Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pana in vara la Dolce un TP cu canale proprii

Dolce se pregateste de canale proprii pana in vara, acestea vor fi adaugate actualei oferte Dolce TV ca un pachet separat .

Pentru inceput vor fi cateva canale proprii de filme si de sport .

Om trai si om vedea.

Toate cele bune !

P.S.: In situatia actuala, tare mie frica pentru Boom .
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

si pina in martie un nou soft care sa permita aranjarea libera a programelor precum si stergerea celor care nu pot fi vizualizate in cazul in care abonatul nu are pachetul care permite vizionarea lor.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Astea sunt simple speculatii sau...informatii din interior
    Dolce poate rasturna ierarhia actuala...cu ceva canale proprii de filme si sport, cu disney channel si ShowTime...poate face prapad...
    Recunosc, dispretuiesc profund rtc, dar nu pot sa nu raman uimit de profesionalismul Dolce... Ramane de vazut CAT VOR FI DE SERIOSI
    Salut Prieteni!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Talking

pachetul propriu se va chema BOOM?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto View Post
    Dolce poate rasturna ierarhia actuala...cu ceva canale proprii de filme si sport, cu disney channel si ShowTime...poate face prapad...
    Gepeto & all

Un canal ca Disney sau Showtime iti poate aduce maxim 10.000 de abonati noi.Trebuie sa realizati ca piata unei platforme digitale NU SUNT USERI DE PE BOARD ! Un nou canal de telenovele , unul erotic si inca doua-trei canale cu MANELE ar putea sparge piata !
    Si inca ceva , cel mai cerut canal TV este : PRETUL , ai preturi mici ? ai abonati !
    Uitati-va la Dolce si Boom si apoi comparati :
    Boom TV , programe proprii si multe lucruri total noi pentru DTH-ul romanesc este la pamant DOAR datorita pretului.
    Dolce , acelasi receiver , retea de distribuitie relativ slabuta , fara programe proprii si fara milioane bagate in advertising este acum pe val.Atuul lor este PRETUL.

Degeaba avem pe board cateva sute sau mii de useri ce tipa pe buna dreptate , un DTH pentru noi nu va exista NICIODATA.Maine daca vine un nou operator si vinde cu 2 lei mai ieftin decat Digi (desi la Digi aproape totul e gratis) acel pachet va fi nr1.

Cei de pe acest board cunoasteti in mare masura o limba straina si aveti acces la alte pachete din Europa , vizionati-le pe acelea si realizati ca un DTH numai pentru useri ca noi ar fi in faliment in prima zi.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

big yo
    Guest

Talking

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Gepeto & all

Boom TV , programe proprii si multe lucruri total noi pentru DTH-ul romanesc este la pamant DOAR datorita pretului.
    Dolce , acelasi receiver , retea de distribuitie relativ slabuta , fara programe proprii si fara milioane bagate in advertising este acum pe val.Atuul lor este PRETUL.

Fanta
    Nu stiu ce sa zic in privinta milioanelor investite in advertising. Dolce a avut si inca are multe milioane investite in tot felul de reclame pe TV si outdoor. As spune ca e cea mai de amploare campanie din ultimul timp.

Nu cunosc cifre, insa cu o asemenea promovare si un produs care costa 4-5 euro pe luna puteai sa vinzi aproape orice. Felicitari pentru strategia de produs.

Cat despre pretul de la Boom, nu stiu ce sa zic. 40 ron / luna nu este atat de mult atat timp cat nu ai un competitor asemanator la care sa te raportezi. Cand o sa ofere altul exact acelasi lucru pe care il ofera Boom, dar la un pret mai mic, probabil ca o sa dea faliment. Pana atunci, eu zic ca mai e cale lunga deoarece vad ca se misca din ce in ce mai bine.

Am iesit un pic offtopic. sorry.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Se poate face o paralela perfecta intre esec si succes,intre Boom si Dolce .
    Boom a fost invins cu propriile arme : acelasi receiver,aceeasi codare, pana la un punct aceleasi programe , retea de distributie care se intersecteaza,vezi MediaGalaxy , publicitate egala, dar succes total pentru Dolce,si esec lamentabil pentru Boom.
    De unde deducem ca tot ce are in plus Boom poate fi lesne sters cu buretele. Sa speram ca Dolce va tatona terenul si in final va cumpara Boom. Are asa sansa sa devina no1 in Romania.

big yo
    Guest

Default cu riscul de a iesi offtopic...

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Se poate face o paralela perfecta intre esec si succes,intre Boom si Dolce .
    Boom a fost invins cu propriile arme : acelasi receiver,aceeasi codare, pana la un punct aceleasi programe , retea de distributie care se intersecteaza,vezi MediaGalaxy , publicitate egala, dar succes total pentru Dolce,si esec lamentabil pentru Boom.
    De unde deducem ca tot ce are in plus Boom poate fi lesne sters cu buretele. Sa speram ca Dolce va tatona terenul si in final va cumpara Boom. Are asa sansa sa devina no1 in Romania.
    Nu sunt mega fan Boom, dar imi place ce ofera.
    Sunt totusi cateva lucruri pe care nu le inteleg:

1.Adica tot ce are Boom in plus poate fi sters cu buretele: PPV, 7 canale proprii ?
    2. De ce ar vrea DOLCE sa cumpere BOOM? Pentru ce, pentru cei 10.000 de abonati despre care se vehiculeaza...chiar nu inteleg. Nu cred ca renteaza.
    3. Referitor la reteaua de distributie, nu vad nimic rau in a vinde in Media Galaxy atat Dolce cat si BOOM. Desi cred ca le-am vazut pe ambele si Cora sau altele.

Dar iar iesim offtopic

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cati % din cei 10.000 crezi ca,comanda filme ? iar canalele proprii .... Unele din filme le vezi mai degraba pe ProTV sau Antena1 . S-a intamplat sa fie la diferenta de 1 ora acelasi film , pe Antena1 si pe boom action ..

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@big yo
    Abonamentul meu nu e 40 ron / luna ci undeva pe la 80 ron/luna.
    Programele proprii sunt dupa umila mea parere doar niste programe purtatoare de sigla pentru ca din punct de vedere al continutului sunt extrem de slabute.Sunt de 5 luni abonat si nu am vazut macar un film.
    Cat despre reteaua de distributie crede-ma ca acolo unde vinzi telefoane Samsung nu o sa vinzi cu receivere DTH.
    Se stie ca au existat negocieri intre Dolce si Boom dar la ora actuala acestea sunt complet sistate.
    De ce oare au tot plecat oamenii din Boom ?

As fi ipocrit daca nu as recunoste si realizarile Boom....si culmea ele chiar exista.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

big yo
    Guest

Cool am iesit rau offtopic

Si eu sunt abonat si iti pot spune ca un abonament rentabil este cel de aprox 42 de ron (TVA inclus)pentru Super Cinema cu totul inclus. Recunosc ca nu am comandat nici un film in PPV si ca multe dintre filmele de pe canalele proprii sunt vechi. Si eu am vazut ca intr-o seara aveau acelasi film ca si antena 1. Dar am mai vazut si filme bunicele. Nu spun noi, spun bunicele .

Tot ce sper este ca vor dezvolta aceste parti. E mai usor sa dezvolti ceva decat sa te apuci sa implementezi acum sistemul.

Parerea mea

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sa speram ca Boom va schimba ceva. Ce anume nici eu nu stiu.
    Si eu as vrea sa vad un Boom adevarat !

Fanta

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Gepeto & all

Un canal ca Disney sau Showtime iti poate aduce maxim 10.000 de abonati noi.Si inca ceva , cel mai cerut canal TV este : PRETUL , ai preturi mici ? ai abonati !

Cei de pe acest board cunoasteti in mare masura o limba straina si aveti acces la alte pachete din Europa , vizionati-le pe acelea si realizati ca un DTH numai pentru useri ca noi ar fi in faliment in prima zi.

Fanta

Man, eu cred ca in Romania poate exista un DTH care sa le aiba pe toate...
    - Vrei ceva ieftin? Iei baza, cu 40 programe. 10 lei
    - Vrei extra bazic? Iei baza + eb. 12 lei
    - Vrei canale tv cu filme proprii? Iei baza + fp. 14 lei
    - Vrei PPV. OK! Platesti ce doresti...
    Problema este, dupa mine, urmatoarea: un DTH trebuie sa fie mai mult decat o firma de cablu. Asteptarile sunt mai mari...

1. Cum poti convinge pe cei care deja au cablu sa se aboneze si la DTH? Simplu: le oferi ceva ce nu au pe cablu...
    2. Cum poti convinge persoanele din zone izolate sa se aboneze la DTH?
    Simplu: le oferi ceva ieftin in baza...

Asa vad eu un DTH care poate cuceri pe toata lumea, atat pe cei cu bani cat si pe cei "mai stransi la punga".

Trebuie sa realizati ca piata unei platforme digitale NU SUNT USERI DE PE BOARD ! Un nou canal de telenovele , unul erotic si inca doua-trei canale cu MANELE ar putea sparge piata !
    Daca asta ne dorim, noi, romanii, atunci ne meritam soarta....
    Salut Prieteni!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca asta ne dorim, noi, romanii, atunci ne meritam soarta....[/QUOTE]
    Soata noastra fu amara! mai tre sa treaca o generatie peste..
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)