Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default LISTA PROMISIUNILOR DESARTE ale LUI FANTA.Contribuiti?

LISTA PROMISIUNILOR DESARTE ale LUI FANTA.Contribuiti?

No.1 Ghid tv

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Wink

ba a precizat intervale de timp..insa fiecare board trebuie sa aiba picanteriile lui..daca nu e fanta, atunci cine?
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

vorba lui @nikos: un proverb frantzuzesc zice ca cam asa ; a promite e nobil , a-tzi tzine promisiunea ,e o chestiune de onoare !

cit despre tine stiu ca esti un ardelean(fara mai multe palarii pe cap decat poti purta=TOATA STIMA BLANOSULE)

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Stai linistit ca promisiunile sunt in grafic , si nu s-a renuntat la ele . (din cate stiu ) .

Poate daca ziua ar avea 35 de ore si RDI ar fi singura ocupatie a lui Fanta si admin , atunci cu siguranta ar merge mult mai repede . Doar ca aceste siteuri sunt facute in pauzele dintre alte joburi .

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by first_zipper View Post
    LISTA PROMISIUNILOR DESARTE ale LUI FANTA.Contribuiti?

No.1 Ghid tv
    Ghidu' teve a fost promisiunea mea. Nu ma mai **** si tu pe tema lui, am incasat deja subtile admonestari pe seama intirzierii.
    P.S Nu mai bine itz trimit on ghid de-aci din America? Sa vezi ce pompos prezinta ajtia un amarit de ghid care, dupa pagini intregi de informatii telenovelistice, ofera pe un spatziu mic mic un text al programelor de la 18 la 00

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking

Hai ca prea o luati in serios , mie mi s-a parut mai mult o gluma postul acesta ca doar toata lumea stie ca nu se pot face toate deodata . Asa ca tratati baiatul cu indulgenta si ... cu ce mai vreti voi . (Are mail ca vreau si eu sa-i "spun ceva" frumos de noapte buna)
    Bety

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu ma mai suparati si voi....
    Fac si revista...am rezolvat cu tot mai putin distributia...
    Fac si emisiunea TV la live pe OTV (reluare pe DDTV).....
    Fac si siturile....

Lucrez acum la rdi-jobs , situl e practic gata dar nu am instalatorii oficiali decat la Digi si Focus,Max sper sa-i fac rost dar pentru Boom si Dolce nu-mi fac sperante

Sunt din discutii avansate cu multe pachete europene pentru a le aduce in Romania odata cu relansarea lui paytvcards.com

RDI-HDTV e aproape gata,am toate materialele , trebuie doar sa le pun in pagina...

RDI-TVGUIDE ,o excelenta idee a lui hgfdgfui pe care nu am reusit inca sa o materializam...facem...dar sa avem si timp.

Avem deja peste 15 situri lansate , lucram in paralel la alte 10 proiecte , dar credeti-ma am si eu alte afaceri si in nici un caz nu traiesc din acest hobby...

Fanta
    RDI Team

Acum cereti situri ? Cand am lansat RDI-CAM am fost injurat si jignit pe propriul board de anumiti useri...s-a uitat ? Ei bine , dupa ce am lansat acel site am fost contactat de toti mari producatori de module (C.I) din lume si m-au felicitat.

Stie cineva ca situl telefootball.com mi-a adus in 2006 o gaura de ~ 5000 USD (salariul celor doi colaboratori) , veniturile din publicitate nu mi-au acoperit nici macar cheltuielele legat de host.

Nu vreau sa supar pe nimeni , dar oferiti-mi mie un exemplu de portal similar cu al nostru care ofera atatea situri de profil (portal ce va avea peste 30 de web-situri la sf. anului 2007)

aaaaa.... sa nu uit....vom avea in curand si paytv.ro (stiti cat m-a costat acest domeniu)
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ce emisiune ai pe OTV?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by FloKML View Post
    Hai ca prea o luati in serios , mie mi s-a parut mai mult o gluma postul acesta ca doar toata lumea stie ca nu se pot face toate deodata . Asa ca tratati baiatul cu indulgenta si ... cu ce mai vreti voi . (Are mail ca vreau si eu sa-i "spun ceva" frumos de noapte buna)
    foarte frumos .... sa doarma linistit
    dm 7000 ,digix2tv ,1.20 fe,montura polara, lnb quadro 0.1. 0.9fe hh. 30V-82E

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)