Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Draga Fanta,

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Draga Fanta,

ne poti spune si noua cam pe cand vor fi introduse in grila de la Digi: Boomerang, AXN Crime, Sci-Fi si ce s-o mai promis pe-aici?
    antena 20 m in sharing cu NASA, LNB 0.001db

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

S-a promis ? Cine a promis ? Aici doar s-a sugerat sau s-a cerut , nu s-a promis.

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

edit by je

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca Digi TV ar fi avut disponibil transponderul 10 ar fi introdus de mult cele trei canale TV pentru care a semnat contracte de la 1 decembrie 2006.
    Exista varianta sa le inghesuie pe transponderele existente dar nu s-a procedat asa deoarece DIgi TV are un standard al calitatii pe care-l respecta cu strictete.
    Digi TV este providerul cu cele mai putine canale TV pe un transponder si atentie foloseste un FEC de 3/4 ! Daca analizati cu un Dreambox calitatea programelor celor 5 dth-uri romanesti imi ve-ti da dreptate.

In concluzie , cele 3 programe si alte surprize pe TP 10.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Talking

cind am citit titlul si am vazut semnul intrebarii in text m-a trecut un fior...seamana cu beletu lu calin aratat de traienache, ca sa apere onoarea coanei mita, pardon elena...

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

In concluzie , cele 3 programe si alte surprize pe TP 10.

Fanta
    Si totusi, nu se stie inca, cand pleaca norvegienii aia ? Ca azi maine vin Kanal D, Antena 2, West TV, etc si n-are DIGI unde sa le puna...

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Solutia:

TVS Craiova, Analog, TVS oradea.... Protv intl, taraf, etno......si cate nu ar putea pleca fara sa le ducem lipsa si sa intre programele de calitate.....
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by AirBoy View Post
    Solutia:

TVS Craiova, Analog, TVS oradea.... Protv intl, taraf, etno......si cate nu ar putea pleca fara sa le ducem lipsa si sa intre programele de calitate.....
    Ar fi cea mai usoara solutie...dar ce facem cu pretul...fara posturile tv, de mai sus, care platesc la Digi, o sa fim nevoiti sa dam mai multi bani pe abonament...Este, deja, un compromis...
    Salut Prieteni!

Posts Thanks / Likes

Eu asa vad pe TP 10

Boomerang
    Axn SCI-FI
    Axn Crime
    Eurosport 2 - oare?
    Cosmos tv
    Antena 2
    Kanal D
    TVS Brasov
    Cinemax 2 - sa zicem..

9 ch!... altceva nu mai vad... bine mai sunt canalele mtv.. dar alea nu vor intra in veci .

Oricum s-ar putea introduce MTV Hits , Vh 1 Classic si Motors.. Aceste canale sunt pe DIGI TV Cablu.. Nu ar strica si la DTH

Cat despre spatiu. S-ar putea lua Discovery Ch pt europa de est National Geographic Hu de pe 12607 H si Hallmark CE Toate mutate pe V
    In plus mai este un canal TEST tot pe 12607... sper sa nu ma insel

In concluzie s-ar putea! Numai vointa sa fie..

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ady18 View Post
    Eu asa vad pe TP 10

Boomerang
    Axn SCI-FI
    Axn Crime
    Eurosport 2 - oare?
    Cosmos tv
    Antena 2
    Kanal D
    TVS Brasov
    Cinemax 2 - sa zicem..

9 ch!... altceva nu mai vad... bine mai sunt canalele mtv.. dar alea nu vor intra in veci .

Oricum s-ar putea introduce MTV Hits , Vh 1 Classic si Motors.. Aceste canale sunt pe DIGI TV Cablu.. Nu ar strica si la DTH

Cat despre spatiu. S-ar putea lua Discovery Ch pt europa de est National Geographic Hu de pe 12607 H si Hallmark CE Toate mutate pe V
    In plus mai este un canal TEST tot pe 12607... sper sa nu ma insel

In concluzie s-ar putea! Numai vointa sa fie..
    ai uitat ca digi transmite in mai multe tari poate si cei de acolo au ceva pretentii de la tp 10

Posts Thanks / Likes

pai ce canale .. ca nu prea sunt... Ma uit la UPC HU si in afara de vreo 3 sau 4.. altceva nu mai este . La fel si pt restul tarilor..

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Adevarul este ca AXN-urile pot fi urmarite si de catre ceilalti DIGI - otzi din tari straine, precum si EUROSPORT 2 sau BOOMERANG.

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

pai ce canale .. ca nu prea sunt... Ma uit la UPC HU si in afara de vreo 3 sau 4.. altceva nu mai este . La fel si pt restul tarilor..
    Va dau cateva exemple ... canalele publice din croatia, cele din serbia + b92 , din ungaria filmmuzeum, budapestTV, halozat ... etc.
    iata doar cateva canale care ar mai putea fi introduse pt cei din celelalte tari infectate de DIGI

Posts Thanks / Likes

Ai perfecta dreptate. Dar cred ca un an de zile nu prea i-au interesat de romani... Daca ne uitam in 2006 .. ce bombe am avut pentru Romania? Taraf? Analog? TVS-urile.. Ar trebuii sa se intoarca la romani si sper ca anul 2007 sa fie al nostru.

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Ai perfecta dreptate. Dar cred ca un an de zile nu prea i-au interesat de romani... Daca ne uitam in 2006 .. ce bombe am avut pentru Romania? Taraf? Analog? TVS-urile.. Ar trebuii sa se intoarca la romani si sper ca anul 2007 sa fie al nostru.
    Am uitat ceva ... cum zicea KB intr-un post mai vechi Digi se pregateste sa intre si in Macedonia si Rep.Moldova... si banuiesc ca si in Bosnia .. sau cine stie ce alta tara din regiunea nostra

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)