Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Cand o sa avem 2 receptoare pe un abonament?

Deschid acest subiect in speranta ca cineva poate stie ceva despre titlu.
    In urma cu 2 saptamani se scria cate ceva pe forumul RDI despre introducerea pachetului po****r ,precum si de oportunitatea folosirii a doua receptoare in aceeasi locuinta pe un singur abonament.
    Credeam ca acum in prag de sarbatori vor lansa acest tip de oferta, nu de alta dar ma gandeam sa platesc zilele astea abonamentul la Digi pe primul trimestru al anului viitor pentru cele 2 aparate pe care le detin ; in ideea lansarii ofertei ma gandeam ca poate fac si eu astfel economie de un abonament si nu mai platesc ca prostul 2 abonamente.
    Daca as sti ca vor veni cu oferta as plati doar pe Ianuarie ,si mai astept.
    Voi ce credeti? Vor face sau nu aceasta oferta? Deja concurenta(Dolce) a facut acest lucru.
    Multumesc pentru raspunsuri si doresc cu ocazia sarbatorilor ce vor urma toate cele bune pentru toti si un an mai bun.

"Lost" in "Surface" Friend
    Posts Thanks / Likes

mai asteptam...
    Digi are pachetul Po****r...
    Probabil cel de al doilea receptor va aparea in momentul in care incep sa piarda clienti sau....va aparea o oferta mai buna din partea altui operator.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Din ce in ce mai multe surse deocamdata neconfirmate imi semnaleaza ca oferta cu doua receptoare pe un singur abonament exista deja...desigur pt. cei care se aboneaza acum prin intermediul caravanelor Digi tv...deci abonatii vechii pot sa astepte mult si bine al doilea receptor...e si logic oarecum daca ne gindim putin...daca ar face oferta asta valabila si pt. vechii abonati ar trebui sa faca fata unui val masiv de cereri din partea abonatilor(aprox.700de mii de cereri) vechi care toti vor dori desigur sa primeasca inca un receptor pe care daca il vor primi automat vor renunta sa mai plateasca abonament pt.cel existent deja cauzind astfel pierderi semnificative Digi tv-ului...

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zozosat View Post
    Din ce in ce mai multe surse deocamdata neconfirmate imi semnaleaza ca oferta cu doua receptoare pe un singur abonament exista deja...desigur pt. cei care se aboneaza acum prin intermediul caravanelor Digi tv...deci abonatii vechii pot sa astepte mult si bine al doilea receptor...e si logic oarecum daca ne gindim putin...daca ar face oferta asta valabila si pt. vechii abonati ar trebui sa faca fata unui val masiv de cereri din partea abonatilor(aprox.700de mii de cereri) vechi care toti vor dori desigur sa primeasca inca un receptor pe care daca il vor primi automat vor renunta sa mai plateasca abonament pt.cel existent deja cauzind astfel pierderi semnificative Digi tv-ului...
    Si eu am auzit la fel...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Exclamation

atunci ma duc la dolce dupa ce achit cele doua abonamente

zu Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default zvon

Eu am auzit un zvon de sus...cum ca ar fi vorba de nus ce dispozitiv ptr al 2 lea TV care va costa cam 30 ron si prin intermediul caruia se va putea urmari pe 2 televizoare programe diferite in acelasi timp, repet ZVON si in plus de asta cine mi-a spus e director economic parca asa ca....sunt un pic confuz!

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Default title

Quote Originally Posted by proxxym View Post
    mai asteptam...
    Digi are pachetul Po****r...
    Probabil cel de al doilea receptor va aparea in momentul in care incep sa piarda clienti sau....va aparea o oferta mai buna din partea altui operator.
    Pachetul Po****r al lui Digi e egal cu stelutele, iar oferta mai buna este deja. Dolce. Doua deco pe un singur abonament, fara taxe suplimentare, cu posibilitate de plata in rate pentru al doilea receiver. Fara dobanda.
    Last edited by Merlin; 21st December 2006 at 20:17. Reason: deaia
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Oferta cu al doilea receptor va fi disponibila din 2007.In luna decembrie cererea foarte mare pentru receptoarele Digi a facut practic imposibila lansarea acestei noi oferte.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Time to update ? Mentor
    Posts Thanks / Likes

Acest argument ca nu sunt receivere e vrajeala,fiindca nu e important.
    1.Nu e obligat Digi sa ofere al doilea receiver. Oferta se poate face in limita receiverelor disponibile.Adica cine face rost de receiver din alta parte(de ex. second-hand de la fosti abonati Digi care au cumparat receiverul si au renuntat la Digi) de ce nu pot beneficia de aceasta oferta? Fiindca le e lene celor de la Digi sa activeze inca o cartela?
    2.Eu, care am 2 receivere cumparate,sau altii intr-o similara situatie, de ce nu pot beneficia de aceasta oferta? Ca argumentul de mai sus nu e valabil.
    3.Eu cand am cumparat receiverele mi s-a promis ca in curand aceasta oferta va fi valabila.A trecut mai mult de 1 an.M-a dus acum cateva zile ca sa renunt la Digi si mi s-a recomfirmat ca deja oferta e valabila.

Si culmea,mi s-a aratat si 1 pliant de 10cmx10cm, tiparit in tipografie, frumos si colorat, in care scria clar aceasta oferta de 2 receivere activate pe 1 abonament.

Am sunat apoi la Relatii clienti Digi si mi-auspus ca nu exista aceasta oferta.
    Cand le-am zis de pliant, respectivul angajat de la celalalt capat al firului a zis sa astept si,dupa ce s-a informat mai bine,a zis ca da,oferta din pliant e ea scrisa in acel pliant, dar ca de fapt, citez:

"NU E VALABILA OFERTA, E CEVA DE VIITOR,UN PROIECT... " Mai oameni buni,pai asta e publicitate mincinoasa! Daca pun mana pe acel pliant,il scanez si o sa-l postez aici sa va minunati si voi!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default receptor

Zvonuri, zvonuri, zvonuri! Ce va complicati voi cu JIJI sau cu Dolce, cind MAX si Focus merg foarte bine pe receptoare Echolite-Echosmart Cu un singur abo poti vedea pe mai mult de doua televizoare. Iar receptoarele sint mai mult decit acceptabile ca pret. Investitia in doua sau mai multe receptoare se va amortiza rapid, iar aceste rec au si suport software (patch) foarte bun, cel putin deocamdata!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

cum am mai zis-o si in alt topic de ce ti-ar da un receptor pentru inca un televizor tie abonat de 1....n ani cind poate cu el sa faca un abonament la "Cracanatii din deal" la unul care nu o sa ceara AXN-uri noi sau Eurosport 2 ci va fii foarte fericit ca in sfirsit vede si el manelistii pe Taraf si poate dupa doua luni cind o sa devina "adicted" o sa plateasca un abonament pe care tu nu l-ai mai plati. In plus respectivul face ceva euroi in cazul vinzarii DIGI pe cind multumirea ta ca si client vechi nu face doi bani, nu se cuantizeaza. Oferta respectiva va intra in vigoare cind numarul de clienti care pleaca la Dolce va deveni semnificativ. Iar Dolce e competitiv ca pret doar in cazul in care mai ai telefon fix ceea ce nu se intimpla in actualul target DIGI decit in foarte putine cazuri ca nu a tras RTL fire prin toate coclaurile.
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Time to update ? Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Paul_L View Post
    cum am mai zis-o si in alt topic de ce ti-ar da un receptor pentru inca un televizor tie abonat de 1....n ani cind poate cu el sa faca un abonament la "Cracanatii din deal" la unul care nu o sa ceara AXN-uri noi sau Eurosport 2 ci va fii foarte fericit ca in sfirsit vede si el manelistii pe Taraf si poate dupa doua luni cind o sa devina "adicted" o sa plateasca un abonament pe care tu nu l-ai mai plati. In plus respectivul face ceva euroi in cazul vinzarii DIGI pe cind multumirea ta ca si client vechi nu face doi bani, nu se cuantizeaza. Oferta respectiva va intra in vigoare cind numarul de clienti care pleaca la Dolce va deveni semnificativ. Iar Dolce e competitiv ca pret doar in cazul in care mai ai telefon fix ceea ce nu se intimpla in actualul target DIGI decit in foarte putine cazuri ca nu a tras RTL fire prin toate coclaurile.
    Bravo. Mersi. Acum cred ca nu mai lucreaza Digi, dar voi depune toate eforturile sa fiu primul cetatean european care pe 1, 2 sau 3 ianuarie 2007 renunta la Digi.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

[QUOTE=dragonlexus;268221]Bravo. Mersi. Acum cred ca nu mai lucreaza Digi, [QUOTE]

Ba sa stii ca se lucreaza din greu dar la instalari nu la renuntari.
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Stargate FAN Teacher
    Posts Thanks / Likes

@dragonlexus, desi o sa par a fi "avocatul diavolului" (lucru ce nu ma bucura, te asigur) am niste completari de adus la postul tau:

Argumentul cu lipsa receptoarelor s-ar putea sa nu fie doar o vrajeala, avand in vedere ca, la abonare, unii dintre noi am asteptat cu lunile receptorul. Mai mult, a crescut pe zi ce trece numarul antenele branduite "DIGI" agatate pe la balcoane.

1. Avand in vedere bataile de cap pe care le cauzeaza Hyundai-ul digian, nu ar fi cea mai fericita situatie pt RDS (sau pt client) achizitionare un receptor second. Cu unul nou ai cat de cat o garantie, ca, in cazul ca isi da duhul poti merge cu el sa ti-l resusciteze gratis.

2. Cine o zis ca nu poti beneficia de oferta? Daca mai ai contract cu ei, te poti alege cu 3-4 receptoare numai bune de pus la naftalina )

3.Incearca sa faci rost de acel pliant, sa ne minunam si noi...

Time to update ? Mentor
    Posts Thanks / Likes

Multumesc de completare.

Cand am spus "vrajeala" , nu m-am referit la faptul ca e o minciuna ca sunt receivere insuficiente. Stiu ca e cerere mare si ca receiverele sunt putine (probabil ca acum le fabrica )

Doream sa spun ca acel argument a lui Fanta,
    citez "In luna decembrie cererea foarte mare pentru receptoarele Digi a facut practic imposibila lansarea acestei noi oferte."
    nu e valabil, fiindca Digi poate sa lanseze pe piata oferta de 2 cartele-receptoare ACTIVATE pe 1 abonament, fara sa isi asume in acea oferta obligativitatea de a oferi acel receiver gratuit si imediat, ci doar in limita stocului disponibil. Ca doar ei fac oferta, nu noi. O oferta care i-ar ajuta mult la imaginea lor.
    DECI NR.DE RECEIVERE DISPONIBILE NU CONSTITUIE UN MOTIV DE NELANSARE A OFERTEI.
    Acesta ar fi un gest de bunavointa fata de vechii abonati care au mai multe receivere si abonamente, deci care sunt clienti fideli. Lipsa acetui gest de bunavointa ma determina sa renunt la Digi.

PS. Nu am nimic cu Fanta, chiar il stimez pentru munca depusa pe acest forum si nu numai.
    Si nici cu Digi RCS RDS, doar ca dorim putin respect din partea acestei firme.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)