Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Cine Va Fi Noul Proprietar Boom Tv???

Interesanta chestia asta cu vanzarea operatorului DTH Boom TV... Cine are mai multe detalii ? Este o companie romaneasca sau straina cei ce vor sa cumpere Boom TV ? Vor schimba norma de codare ?

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

---> Zapp ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Interesanta chestia asta cu vanzarea operatorului DTH Boom TV... Cine are mai multe detalii ? Este o companie romaneasca sau straina cei ce vor sa cumpere Boom TV ? Vor schimba norma de codare ?

Toate cele bune !
    nu cumva Dolce? s-a mai dicutat ceva vreme in urma pe acest forum aceasta ipoteza...

Dar de unde treaba cu vanzarea? ai gasit ceva informatie oficiala undeva?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Oficiale pe naiba. Discuta aia pe alt forum intr-o veselie. Stim noi care, nu spunem..

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cineva de pe RDI si-a luat ''identitatea'' lui @Neo... este un gest urat iar asta ma face sa spun adio acestei sectiuni
    Numai bine la toata lumea... mult succes!

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca se continuua cu astfel de magarii la discreditarea acestui mic provider, voi fi nevoit sa parasesc definitiv acest forum... toate au o limita
    Sa ''furi'' identitatea cuiva este un gest foarte urat si denota lipsa de personalitate... mai multe nu vreau sa spun, si la PM-uri nu voi raspunde
    Da, banuiesc cine a fost autorul...

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

aleksutz
    Guest

Oricine l-ar prelua sper sa mentina canalele proprii ca numai pentru astea am abonament la ei. Altfel e greu sa razbatizi pe piatza daca nu ai nimic in plus fatza de ceilaltzi, si ai cota de piatza a lui BOOM.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Noul proprietar va fi... tot BOOM!(poate va face o fuziune cu zapp sau alt dth?)
    Vad ca boom se dezvolta frumos,incet dar sigur!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rz + View Post
    Sa ''furi'' identitatea cuiva este un gest foarte urat si denota lipsa de personalitate... mai multe nu vreau sa spun, si la PM-uri nu voi raspunde
    Da, banuiesc cine a fost autorul...
    Daca e asa, urat din parte celui care a facut-o.

P.S.: Mai mult ca sigur, autorul sta acum si priveste "isprava", fara sa se bage in discutii...nu e greu de ghicit cine poate fi...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rz + View Post
    Cineva de pe RDI si-a luat ''identitatea'' lui @Neo... este un gest urat iar asta ma face sa spun adio acestei sectiuni
    Numai bine la toata lumea... mult succes!

De ce neaparat de pe RDI ? RDI e cauza situatiei dezastroase in care se afla Boom ?
    Si din cate stiu Neo.... nu este marca inregistrata si este doar un simplu nick
    Ce-ar trebui sa fac eu care am 3 marci inregistrate la OSIM si am vazut pe net zeci de situri care contin RDI ?

Sfat de la mine rz+ (stii ca esti in mica categorie de oameni pe care ii respect deosebit de mult) mai monteza cat mai poti la Boom si schimba macazul ca nu mai au zile multe.

Cat despre titlul topicului , Digi si Dolce nu vor prelua Boom. Digi TV nu este interesata de un provider ce are numai 9000 de abonati , de altfel RCS nici macar nu cumpara o firma de catv cu asa putini abonati iar Dolce TV a renuntat la negocieri (care au fost intr-adevar) deorece cei de la Boom au fost neseriosi si au avut o atitudine copilareasca in timpul dicutiilor.

Max si UPC nu dispun de bani pentru o preluare asa ca este clar ca nici unul dintre jucatori de pe piata nu este interesat de Boom.

Predictia mea : pana la sfarsitul anului acest provider va dispare de pe piata. Sincer nici nu mi-ar parea rau daca ar fi asa

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Interesant de inteles si motivul acestor incercare de "mani****re".

In urma unor zvonuri asemanatoare de pe acest forum, cum ca Boom va fi "cumparat" de catre Dolce, am decis la renuntarea la Digi in favoarea Dolce. Asta deoarece pozitia balconului nu imi permitea orientarea antenei catre Amos, pe bloc nu se poate instala (politica locala). Acum nu imi ramane decat sa sper ca si Dolce se va misca cumva intr-o directie buna, si va introduce ceva programe proprii tematice. Daca nu, asta e am luat tzeapa in urma unor zvonuri de pe acest forum. Mai bine informati corect lumea, sa nu mai apara astfel de situatii.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@zmeura
    Ai drepate , sunt multi pe acest board ce confunda forumul cu un roman SF.Ce ar dori ei sa se intample posteaza aici.

Am promis si in cateva zile voi lansa o sectiune VIP (privata) unde va voi comunica ultimile informatii pe care le voi primi de la toate cele 5 platforme DTH din Romania.Bineinteles ca scriitori de SF-uri si purtatori de piulite ce isi fac reclama la antenele ce le monteaza nu vor avea acces in aceea sectiune.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    De ce neaparat de pe RDI ? RDI e cauza situatiei dezastroase in care se afla Boom ?
    Si din cate stiu Neo.... nu este marca inregistrata si este doar un simplu nick
    Ce-ar trebui sa fac eu care am 3 marci inregistrate la OSIM si am vazut pe net zeci de situri care contin RDI ?

Sfat de la mine rz+ (stii ca esti in mica categorie de oameni pe care ii respect deosebit de mult) mai monteza cat mai poti la Boom si schimba macazul ca nu mai au zile multe.

Cat despre titlul topicului , Digi si Dolce nu vor prelua Boom. Digi TV nu este interesata de un provider ce are numai 9000 de abonati , de altfel RCS nici macar nu cumpara o firma de catv cu asa putini abonati iar Dolce TV a renuntat la negocieri (care au fost intr-adevar) deorece cei de la Boom au fost neseriosi si au avut o atitudine copilareasca in timpul dicutiilor.

Predictia mea : pana la sfarsitul anului acest provider va dispare de pe piata. Fanta
    RDI Team
    @Fanta, nu vreau sa mai insist pe faza cu ''furtul de nick''...
    Lovituri sub centura ?
    Ok... dar nu asa
    Mai ramane acum sa vedem cum cineva le sparge site-ul sau comanda articole mincinoase in presa
    Nu inteleg de ce deranjeaza atat de mult acest mic provider... nu este si nu va fi un pericol pentru Digi si nici pentru Dolce
    De unde atata ura, totusi ?
    Pentru faptul ca au incercat sa ofere serviciile unui DTH adevarat ?
    Pentru faptul ca au indraznit sa lanseze un canal de sport, propriu, si au avut bani sa cumpere diverse campionate ?
    Pentru faptul ca cer 20 euro pentru un abonament complet ?
    Cat ati fi vrut domnilor sa ceara pentru abonament full... 5 lei (si PPV 1 leu) ?

Nu a zis nimeni ca Digi ar vrea sa cumpare Boom (doamne fereste de asa ceva)... iar de faza cu negocierile RTC / Boom stiam... eu insistam pe faptul ca Boom ar fi discutat cu un operator de telefonie mobila, pentru colaborare/preluare
    Deci, nu va faceti probleme oameni buni... brandul Boom va exista in continuare si asta indiferent cine va fi proprietar (iata cum brand-ul Focus este inca pe piata)
    Chestia cu inchisul portilor se practica numai la imperiile de carton, cand peste noapte vezi lacatul pus pe usa.
    Instalari sunt la Boom si mult mai multe iar in ultima perioada este cerere foarte mare pentru adaugare 1-2 receptoare suplimentare la clientii vechi... asta ca sa vedeti ce a insemnat reducerea taxei la 3 euro pe receptor suplimentar
    Eu am decis sa montez exclusiv la Boom... sunt foarte multumit de mediul unde au loc instalarile iar satisfactiile materiale sunt pe masura instalarilor ''de lux''... da, oameni buni, Boom plateste bine instalatorii!
    Cam atat am avut de spus... continuati sa aruncati cu pietre in acest operator
    Pacat ca nu se joaca corect in aceasta competitie

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pot confirma ceea ce a scris @Rz mai sus. BoomTv isi vede de treaba, instalatorii autorizati au, in continuare, comenzi si fac instalari pentru BoomTv.
    Boom va face, in scurt timp, ceva "miscari de trupe" atat la partea de echipamente cat si la pachete si preturi. Ramane sa asteptam noile oferte.
    Varianta falimentului Boom este departe de adevar; inca isi pot permite sa investeasca; oricum, cine este in domeniu, stie ca amortizarea unei asemenea investitii nu se poate face in 2-3 ani, deci nu inchizi un DTH dupa un an. Cazul Focus...e cu totul altceva. Ei nu au avut bani prea multi de la inceput, au crezut ca vor scoate munti de bani de pe urma vanzarii echipamentelor si a abonamentelor dar, odata cu intrarea Digi pe piata, au "vandut pielea ursului din padure".
    La Boom, lucrurile stau altfel; fiind singurii cu canale proprii, mai bune sau mai slabe, ei pot oferi o alternativa la CATV. In momentul de fata, micsorarea preturilor, introducerea canalelor carbo si aparitia unei conserve mai reusite, pot face din BoomTV un DTH cu adevarat atractiv. Managerii Boom, noii manageri, trebuie sa invete din greselile celorlalti si sa inteleaga ca, in Romania, piata functioneaza putin diferit...Cand exista 5 DTH-uri, trebuie tu sa te adaptezi, nu sa fortezi clientul sa se adapteze ofertei tale...asta daca vrei sa ai clienti multi...

In rest, sa auzim numai de bine. Un an excelent!
    Salut Prieteni!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ma bag si eu in discutie acum mai la final , si asta doar pentru ca nu imi face o deosebita placere sa ii raspund lui rz (Care in ochii mei a devenit rz- din rz+) .

Asa va invata la scoala de montatori boom , ca orice e negativ despre boom in lumea si in internetul asta, e neaparat mana RDI-ului, a CIA-ului sau a Yakuzei ?Eu zic sa iti ceri scuze RDI-stilor pentru acuzele tale si sa analizezi mai bine ceea ce scrii pe viitor.

Ma doare-n cot ca imi stergi posturile legate de Boom pe Softpedia dar nu te lua de RDI cand nu e cazul ca fac al naibii de urat.

De cand ati ajuns montatori ati orbit cu totii si aparati si pupati cururi intr-o veselie, fapt ce pune un mare MINUS in fata numelor unora dintre voi .

Eu daca sunt abonat Orange trebuie sa-i pup in fund ? Ba incerc de 2 zile sa ii sun sa ii injur pentru ca mi-au bagat 5 euro in factura .Daca sunt abonat RDS trebuie sa ii laud si sa ii apar ? Ba incerc de 1 saptamana sa ii sun sa imi rezolve problemele cauzate tot de ei .Daca sunt abonat UPC trebuie sa le ridic statuie ? Ba le dau de`azvarlita modemul.
    Daca sunt montator Xoom ce ar trebui sa fac ? Sa ma tarasc cu presul prin fata lor zilnic? Rusine!

Primiti bonus +25% daca atacati RDI ? E la moda ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)