Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
    Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Unhappy Craciunul cu DIGI

Se pare ca singura bomba de Craciun, de la DIGI a fost sa ne lase fara EPG... Asta intradevar se numeste bataie de joc...Chiar nu ma asteptam la asta, eram sigur ca acesta va reveni de sarbatori, dar m-am inselat... Una e ca nu ne-au dat PPV,etc, si alta e ca ne-au taiat si ce aveam...

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Perfect de acord cu tine.....
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Se pare ca singura bomba de Craciun, de la DIGI a fost sa ne lase fara EPG... Asta intradevar se numeste bataie de joc...Chiar nu ma asteptam la asta, eram sigur ca acesta va reveni de sarbatori, dar m-am inselat... Una e ca nu ne-au dat PPV,etc, si alta e ca ne-au taiat si ce aveam...

Mai sant DTH cu EPG daca asta iti doresti

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by piciul View Post
    Mai sant DTH cu EPG daca asta iti doresti
    Asta e o replica buna. Ce sa spun.................Cu asa replici in viitor veti ramana doar cu cei din Cugir. Doare realitatea.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta e adevarata valoare a celui mai mare,celui mai tare,celui mai...(in viziunea lui .....)evident.Pentru ca realitatea o vedem cu totii iar bombele s-au vazut ce efect devastator au.Cand am afirmat ca Digi a umplut tiganaraia de lighene nu m-am referit nici o clipa la respectabilii abonati ce au 2-3 sau mai multe abonamente ci la acei oameni care n-au si nici nu vor plati vreodata abonament la Digi cum nu platesc nici la Electrica si nici la alti furnizori de utilitati.Dar probabil ca Digi in goana sa nebuna dupa abonati noi si in totalul dispret fata de abonatii vechi si serviciile de tot rahatul pe care continua sa le ofere crede ca va veni vreun GIGI BECALI sa plateasca abonamentul coloratilor care altfel vor iesi in strada ca doar n-o sa-si permita Digi sa le opreasca Spiceul nu? Ascultati ce va spun acum:curand Digi va fi serviciul cu cei mai multi utilizatori si cei mai putini platitori.

Stargate FAN Teacher
    Posts Thanks / Likes

N-ati vazut noua reclama la digi? Cea cu cainele care zice "Ce animale...". Si sloganul:
    "Daca ai DIGItv nimic nu te mai surprinde"

Cel putin sunt sinceri ...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Exclamation

Quote Originally Posted by ioany View Post
    Asta e adevarata valoare a celui mai mare,celui mai tare,celui mai...(in viziunea lui .....)evident.Pentru ca realitatea o vedem cu totii iar bombele s-au vazut ce efect devastator au.Cand am afirmat ca Digi a umplut tiganaraia de lighene nu m-am referit nici o clipa la respectabilii abonati ce au 2-3 sau mai multe abonamente ci la acei oameni care n-au si nici nu vor plati vreodata abonament la Digi cum nu platesc nici la Electrica si nici la alti furnizori de utilitati.Dar probabil ca Digi in goana sa nebuna dupa abonati noi si in totalul dispret fata de abonatii vechi si serviciile de tot rahatul pe care continua sa le ofere crede ca va veni vreun GIGI BECALI sa plateasca abonamentul coloratilor care altfel vor iesi in strada ca doar n-o sa-si permita Digi sa le opreasca Spiceul nu? Ascultati ce va spun acum:curand Digi va fi serviciul cu cei mai multi utilizatori si cei mai putini platitori.
    SUBSCRIU la @totalul dispret fata de abonatii [email protected] , pentru ca unui abonat cu state vechi de plata de doi ani catre digi pe doua cartele i s-a taiat telev. de o sapt. si ceva si chiar daca plata a onorat-o prin posta, imediat -datorita cozilor din casierii- nici pana acum nu i s-a dat drumul. Ce sa faca un astfel de abonat.
    Ma pun in locul lui chiar daca eu am fost relativ multumit de serviciile digi, am spus fara sa am prea multe pretentii.
    Mai multi angajati si mai bine platiti poate le-ar trebui pt ca altfel nu inteleg aceasta intarziere in procesarea abonatilor.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    sa nu aveti ghinionul sa ninga .... ca ramaneti si fara semnal....

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

CHIAR daca vom ramane fara semnal nu ne vom pierde si mandria de a fi abonatii celui mai trompetist DTH autohton.Poti sa ne iei EPG,poti sa ne dai note de 10 chiar daca am platit abonamentul in avans,poti sa ne iei si semnalul cand vrei ,dar sa nu ne iei niciodata bombele fara de care nu ne vom mai putea niciodata lauda ca suntem digioti.

www.proxy-n-vpn.com Master
    Posts Thanks / Likes

Parca cineva spunea ca digi este cel mai tare DTH din Europa de est.Daca o sa continue in stilul asta o sa ramana de caruta si o sa monteze antene doar la casele de chirpici. Unde sant bombele ? )

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Moo da` la Max sau Focus sau Dolce de ce nu cereti bombe ? Sau lor nu le sunt necesare ?

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai eu nu am auzit ca celelalte DTH sa anunte toata ziua bombe fara sa fie in stare sa ofere macar un semnal decent si EPG;(ceea ce constituie o cerinta minima si obligatorie a unui DTH).Cel care a anuntat bombe pe banda rulanta a fost Fanta si nicidecum reprezentatii celorlalte Dth-uri.Acum Digi are toate aparentele unui DTH lovit de bombe si care funcioneaza pe avarie.O imagine jalnica a "celui mai mare DTH din Europa de est".

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marisca View Post
    SUBSCRIU la @totalul dispret fata de abonatii [email protected] , pentru ca unui abonat cu state vechi de plata de doi ani catre digi pe doua cartele i s-a taiat telev. de o sapt. si ceva si chiar daca plata a onorat-o prin posta, imediat -datorita cozilor din casierii- nici pana acum nu i s-a dat drumul. Ce sa faca un astfel de abonat.
    Ma pun in locul lui chiar daca eu am fost relativ multumit de serviciile digi, am spus fara sa am prea multe pretentii.
    Mai multi angajati si mai bine platiti poate le-ar trebui pt ca altfel nu inteleg aceasta intarziere in procesarea abonatilor.
    pana miercuri nu mai gasesti pe nimeni ca sa iti activeze cartelele. daca trimiteai prin fax cum ca ai platit, te activau deja.
    asta e nr lor de fax: 031-400.4198
    succes.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ioany View Post
    Pai eu nu am auzit ca celelalte DTH sa anunte toata ziua bombe fara sa fie in stare sa ofere macar un semnal decent si EPG;(ceea ce constituie o cerinta minima si obligatorie a unui DTH).Cel care a anuntat bombe pe banda rulanta a fost Fanta si nicidecum reprezentatii celorlalte Dth-uri.Acum Digi are toate aparentele unui DTH lovit de bombe si care funcioneaza pe avarie.O imagine jalnica a "celui mai mare DTH din Europa de est".
    De ce ai impresia ca Fanta trebuie sa reprezinte pe cineva . Digi ma gandesc ca este reprezentat oficial de site sau de tel . 03..... Nu cred ca ai vazut pe siteul acela nici o promisiune , iar ofertele in avans nu se pun pe nici un site de prezentare a niciunui operator . Nu vezi pe siteul bom oferta din mai , nici pe siteul max , oferta din februarie .

Pana una alta tinta lui Digi e 800.000 de clienti , pentru a fi in grafic . Banuiesc ca va amintiti cifra aceasta vehiculata in urma cu cateva luni , ca tinta obligatorie pentru 2006 .....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

800000 de clienti la care functioneaza in regim de avarie sau nu le functioneaza serviciul.De miercuri astept sa-mi activeze o cartela la un receptor care a fost schimbat dupa ce primul a decedat subit in cateva zile de functionare.

PS DIGI =naspa

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)