Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3

Thread: Nelamurire

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Nelamurire

Am si eu doua intrebari am un kit de recptie de la Digi tv as vrea sa stiu cum pot sa leg si eu doua televizoare la recivier dar sa vd programe diferite la ele si adoua as vrea sa stiu si eu datele tehnic de recptie a pachetului Mediaset si daca se poate ce lnb ar trebui sa-mi achizitionez pentru a le putea receptiona

MAXX Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by florin Bz View Post
    Am si eu doua intrebari am un kit de recptie de la Digi tv as vrea sa stiu cum pot sa leg si eu doua televizoare la recivier dar sa vd programe diferite la ele si adoua as vrea sa stiu si eu datele tehnic de recptie a pachetului Mediaset si daca se poate ce lnb ar trebui sa-mi achizitionez pentru a le putea receptiona
    trebuie doua receptoare

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by florin Bz View Post
    1) Nu, vei vedea acelasi program pe ambele televizoare. Ai nevoie de doua receptoare pt. programe diferite. Dar asteapta pana ianuarie, se zvoneste ca va fi o oferta cu doua receptoare pe un singur abonament.

2) Mediaset sunt posturile italiene? Iti trebuie un LNB universal (de mai buna calitate poate sa-ti aduca semnal mai bun, deci sa nu iei cel mai ieftin), o sina, un switch Diseq si cineva care sa monteze.
    Teoretic Digi ofera montarea celui de al doilea LNB pt. Hotbird conta cost: "Daca instalarea LNB-ului suplimentar se face ulterior se va achita o taxa de 15 RON."

Pt. detalii techice: http://www.lyngsat.com/hotbird.html, 11919 V.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)