Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Axn

- Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs down Axn - Pacat....

Sunt foarte multi fani AXN aici pe forum, dar nu deranjeaza pe nimeni faptul ca de o vreme serialele sunt intrerupte foarte des (de mai multe ori chiar ca la oricare alt canal) cu promo-uri si reclame?

Eu am apreciat AXN tocmai pt ca difuza serialele si filmele fara intreruperi (chiar daca erau seriale mai vechi).
    In momentul de fata e foarte enervant.

Si eu sunt printre cei care au cerut insistent AXN SCI-FI la DIGI, dar in conditiile actuale nu ma mai intereseaza nici macar AXN.

Asa ca adio AXN, AXN Sci-fi, etc.
    Pacat. AXN era printre primele locuri in preferintele mele, iar acum e undeva pe ultimele locuri.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

uita-te la seriale pe Pro Cinema sau alte canale comerciale si vei aprecia iarasi serialele pe AXN. O intrerupere/ora cu 2-3 selfpromouri si 2-3 reclame comune nu este ceva catastrofa, ci chiar iti da sansa sa tragi o fuga pana la buda
    Insa cand ma uit la Smallville pe Pro Cinema si sunt 2-3 intreruperi a cate 5-10 minute ... (cred ca am numarat 18 minute de reclama data trecuta sau 16 ... nu mai stiu. oricum mult prea mult ...).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cool

Din pacate intreruperile pe AXN sunt cel putin 4 pe ora si nu numai una sau doua care erau acceptabile, ceea ce este destul de enervant.

- Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk View Post
    O intrerupere/ora cu 2-3 selfpromouri si 2-3 reclame comune nu este ceva catastrofa, ci chiar iti da sansa sa tragi o fuga pana la buda

pai m-am uitat intr-o seara la Alias si erau intreruperi din 10 in 10 minute.
    Acum un serial de 40-45 de minute e 60 de minute la AXN in grila.
    adica e intrerupt serialul de vreo 4 ori. Plus intereruperea dintre seriale.

Cum am mai zis tocmai asta era punctul forte al canalului AXN, ca nu intrerupea serialele. Cel putin din punctul meu de vedere. Cum ar fi HBO cu intreruperi? L-ai compara cu Pro Cinema?

Pt AXN platim cat pt Pro cinema? Adica plateste Digi aceeasi suma /abonat?
    Asa a ajuns si AXN in randul canalelor comerciale si a picat 30 de locuri in lista mea de canale. Chiar inainte de Pro Cinema e acum, pe locul 34.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Perfect de acord.
    E o tampenie ce face AXN.
    Ma relaxam zilnic cate 45 min. cu acest canal.
    Acum ma gandesc sa-l sterg din lista ca oricum nu ma mai uit.

Tepes

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Marturisesc ca in ultima vreme nu prea m-am uitat la AXN, dar pe Crime si SCI-FI ieri nu a fost nici o intrerupere a filmelor cu spoturi, reclame, etc. Oricum, parerea mea este ca daca vrei sa vezi niste seriale bune merita AXN-ul (chiar si cu intreruperile enervante).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Angry

De acord. Cred ca le-a cazut 2007 in cap si sunt loviti rau. Sa pagi spoturi pblicitare inca mai merge. Da desene animate fratilor ?

Pe AXN -ul de la D+ nu exista asa ceva... si acolo mai baga spoturi dar sunt rezonabile... la noi e un dezastru total.
    Si uite asa, platim niste bani pasamite ca sa vedem ceva ca lumea si ni se spune ca daca nu ne convine sa schimbam canalul... dar avem numai citeva fratilor... pina unde sa le tot schimbam...

Sa speram ca le vine mintea la cap. Si desenele alea... pfiu..
    Dm800SE,Opticum Dm3800, Inverto Black Ultra /0.9 Offset Fe, 1.2 TRIAX/Al

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Da... şi pe mine mă enervează desele ntreruperi... Dar să nu uităm, că de la 1 ianuarie Sci-fi şi Crime au identitate proprie, iar canalul principal e n pachetele de bază la majoritatea cabliştilor şi dth-urilor. E logic, ca canalele tematice să fie considerate premium, iar AXN-ul normal să fie un post... comercial (deşi cred că la CNA există chiar o controversă pe această temă). n fine: dacă AXN e un canal premium, să fie oferit n pachete premium, şi să fie fără publictate. Dacă nu, să nea dea şi nouă, digiştilor canalele tematice, să ne uităm la alea, fără publicitate. Cam aşa e şi la canalele Discovery, nu? Canalul principal cu publicitate, alea premium n pachete separate, şi numai cu 1-2 self-promouri...
    P.S. Măcar cu satelitul nou AXN e iarăşi stereo la Digi.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

AXN nu e in pachetul de baza de la UPC Cluj ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Controverse serioase....

Se pare ca exista nemultumiri din partea altor posturi. TVR se revolta pentru ca platesc pentru Lost mult mai mult, fiind canal generalist , comparativ cu AXN care, fiind cotat canal premium achita o suma mai mica si, in acelasi timp, are prioritate. Ceea ce, fie vorba, nu e chiar corect. Te declari canal Premium si te comporti ca un canal generalist, cu publicitate pentru toti detergentii de pe piata.
    Poate ar trebui ca si CNA sa se sesizeze si sa clarifice structura acestui post.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

AXN da desene animate de mai mult de 2 ani ... Sakura Wars, Samurai 7, Aeon Flux si unele lung metraje ... Come on, nu este noutate. Iar Sakura si Samurai a mers si pe AXN spania....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sal.

Ma refeream la desene animate din pauzele publicitare din timpul filmului...
    Cred ca acuma poti fi de acord ca e o anomalie....
    Nu am mai vazut asa ceva la nici un canal tv pina acuma, decit in pauzele dintre doua filme.

Respect.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dakota View Post
    Sal.

Ma refeream la desene animate din pauzele publicitare din timpul filmului...
    Cred ca acuma poti fi de acord ca e o anomalie....
    Nu am mai vazut asa ceva la nici un canal tv pina acuma, decit in pauzele dintre doua filme.

Respect.
    Eu nu am vazut desene animate decat in pauzele dintre file, cel putin pe crime si sci-fi. pe AXN nu am foat atent, dar in pauza din timpul filmului nu am vazut inca desene animate.
    Oricum s-au cam inmultit reclamele pe AXN (aseara erau calupuri de cate 3 la fiecare 10 - 15 minute).
    Parca AXN era legat de Sony pictures. Sa inteleg ca nu va mai fi, ci va fi un post comercial normal?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Evenimentul a fost pe AXN lunea trecuta in timpul serialului Jericho. Ultima pauza publicitara a filmului.
    Deocamdata e singurul la care ma uit.
    Lost a disparut, Galactica la fel...
    Din pacate cele ramase nu prea mai sunt pe gustul meu.

Numai bine.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pana acum n-am inteles ce tot aveti cu AXN ca doar pe toate canalele este reclama si nimeni nu comenteaza. Pana ieri seara insa. Am zis ca ma uit si eu la un serial pe AXN pana la capat La Kingdom's Hospital sau cu ii zice au fost intreruperi cam din 10 in 10 minute, cu cate 3-4 reclame plus self promouri. 10 minute film 3-4 minute publicitate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)