Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default “Observatorul” creste

“Observatorul” a batut “Stirile PRO TV” trei zile la rind desi, in mod obisnuit, doar in weekend stirile din Baneasa au succes mai mare la public. Lunea trecuta, “Observatorul” a inregistrat in mediul urban intre 19.00 si 20.15, un rating mediu de 8,5 puncte si o cota de piata de 23,8a, fata de 7,9, respectiv 22,2a pentru PRO. Marti, Antena a atins la principalul jurnal 8,9 puncte de rating si 26,6a cota de piata, fata de 7,4, respectiv 22,1% pentru postul din Pache Protopopescu. Miercuri, Antena a batut cu 7,9 puncte de rating, fata 7 la “Stirile PRO TV”, si cu 22,8a cota de piata, fata de 20 de procente ale rivalilor. In urmatoarele trei zile, situatia s-a inversat.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

la draq. Antena1 da de stire saptamane trecuta ca a batut pe toata lumea la Prime Time. TVR1 da un comunicat ca a fost cel mai bun in aceeasi timp. Mediapro zice ca ei au cea mai mare audeienta. Cum draq estimeaza acestia numarul clientilor? N-am vazut nicaieri boxuri Nielsen, cum este in USA ca sa se face un Rating K lumea, si nici boxul Nielsen nu este o metoda 100% sigura. Acum vin statiile TV romanesti care zic tot feluri de aberatii. Cum draq au posibilitatea sa masoare audienta daca nici nu au metode si echipamente la abonati care sa maoare si sa trimite feedback la ei? Si oricum de unde ai stirea Blana? Pentru ca daca de la A1 atunci clar ca nu este obiectiv. Un rating oniectiv este ratingul care este facut de o firma independenta de statiile TV.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Io cre'ca Adevaratele Stiri de la TV au cel mai mare rating. Cei de Antennas UnU nu stiu ce spun! S-au ShockkaTT de tot... Sa ma arda flacarile de la DDTV daca nu am dreptate...
    I am another brick in the human wall!

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cred ca totusi Protv e peste Antena1. Nu cu mult, dar e.
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

Om simplu Teacher
    Posts Thanks / Likes

Observatorul de la ANTENA1 FIERBE ! Mai are un pic si da peste... Intra in Antena3..
    RadioMix www.mixcraiova.ro Muzica Dance

R a d i o P o p u l a r Muzica p o p u l a r a si de petrecere www.radio p o p u l a r.ro

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)