Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Doresc sa fiu ajutat prin bunavointa!

Am montat in calculator o placa SkyStar 2 si la antena o montura H-H Strong. Toate incercarile mele de a face montura sa lucreze la comanda DiSEqC 1.2 au dat gres. Am instalat in Plugins softul SS2DiSEqC v 1.6 care se afiseaza, imi da voie sa afisez satelitii imi arata gradul de ilumunare a antenei numai functia Go-to sau Drive nu functioneaza. Poate nu stiu eu sa lucrez cu sistemul sau poate montura nu este buna desi pe manual functioneaza f bine. Ma poate ajuta cineva? Cu multumiri! Craciun Fericit tutror forumistilor, familiilor si prietenilor lor. La Multi Ani!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default SS2 + motor !

Aceasta problema se rezolva relativ simplu instalind AltDVB versiunea 2.2 , versiune care permite controlul motorului ! trimite-mi prin PM o adresa de mail si vei primi un material care descrie procedura .

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Ma gandesc daca nu cumva ai omis sa inlocuiesti in system 32/drivers/ skynet.ini original cu unul patchuit de nenea MiBi care sa suporte miscarea ondulatorie de tip est-vest... Bineinteles dupa ce in prealabil ai dat disable la placa Skystar si dupa inlocuire, tot bineinteles ca trebuie sa restartezi sistemul si abia dupa aceea sa dai enablare la placuta minune... Daca nu ai alta treaba eu zic sa imi dai o adresa de mail si ti-o trimite nenea in arhiva rar. Bafta!
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Smile

Cauta SS2Diseq 1.6 cu driverele lui Mibi (ver 4.2. si o sa meargaDar depinde si de ce drivere ai instalate pt placa
    Eu le folosesc cu ProgDvb si imi rotesc oala pe toti satelitii vizibili din Romania De pe la vreo 80 Est pana la Hispasat!
    Punctul 0 il am setat pe Arabsat la 26 est!
    Cauta pe www.dvbskystar.com si gasesti acolo cam tot ce iti trebuie la sectiunile.. MotorDiseq si Download!
    Sau pe http://www.dvbsoft.net/download.php?list.39 ...aici driverele lui Mibi
    Trebuie sa stii si locatia ta: longitudine si latitudine ... te uiti pe o harta a Romaniei Daca nu te descurci....mai vorbim!

Bafta!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)