Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down LNB 2(Hot Bird)-nu se respecta oferta.

Azi am fost pe la sediul Digi , din Piatra Neamt , si la cererea mea de a mi se da lnb al 2-lea , acesti au ras , si mi-au zis ca nu aduc , ca nu se complica , nu este cerere...Eu le-am zis ca este cerere , odata ce eu , si soacra mea care avem Digi dorim acest lucru , deci din start 2 cereri.Asa ca , eu zic ca ori angajatii din Piatra Neamt sunt comozi , ori Bucurestiul nu are interes sa le trimita.Alaturi de sediul RCS-RDS , a mai aparut o firma(mai era una mai veche) care moteaza antene Digi , si la intrebarea mea daca au "al 2-lea lnb" , acestia mi-au raspuns ca da , la aproximativ 70 si ceva de lei noi(suport+switch=lnb).
    La voi in alte orase cum e cu acea oferta ?Mentionez ca la aparitia acestei oferte aceeasi angajati digi au zis ca se vor aduce in curand...si asa a ramas.Oricum , eu nu am avut rabdare , si mi-am cumparat si a doua antena, lnb, si diseqc.
    Thor6 -offset de 0,9 , lnb inverto de 0,2 db
    Hot Bird--offset de 0,8 , lnb titanium de 0,2 db
    Orange TV

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu e mai simplu sa intrii pe site la http://www.tehnicb.ro/ si sa faci comanda de acel suport pentru al doilea lnb?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

I-am facut deja de doua zile comanda de suport soacrei mele , ca eu am cumparat si a doua antena de mult, dar ma refeream la chestia ca nu mai este valabila aceasta oferta.
    Orange TV

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Unhappy

eu nu stiu ce se intampla in alte orase , dar in magazinul din Cluj preturile de la technicB nu corespund deloc cu ce scrie pe site . De exemplu suportul pt. al diolea lnb ma costat 100 000 , un lnb inverto single in jur la 400 000 . (in oferta 21.7 , numai antena a fost la pretul de pe site ,oare de ce ?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Peti sat View Post
    eu nu stiu ce se intampla in alte orase , dar in magazinul din Cluj preturile de la technicB nu corespund deloc cu ce scrie pe site . De exemplu suportul pt. al diolea lnb ma costat 100 000 , un lnb inverto single in jur la 400 000 . (in oferta 21.7 , numai antena a fost la pretul de pe site ,oare de ce ?
    Ptr. ca nu este actualizat.
    Max TV, Strong 4401, 0,9 si 3 LNB-uri.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Chestia e ca Digi ar tebui sa trimita in fiecare oras , la sediul RCS-RDS , cateva seturi de lnb+switch+suport , la pretul subventionat de 18 lei noi.Cel putin , la Piatra Neamt nu am auzit sa fi primit vreo data.
    Orange TV

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)