS exclusiv la MAX" (asta cand le-au lansat si altii nu le aveau in grila! Sau nu le au nici acum!). Iar ofertele au fost asemanatoare cu celelalte DTH: 1 an baza gratis, receptor gratis, echipament gratis; dar n-au fost bombe! HUMAX au avut la vanzare de la inceput dar bataia a fost pentru cele de la DIGI! Dar au facut ceva abonati si asa fara prea mare TAM-TAM!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

FANTA,
    fa o comanda mai mare de cam-uri pentru la vara,ca va fi cerere mare,mai ales daca baga la Digi si primera division!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pentru unii transmisia pe trei sateliti este un dezavantaj (si pentru mine care am doua antene motorizate), dar pentru cei care au optat pentru echipamentul de receptie oferit de MAX in mod cert este un avantaj, pentru ca pe acesti trei sateliti se mai pot receptiona o gramada de alte programe interesante.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mm7163 View Post
    Din pacate asa e...max e DTH-ul care a facut cel mai putin pentru abonatii lui. Nu tu oferte, nu tu programe in plus, nu tu calitate mai buna.
    Si eu sunt abonat max din acelasi motiv din care sunt majoritatea...ca nu e imperecheata cartela cu nimic.Si am mai ales max pentru ca am dual-feed 19E-5E, iar 19E-1W e prea mult.Altfel pana acu aveam digi (si nu in HSS sau H1/H2).Si am mai observat ceva aseara...Antena1 (si cred ca nu e singurul canal) e MONO Pai ce facem domnilor? Ne batem joc?
    Nu uitati ca MAX s-a fondat de catre cablisti si in general tot ce a facut a facut in folosul societatilor de cablu, mai precis a abonatilor acestora. A se vedea pachetele digitale din retelele cablistilor fondatori.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)