Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Software Upgrade via satelit !

salut:

Daca cunoaste cineva sa-mi zica!care este fregventa sau fregventele,ptr a putea face update direct de pe satelit?din cite stiam se putea pe astra19,2 sau hot13,dar nu cunosc freg...?
    multumesc.

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Download offline

Software upgrade via satelit este exemplul tipic de download offline !
    Fiecare fabricant, dar aici este vorba doar de cei cu adevarat seriosi ( Humax , Strong , Samsung , Openteh , Kaon... ) , are satelitul ( Astra 1, Hotbird , Sirius ...) si transponderul sau specific de pe care se poate face software upgrade ( OTA ). Noile versiuni de soft se transmit pentru perioade limitate iar procesul de upgrade prezinta anumite riscuri fiind recomandat doar in conditii de semnal foarte bune.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pentru receptorul OPENTEL ODS 4000V eu am facut update de pe satelitul HOTBIRD 13E pe frecventa=12476, polarizare=V, SR=27500, FEC=3/4

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Exclamation udate satelit

Am facut eu acum o saptamana un update si am ramas cu reciverul in FTA(numai recunoaste modulul CI)...si nimeni nu m-a poate ajuta! Asa ca atentie cu update.ul.Sper sa-l pot recupera inca am fost foarte multzumit de recever...un Euro Sky STB 2007 CI

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

multumesc tuturor pentru informatie! m a interesa in special la rec'SL65(la acesta orice i am facut,incercat cu tot felul si configuratii la cable null moden,nu am reusit sa pun soft-ul de pe siteul lor),si la un echostar..,credeam ca este vreo posibilitate direct prin sat .
    thank's.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

si pe mine ma intereseaza pentru echostar ad 3000 ip freqventa sau satelitul pe care fac update.
    Exista mai multe lucruri in Cer si pe Pamant decat vom sti vreodata!
    Antena 2,2 al dintr-o bucata, lnb flansa invacom quad, 2 motoare azimut si elevatie,receptor echostar AD3000IP.
    http://www.radiovis.de/

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

V a Rog un AJUTOR! cunoaste cineva! care ar fi configuratia'corecta? la cablu null moden ptr receiverul SL65.De citeva zile m a tot chinui sa pun in rec un fis CH_list(nu reusesc nici cum).Receiverul este nou(cumparat),problema este ca are doar 4 satelit memorati(Astra 19,2-Hotbird13-Turksat 42 si Amos4W) ,iar cind vreau sa mai adaug alt Sat din menu,manual in Lista rec este ok.Dar cind editez manual freg,nu-mi gaseste semnal pe frg-le respective,oricare ar fi.Am luat softul+prog Net,dar nu stiu care ar fi cauza de nu accepta rec incarcarea listei respective...!am tot incercat in tot felul ,fara rezultat.
    Sau rec nu permite?din motive...! thx !
    Cred ca Dumnezeu a pierdut Romania la poker!
    Suntem o natie de cersetori...

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)