Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3

Thread: Ajutor!!!

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ajutor!!!

Salut! Sunt oarecum novice in ale televiziunii prin satelit! Am o placa SkyStar 2 si ProgDVB 4.55 cu v-Plug 1.4.1.0. Problema este ca nu am inteles exact cum functioneaza criptarile si ce rol au fisierele. Pana acum primeam de la un prieten softul gata configurat, cu s2emu actualizat, cu SoftCam-uri noi si tot tacamul! Chestia este ca nu mi-a explicat niciodata ce rol au aceste fisiere si nici cum sa ma descurc pe mai departe. Eu am incercat pe cont propriu sa iau de pe net fisiere de gen s2emu si SoftCam si le-am suprascris peste fisierele vechi si nu am obtinut nici un rezultat. Nu stiu nici ce anume se poate vedea la momentul actual cu softurile actualizate, ca sa-mi dau seama daca fac bine ceea ce fac!
    Daca cineva poate si are bunavointa sa ma ajute in a intelege ce anume imi trebuie ca sa pot vedea ceva (nu cele la liber, ca alea merg oricum), va sunt recunoscator!
    Mersi anticipat!

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

1.vplug, s2emu, emunation, yankse, capi, fenrir, etc - sint plugins care fac decodarea unor pachete. Deci, in prezenta cheilor corespunzatoare, ele fac decodarea
    2.softcam.key este fisierul care contine cheile pachetelor care se mai vad (sau s-au vazut vreodata), chei necesare in procesul decodarii
    3.foloseste s2emu, nu vplug, ala consuma ceva mai mult procesor si decodarea se complica oarecum. TPS-ul insa nu stiu daca merge fara vplug. 4.descarci cel mai nou softcam.zip, undeva o sa ai in interiorul lui un fisier softcam.key destinat placilor dvb (cred ca exista mai multe directoare in arhivele corespuznatoare softcam)

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)