Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Subtitrare Travel la Digi

Fanta, te rog frumos da-mi un raspuns : nu merge subtitrarea la Travel ? sau cum sa fac sa merga si la mine ?

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

programul travel channel este partial subtitrat . Problema nu este de la digi

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

..momentan nu functioneza...."e de la ei"...asa ca nu prea ai ce face...decat sa astepti sa se remedieze...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Travel Channel are un contract de subtitrare a programelor sale cu o firma din Bucuresti.
    Fiind bun prieten cu patronul acelei firme stiu situatia lui Travel in Romania.

Firma care distribuie Travel Channel in Europa nu a mai platit pentru subtitrarea programelor sale din mai 2006.In acest moment Travel are cateva sute de ore de program titrat in lb romana si repeta aceaste programe aleator.Cu timpul , odata cu aparitia unor reportaje noi , titrarea in lb romana practic va disparea.

Situatie similara si cu programul E! , detinatorii de drepturi pentru Europa nu sunt interesati sa plateasca titrarea emisiunilor in lb romana.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Partial sau deloc

Programul este partial sau DELOC subtitrat. Si da, este si problema Digi. Pentru ca ei au incheiat un contract cu acest canal in care trebuiau sa ceara subtitrare pentru milioanele de abonati pe care ii au. Pentru limba maghiara programul este tradus integral si , poate, cu mai putini potential telespectatori. Cand inchei un acord cu un distribuitor si ii platesti sume frumusele de bani trebuie sa ai si anumite pretentii. Cei de la RCS pot face demersuri la postul britanic pentru a subtitra canalul. Stiti ce ma revolta mai mult? Ca doar de cateva luni s-a lansat si pentru Serbia unde subtitrarea la emisiuni este de peste 50%. Asta este din nou o sfidare la adresa platitorului roman. Asteptam ca in viitori cei de la RCS sa impuna anumite cerinte posturilor care emit pentru Romania. Si asta pentru ca POT SA O FACA. La cati abonati au sunt un GIGANT pentru Europa de Est si pot sa-si permita sa aiba anumite pretentii, spun eu,normale.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by super1 View Post
    Programul este partial sau DELOC subtitrat. Si da, este si problema Digi. Pentru ca ei au incheiat un contract cu acest canal in care trebuiau sa ceara subtitrare pentru milioanele de abonati pe care ii au. Pentru limba maghiara programul este tradus integral si , poate, cu mai putini potential telespectatori. Cand inchei un acord cu un distribuitor si ii platesti sume frumusele de bani trebuie sa ai si anumite pretentii. Cei de la RCS pot face demersuri la postul britanic pentru a subtitra canalul. Stiti ce ma revolta mai mult? Ca doar de cateva luni s-a lansat si pentru Serbia unde subtitrarea la emisiuni este de peste 50%. Asta este din nou o sfidare la adresa platitorului roman. Asteptam ca in viitori cei de la RCS sa impuna anumite cerinte posturilor care emit pentru Romania. Si asta pentru ca POT SA O FACA. La cati abonati au sunt un GIGANT pentru Europa de Est si pot sa-si permita sa aiba anumite pretentii, spun eu,normale.

Din nou postati ca sa...tastati.

Digi TV a introdus acest program doar pentru ca am insistat EU in urma celor postate pe RDI.
    Acel program era destinat in prima faza pentru pachetul maghiar !
    In momentul in care a fost introdus in pachetul romanesc NU s-a perceput o taxa suplimentara.
    Acum nu este vina lui Digi TV ca TCM-ul si CNN nu sunt dublate/titrate in limba romana sau a celor ce distribuie aceste programe in Romania.

Fanta

Max si Boom nu sunt la fel de vinovati ca Boomerang nu e dublat in lb.romana ?
    Sa fim seriosi si sa gandim 2 secunde inante de a posta...doar doua
    Last edited by Fanta; 4th January 2007 at 16:08.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Sa il scoata din baza lui Digi ca si asa nu ne uitam.Si Bumerang nu trebuie tradus(ca si cartoon nu e nevoie de traducerea lor aiurea)
    @Fanta daca e ceva ,te sun!

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

de acord pentru scoaterea lui. merita frecventa alocata lui TRAVEL sa fie data altui canal tv cerut pe acest forum.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iezuit777 View Post
    de acord pentru scoaterea lui. merita frecventa alocata lui TRAVEL sa fie data altui canal tv cerut pe acest forum.
    Travel e foarte bun pentru cei care iubesc calatoriile si nu au alta sansa de a vedea acele locuri superbe decat la TV.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Angry

Chiar si fara subtitrare Travel e un post superb si nu merita scos din grila . E cea mai mare aberatie pe care am auzit-o . Daca vreti comentariu la ce vedeti luati-va ghid tata.........in pana mea ca m-ati enervat.Punct.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Chiar si fara subtitrare Travel e un post superb si nu merita scos din grila . E cea mai mare aberatie pe care am auzit-o . Daca vreti comentariu la ce vedeti luati-va ghid tata.........in pana mea ca m-ati enervat.Punct.
    De acord cu tine

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Cate pene................

Propun ca niciun canal sa nu mai fie subtitrat. Ca oricum ne luam un ghid, doua si se rezolva. In penele noastre!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Din nou postati ca sa...tastati.

Digi TV a introdus acest program doar pentru ca am insistat EU in urma celor postate pe RDI.
    Acel program era destinat in prima faza pentru pachetul maghiar !
    In momentul in care a fost introdus in pachetul romanesc NU s-a perceput o taxa suplimentara.
    Acum nu este vina lui Digi TV ca TCM-ul si CNN nu sunt dublate/titrate in limba romana sau a celor ce distribuie aceste programe in Romania.

Fanta

Max si Boom nu sunt la fel de vinovati ca Boomerang nu e dublat in lb.romana ?
    Sa fim seriosi si sa gandim 2 secunde inante de a posta...doar doua
    Apropo, Fanta......si pentru Dolce tot tu ai propus ca Travel sa fie introdus in pachetul de baza? Variety sau cum s-o numi.
    Hai ca asta cu propunerea ta m-a dat gata.
    Scuze pentru ca te-am suparat. Da postam si noi asa, sa ne aflam in treaba

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Travel Channel are un contract de subtitrare a programelor sale cu o firma din Bucuresti.
    Fiind bun prieten cu patronul acelei firme stiu situatia lui Travel in Romania.

Firma care distribuie Travel Channel in Europa nu a mai platit pentru subtitrarea programelor sale din mai 2006.In acest moment Travel are cateva sute de ore de program titrat in lb romana si repeta aceaste programe aleator.Cu timpul , odata cu aparitia unor reportaje noi , titrarea in lb romana practic va disparea.

Situatie similara si cu programul E! , detinatorii de drepturi pentru Europa nu sunt interesati sa plateasca titrarea emisiunilor in lb romana.

Fanta
    dear @Fanta,

Nu doar romanii sunt privati de subtitrari in ultima vreme(mij. lui octombrie'06).
    Poate i-mi spui si mie un subtitles valabil!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)