Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
    Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default DOLCE a ajuns pe locul 2?

Am citit in ziarul financiar de astazi ca ar fi deja 140000cereri si instalari in 2 luni. Nu e cam umflata cifra asta? Mi-e mi se pare cam mare.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cereri am avut unii dintre noi , si ne-au montat postul telefonic dupa 3 ani , cifra corecta e intre 25 si 30.000 ....

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Dupa cum arata eu zic ca la dolce sint interese mari ... politica... companie mare ''fosta'' de stat ...

Banned

Posts Thanks / Likes

Dolce clar va matura cu Focus si cu Max (cu boom a maturat dupa 2 saptamani de la lansare) dar pana atunci mai e putin , si nu au nici o sansa sa avanseze rapid cu montatorii pe care ii au : fostii cablagisti de telefoane care nu prea stiu ei cum e cu antenele astea . E greu sa reconvertesti un om care 20-30 de ani a tras doar fire si a trait pe principiul , "lasa ma , ca se aude , merge si asa" ......

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Am mai spus eu,clienti o sa inceapa se uite la calitate in viitorul nu prea indepartat,nu la bani ''dai un ban da stai in fata'' si asta o stiu toti cei care fac si vor face dth-uri,sper ca dolce sa le dea clasa ca bani au

bila34
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default mi-am luat DOLCE

nu stiu cum este in alte localitati,dar la mine intr-un orasel clujean am asteptatdupa DOLCE exact 39 de zile si tocmai de ziua mea(19.01)au venit baietii de la RTC (aia care au tras de cabluri peste tot in zona 20-30 de ani) si in 15 minute ma uitam la DOLCE.Deocamdata nu pot sa spun mai multe;sa vedem cum se comporta ,dar merge bine la prima vedere,sper sa nu am probleme mai ales ca ai mei au 70 de ani.

Banned

Posts Thanks / Likes

Focus a facut 50.000 de abonati in 2 ani , Dolce 30.000 in 2 luni . No comment .
    Mi-am propus sa nu ii mai raspund acestui individ .

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

spaniolul ..... vorbesti numai prosti....Dolce nu numai ca va matura ci va face DERATIZARE printe DTH-urile Romanesti .... Dolce are pregatite 2 TP-uri care intra in februarie + surprizele asa ca ... ar fi cazul sa va temperati... , ********* nu 30.000 ci aproape 60.000 de mii de utilizatori EXISTA nu cereri EXISTA deja la Dolce deci sunt deja Nr. 2 sunt inca peste 100.000 de cerei vor fi si mai multe dar vor fi si alti care vor renunta nu contest dar .....ATENTIE mare vin SURPRIZELE de la Dolce si vin TP-uri .... asa ca rabdare si tutun ... in foarte scurt timp DOLCE va concura serios cu Digi pentru suprematie .... inca va concura.

Toata stima

Banned

Posts Thanks / Likes

Ti s-a mai atras atentia odata si vad ca nu ai inteles .

P.S. Mai fa o data calculul si vei intelege de ce nu pot fi 60.000 si de ce sunt 30.000 .

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

OK cum vrei tu doar atat in jur de 40 de echipe pe judet:

40 /41 = 1640 de echipe

1640 echipe /5 instalari minim pe zi = 8200 pe zi instalarihai za zicem ca is lenesi
    1640 echipe / 2 instalari pe zi =3280 pe zi

25 de zile lucratoare / 3200 = 80.000

te asigur ca stiu ce vorbesc sunt calcule facute numai asa ca sa intelegi fenomenul DOLCE

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

[QUOTE=21mediastudio;280320]Ti-am facut un calcul cam cati instalatori sunt pe judet acum stiu sigur cate echipe romtelecom sunt in fiecare judet si stiu si cate echipe au mai fost contactate pe langa .....
    Echipe de instalatori de ce?de telefonie nu?ca de antene nu poti sa-i numesti atata timp cat ei nu au habar cu sateltii sau cu satelitul pe care emit...ce sa mai vorbim de ei care stau 3-4 ore la o instalare....s.a.m.d

Banned

Posts Thanks / Likes

Stii ca instalarile Dolce pot dura si 4 ore cu montatorii vostrii profesionisti , nu ? Greu de crezut ca o echipa monteaza mai mult de 3 antene pe zi, pentru ca mai mult nu se poate fizic la Dolce .

Stim ca ai legatura cu Romtelecom dar degeaba , oricat incerci sa prezinti mai bine ambalate cifrele , ele sunt tot cat sunt .

Scapati de montatorii de cabluri si racolati montatori adevarati . In felul asta se va tripla viteza de montare si evident numarul abonatilor . Pana atunci .... Romtelecom . Just for laughts .

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Orasul Bistrita are 21 de echipe de instalatori pentru Dolce ... tot Judetul are 40 de echipe pentru dolce ..... si nu ai dreptate dupa ce antena e sus fixata pe perete ai idee in cate minute se instaleaza un DOLCE ?... nu ai idee pentru ca daca aveai nu ziceai .... eu personal mi-a luat 10 minute cu o reglare fina adica Putere semnal 97- 98 si calitate 98 .... cei care sunt in orasul Bistrita fac o instalare in maxim 20 de minute i cunosc si cunosc personal si cel mai prost instalator din ei care a facut instalarea intradevar in 30 de minute dar de aia nu is multi asa ca te aigur ca gresesti DOLCE se instaleaza SUPERUSOR... dupa acea pana le trimite-m la server codurile si gata se activeaza ....

STIU ce vorbesc

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

********* TE PROVOC .... la o instalare tu instaleaza ce vrei si ce sti mai bine eu instalez DOLCE ...OK cine pierde face cinste .....

Banned

Posts Thanks / Likes

Aici nu e vorba de tine ci de burtosii de "instalatori" Romtelecom care se uita dupa Soare sa vada unde e sudul . Foarte multa lume s-a plans ca stau 3-4 ore la o montare .

Si nu mai scrie d`astea cu "stiu ce spun" ca nu cred sa impresionezi prea multa lume pe aici , aici e lume care se pricepe la instalari , incearca pe softpedia , acolo sunt mai amatori si e posibil sa te creada
    Critici constructive sper ca accepti .

P.S. Da un search cu stringul "instalare dolce" si vei vedea ca toti s-au plans ca "instalatorii" ad-hoc sunt niste ilustrii amatori , si ce e mai rau , nu accepta sa fie contrazisi , sau sa te lase sa pui mana pe antena sa le areti unde e Hellas Sat . Sunt cazuri reale , iar instalatorii Romtelecom sunt in cele mai multe dintre cazuri la fel de acrii ca un geamantam plin cu lamai .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)