Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    boom_bastik
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Boom Sport Extinde Grila Cu Nba/nhl+++

# gabi safta Says:
    January 10th, 2007 at 1:00 pm

va asigur ca boom sport a luat deja nba si nhl, vor fi si alte surprize
    schi, tenis, arte martiale etc
    va asigur si ca aveti ce vedea, asa ca…
    stiu, suna a reclama, dar si a …raspuns.

http://www.blogsport.ro/niculescu/20.../#comment-2865

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu stiu de s-a aflat deja, dar iata ce am gasit pe linkul de mai sus, dupa replica lui gabi safta:

"neo andersson Says:

January 10th, 2007 at 1:38 pm
    Din pacate trebuie sa temperez putin acest avant , deocamdata Boom Sport se afla intr-o perioada mai anevoioasa si pana in iunie cel putin , nu vom putea oferi o mai mare diversitate a programelor . Suntem in negocieri avansate de vanzare a operatorului iar dupa finalizarea lor , va asigur ca noul proprietar va avea in vedere dezvoltarea acestui canal sportiv premium . "

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Vanzarea operatorului ? Si asta o spune un reprezentant BOOM. Deci se confirma zvonurile despre negocierile Dolce - Boom ?

boom_bastik
    Guest

Default Mesaj Neo

Daca e acelasi NEO de pe softpedia e un comentariu ciudat sa vinzi operatorul (cred ca la intreg BOOM TV se refera nu numai la canalu BOOMSPORT) .... in iunie si sa anunti din ianuarie .... acu chiar ca nu vad cine se mai aboneaza la ceva care nu stii al cui va fi .....

Din alt punct de vedere poate va fi un pas inainte deoarece actuala echipa manageriala (inclusiv cei care au zburat) nu au facut nimik sa miste lucrurile .... in privinta numarului de abonati ........

Iar daca il ia zapp ce ziceti

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Au fost morti de cind au hotarit sa emita pe SUPER satelitu de cacat AMOS.
    Multi stiu de ce.
    FIELE TARANA USOARA.

aleksutz
    Guest

@gigi-sat

De 3 luni am BOOM si nu am avut nici o problema cu semnalul pana acum pe "satelitul de cacat" Amos, spre deosebire de altzii.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Cica e alt neo acolo,nu cel de pe softpedia ,chiar el a spus asta!
    Oricum BOOM nu se vinde si nici nu da faliment cand vor unii!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

ALEKSUTZ-locatie Bucuresti,normal semnal bun.
    Am spus ca uni stiu de ce.
    Ce crezi tu,daca digi,focus max emiteau pe AMOS se m-ai vorbea de 800000 de abo si si si..........
    Nu are rost sa m-ai vorbim-gandeste unde a fost gresala.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boom_bastik View Post
    # gabi safta Says:
    January 10th, 2007 at 1:00 pm

va asigur ca boom sport a luat deja nba si nhl, vor fi si alte surprize
    schi, tenis, arte martiale etc
    va asigur si ca aveti ce vedea, asa ca…
    stiu, suna a reclama, dar si a …raspuns.

Stati linistiti , ca adevaratul Gabi Safta care imi este bun prieten NU sa postat asa ceva pe acel blog al acelui pseudoziarist sportiv.
    (Circula zvonul chiar pe blogul acelui ziarist ca si-ar fi luat spaga grasa de la Boom pentru reclama mascata)

In legatura cu NBA si NHL sunteti siguri ca un meci din NHL va avea audienta mai mare decat un derby Steaua - Miercurea Ciuc ?

Adevarul despre transmisiile sportive este ca doar meciurile cu echipe romanesti fac rating.Analizati cele mai mari ratinguri si o sa vedeti ca meciurile echipei nationale , meciurile din liga 1 si cele ale echipelor romanesti in cupele europene conteaza.

Pana sa fie lansat Boom Sport , B1Tv a transmis cateva meciuri din Italia si Spania , vreti sa va spun ca un derby din Italia nu are cota de audienta in mediu urban nici 20% fata de un meci Gloria Bistrita - FC Arges.

Daca DTH-ul X cumpara meciurile din LIGA 1 da intr-adevar lovitura , daca mai achizitioneaza si drepturi de CL atunci poti spune cu adevarat ca detine un segment important de piata.

Pana atunci , la la aproape 3 luni de la lansarea lui Boom Sport , Boom se scalda in aceasi mediocritate iar numarul abonatilor nu cunoaste o cresterea dorita.

Intrebare mea este : De ce Dolce TV a reusit in 40 de zile aproximativ 30.000 de abonati iar Boom TV cu mult laudatele programe proprii in 8 luni de zile "se lauda" cu 9000 de abonati ? Raspunsul : cei de la DOLCE stiu sa vanda iar cei de la Boom au niste manageri israelieni mai tantalai decat tantalaii de la Focus.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Intrebare mea este : De ce Dolce TV a reusit in 40 de zile aproximativ 30.000 de abonati iar Boom TV cu mult laudatele programe proprii in 8 luni de zile "se lauda" cu 9000 de abonati ? Raspunsul : cei de la DOLCE stiu sa vanda iar cei de la Boom au niste manageri israelieni mai tantalai decat tantalaii de la Focus.

Fanta
    RDI Team
    Nu poti compara reteaua de distributie Romtelecom, care au filiala in fiecare oras, cu cea de la BOOM....Parerea mea. Apoi cei de la Romtelecom mai pun si cate un pliant in fiecare plic cu factura de telefon, care ajunge in case la foarte multi.

Si apoi mai e si diferanta de pret intre Dolce si Boom, una din cauze...daca nu cumva cea mai mare

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@rpintea
    Pai cine se lauda cu reteaua de distributie a lui HAT Romania ?

Sa-ti mai spun ceva : TEHNIC B si Mirosat au vandut pentru Digi TV mai multe receivere decat abonati au in parte MAX,Focus,Dolce si Boom.
    (nota bene : vandut nu custodie)

Atunci va intreb eu : Cat de tantalai sunt managerii de la BOOM si Focus ce au decis sa-si vanda echipamentele prin mall-uri si supermarketuri ?

Alt exemplu este Max ce are peste 60.000 de abonati facuti numai prin magazinele de profil si instalatorii particulari.

Cine nu stie cum sa-si vanda serviciile isi merita soarta (a se citi numarul mic de abonati)

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

hehehehehe

Am primit un mail ce contine un link in care un "doctor" in grafologie face trimiteri indirecte la persoana mea.Spre dezamagirea dansului si chiar si a mea n-am fost eu cel care a scris in acel blog dar am toata stima fata de respectivul din doua motive : a facut misto de cei de la Boom si pe deasupra a scris in "stilul Fanta" pentru a rade de o anume categorie de cititori.

Bravo acelui neo anderson , oricine ai fi , ai fost de doua ori dibaci !.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Da cine dracu ia oprit sa nu faca si ei pliante in plicuri si sa plateasca oameni sa le arunce in cutiile de posta ,cel putin in marile orase(lasau pretu m-ai mic si platea acesti distribuitori de pliante)
    Nu ,ei au vrut sa manince c....u cu POLONICU mare.
    Si repet ,o mare gresala a fost amos,numai cu abonati autohtoni nu rezisti pe piata cind mai sint 3 oferte cu sateliti cu bataie mare(acum 4),plus reciver restrictiv,plus montaj,vopsele plus,plus.....
    Menegeri de toata jena,si pentru asta i-si merita soarta.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Vrei sa te ameninte si pe tine ca ai scris pe ziduri contra Boom ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)