Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default o subtitrare din 2-3 fisiere

Domnilor,
    La Multi Ani in primul rand.
    Am o rugaminte. Cine imi poate spune cum sa fac un singur fisier de subtitrare din doua sau trei subtritari(2-3 CD-uri?). Altfel spus am descarcat mai multe filme la care am gasit subtitrarile pe net pe 2-3 CD. CUM fac sa le unesc sa mearga subtitrarea de la inceputul la sfarsitul filmului?

Multumesc

Respecte maxime
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

1.modifici numele promului fisier cu numele filmului.
    2.deschizi primul fisier si te duci jos la urma unde se termina textul si acolo copii textul din fisierul aldoilea si asa ai facu o singura subtitrare.Eu asa am facut.Cu respect Papy
    Papy The Rules Of The Underground

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

De obicei daca fisierul filmului e dintr-o bucata, iar subtitrarile din mai multe, subtitrarea copiata intr-un singur fisier va fi desincronizata. Ca sa eviti asa ceva, uneste subtitrarile si sincronizeaza-le cu filmul cu ajutorul programului Subtitle Workshop ( http://www.softpedia.com/get/Multime...Workshop.shtml ).

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

poti sa le unesti cu subtitle tool il gasesti free pe net te uiti pe un player la film ca sa vezi de unde ar intra a doua bucata a subtitrari si dai append subtitle de la minutul,secunda respectivadupa care o salvezi eu recomand formatul sub sau srt

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Multumesc Domnilor,
    M-am descurcat.Am folosit Time Adjuster si am unit cele doua fisiere cu CD1 si CD2 si dupa aia am sincronizat cu acelasi Time Adjuster partea video cu cea audio si aproape am reusit(la primele dialoguri apare scrisul mai repede, la mijlocul filmului e in regula iar la sfarsit putin mai tarziu). Asta e .Dar pe ansamblu e bine.

Multumesc
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)