Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Cum sterg canale la un KAON?

Am dat scanari pe mai multi sateliti fara sa bifez "FTA" si acum trebuie sa sterg la greu. La cat o fi limitata memoria (ca am peste 2000 posturi Tv-uri si peste 700 de radio si deja nu mai trece pe radiourile de pe 28E)?
    In instructiuni scrie ca ar trebui sa-mi apara categoria "Delete" la editare canale, dar mie nu-mi apare (nici "Delete" nici "Move") ?
    Imi mai ramane sa sterg transpondere cu totul, dar poate imi da cineva o alta idee !
    Multumesc anticipat!
    SkyStar1, SkyStar2 USB Plus, Humax Digi II+, Kaon (FocusSat) & Dolce, antenă mobila 1,4m, 63E-30W + antene fixe Dolce & Focus/Digi

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satcodx2002 View Post
    Am dat scanari pe mai multi sateliti fara sa bifez "FTA" si acum trebuie sa sterg la greu. La cat o fi limitata memoria (ca am peste 2000 posturi Tv-uri si peste 700 de radio si deja nu mai trece pe radiourile de pe 28E)?
    In instructiuni scrie ca ar trebui sa-mi apara categoria "Delete" la editare canale, dar mie nu-mi apare (nici "Delete" nici "Move") ?
    Imi mai ramane sa sterg transpondere cu totul, dar poate imi da cineva o alta idee !
    Multumesc anticipat!
    Ce kaon este de la focus?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu stiu.. am vazut in spate doar ceva cu code no... Pot vedea undeva foto cu modelele? Difera ca aspect?
    SkyStar1, SkyStar2 USB Plus, Humax Digi II+, Kaon (FocusSat) & Dolce, antenă mobila 1,4m, 63E-30W + antene fixe Dolce & Focus/Digi

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Dupa descriere pare a fi Kaonul de la Focus si probabil ai si cartela infipta in el, asta ai putea verifica usor. Daca e asa, poti uita de stergerea si mutarea/aranjarea programelor. Singura solutie e sa-i dai un reset (o sa stearga tot) si sa scanezi strict ce-ti trebuie. Atentie, daca ai antena motorizata, nu poti memora programe decat de pe maxim 22-23 sateliti, dupa aia iti blocheaza panelul dreapta in settings (e un bug pe care l-am semnalat de mai bine de un an dar nu a fost rezolvat de niciun update). Dar verifica totusi daca Kaonul e de la Focus, poate totusi ai noroc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

E un KAON de la FOCUS, cu cardul lor.
    Ramane sa sterg transpondere...
    Pacat ca ceea ce scrie in instructiuni nu se respecta , ca in rest scanarea merge bine ...

Cate canale Radio/Tv spun ei ca poate memora? 4000?

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai demult era in meniu, "Omitere". Acum nu mai stiu, ca nu mai am...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Skip e si acum, dar nu exista Move sau Delete decat in instructiuni De ce oare?

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu te mai obosi sa citesti instructiunile, sunt un amestec de Kaon si Focus, mai rau te incurca. Asa cum anticipam, cardul e infipt in receiver. Intrebarea mea este: Cardul e activ? E platit la zi? Daca nu-ti mai trebuie, vezi la sectiunea de Kaon ce soft poti urca pe el (in functie de ce programe te intereseaza). Bafta!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)