Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by spaniolul View Post
    Salut tuturor! in sfirsit am ajuns acasa in Madrid-Alcala des Henares si am putut sa probez pentru mine focuss si pentru un vecin maxx,ambele dth-uri merg fara probleme cu o antena de 1,6 al. sarbatori fericite si un an plin de bucurii tuturor,din Madrid-/spaniolul
    La multi ani! Sti cam care ar fi diametru minim al antenei pt. pachetul MAX de pe 16grade in Castelleon.multumesc.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Multumesc pentru raspuns.salut.

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Spaniolule eu locuiesc in San Blas ( Madrid ) si am montat cred ca vreo 50 de antene pana acum in zona Madridului.
    Marea majoritate pe Digi Tv dar si FTA pe Eutelsat W2 , rezultate generale :
    Digi TV --- Semnal intre 80 si 90 % , calitate 75 - 90 % cu antene de 80 cm si LNB universal 0.5 dB, receptoarele fiind cele date de Digi TV.
    FTA - Semnal 75 - 85 % calitate 80 - 85 %, antena de 80 cm LNB universal de 0.5 dB cu receptoare in marea majoritate Strong seria 6xxx (unele patchuite) pe Eutelsat W2.Pe Astra si Hotbird am obtinut semnal 95-100 % calitate 95-100 %.
    Acestea sunt rezultatele obtinute de mine in Madrid si zona apropiata ( 40 km )

PS - Urmaresc de mult timp acest forum si pot spune ca este foarte interesant si util in acelasi timp.
    Cu aceasta ocazie doresc sa-i salut pe toti cei care fac efortul de a mentine acest forum, cat si pe toti membrii de aici.

Am cumparat de curand un Strong 6010 si acum il testez, daca apare un patch pentru el, chiar de test, sunt gata sa risc si sa-l bag in aparat.

Inca odata multe salutari adisimari

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)