Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
    Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Un soi de poll: Dificultatzi pe MyTheatre - ce si cum

Doresc opiniile voastre. Testez softul asta de circa 1 an si jumatate cu mai mult sau mai putin succes, de fiecare data cind am cite o idee revin la el. Este unicul soft DVB destinat Windows-ului care suporta decodarea Closed Captioning-ului (un fel de teletext american), prin urmare ma intereseaza enorm. Am testat absolut toate versiunile pentru care a existat crack pe piatza, si mereu pentru fiecare blocaj/freeze/impiedicare am dat vina pe lipsa de talent a hackerilor si imposibilitatea spargerii codului adecvat pentru dvbcore. Azi incep sa cred ca nu mai e asa, ca majoritatea crack-urilor sint functionale si scaparile sint ale programului.
    Conform forumului oficial, o serie de utilizatori legali se pling de ingheturile programului, de incompaibilitatea cu unele card-uri, de blocaj pe recording, etc. As vrea sa stiu ce probleme ati intimpinat pina acum cu mytheatre si daca le-ati rezolvat, cu ce. Ofer si "recompensa"...

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu am folosit ceva timp myth 3.26. Am testat si eu tot ce misca in materie de versiuni si crks, si 3.26 a fost singurul stabil (sau ma rog, cel mai stabil, caci nu exista soft perfect stabil dupa mine) si mergea inregistrarea peste 1 ora.

Crk-ul e mai ciudat, se face in 2 pasi din cate imi aduc aminte (e aproape 1 an de cand nu l-am mai folosit, trecand pe altdvb).

Pe de alta parte, nu stiu cat e de relevanta experienta mea, eu avand card twinhan, iar myth pare sa fi fost scris pentru twinhan in primul rand (are si acel programel mtremote special pentru remote-ul twinhan).

Numai bine

Moderator Expert
    Pe marginea prapastiei. Privind voios (spre voi) in jos!
    Posts Thanks / Likes

Am folosit MyTheatre diferite versiuni pana a aparut AltDvb cu suport pentru placa Twinhan.
    Acum il mai incerc doar din cand in cand , pentru comparatii.
    Problema cu sacadarile dupa un timp mai mare de functionare am observat-o si eu.
    Cea mai mare problema de care m-am lovit a fost la scanare. Nu am reusit sa fac niciodata o lista completa cu toate canalele si satelitii (peste 30) receptionabili, deoarece se bloca dupa ce trecea de un anumit numar de canale(doua mii si ceva). Solutia a fost sa fac doua fisiere 'Channels.mdb' pe care le schimbam dupa necesitati.
    Alta problema e ca se blocheaza uneori pe un canal fara semnal si nu poti sa-l mai trezesti decat daca editezi in 'Settings.ini" 'LastChannel=...' un alt numar de canal.

Referitor la 'close caption' cred ca am citit pe undeva ca ar merge si cu RitzDVB.

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Multumesc pentru idei. V-am trimis ambilor ultimul crack functional MyTheatre (vers. 3.37) - de data asta dvbcore nici n-a mai avut nevoie sa fie crack-uit, cred ca acum cineva cu o cheie originala si-a postat pe net executabilul gata modificat.
    La mai mare!

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Sal,si eu folosesc mth 3.36 in Canada,merge multumitor(nu e ca Altdvb)dar ma ajuta ca are subtitrare-caption.Il folosesc in combinatie cu Emunation.

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

@sebitson
    Ti-am trimis si tie PM cu versiunea sparta de Mytheatre 3.37.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@hgfdgfui: Se poate si la mine un PM pls cu 3.37?
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Mie nu imi faci un cadou?
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am avut multe programe DVB instalate dar MyTheatre nu l-am inteles niciodata acu lucrez si inregistrez cu progdvb dar folosesc si Altdvb imi place si Dvbdream problema e ca nu am reusit cu niciunul mai mult de 4 lnb-uri sa-l fac sa mearga

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

@mm7163, @skycleaner

Domnii mei, voi juca corect pina la capat. Am solicitat o opinie personala despre softul respectiv, si eventual listarea citorva din dificultatile avute cu el, daca au existat. Ca atare, scrietzi, si vetzi primi, ma cunoasteti doar.
    P. S Si gelu_dh primeste.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hgfdgfui View Post
    @mm7163, @skycleaner

Domnii mei, voi juca corect pina la capat. Am solicitat o opinie personala despre softul respectiv, si eventual listarea citorva din dificultatile avute cu el, daca au existat. Ca atare, scrietzi, si vetzi primi, ma cunoasteti doar.
    P. S Si gelu_dh primeste.
    Da mersi mult ma pun pe el sa vad ce poate face

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Vad pe net 2 versiuni de 3.37 LITE SI FULL care este cea cu crakul

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh View Post
    Vad pe net 2 versiuni de 3.37 LITE SI FULL care este cea cu crakul
    Nici una, de ce crezi ca-l dau pe PM? Saar, creatorul softului, face diferenta intre 2 versiuni cu plugins si fara plugin, respectiv lite si full. Nici una n-are crack. Crack-ul e ala pe care l-ai primit, descarci versiunea full dupa care, la instalare inlocuiesti executabilul.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pacat ca nu pot nu-mi da voie Kaspersky mi-a gasit Trojan in crak si nu-mi da voie sa-l instalez,asa am patit cu CD-ul original de la ADSL de la romtelecom ce nu-mi dadea voie sa-l instalez dar am dezactivat antivirusul am instalat apoi la scanare nu a gasit nimic

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

De miscarea asta nu mai stiu, este posibil, iar am revenit la ZoneAlarm, care l-a lasat nestingherit. Crack-ul pare functional, in plus e un exe destul de mare ca dimensiune, ala de-a bagat troianu' acolo o fi fost un mare profi...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)