Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11

Thread: Digi ???

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digi ???

Stimati frati care aveti DIGI, desi citesc acest forum de mai mult de 2 ani, nu m-am bagat in discutii aprofundate pana acum...
    Din pacate ieri, am auzit o veste care ma ingrijoreaza serios avand DIGI de la inceputurile sale, vestea venind de la surse credibile, ca DIGI danseaza pe muchie de cutit. Ori va fi cumparata de o firma serioasa, ori nu stiu cum isi va plati datoriile catre stat, dar cel putin in urmatoarele luni va plati amenzi dupa amenzi non-stop, pentru ca este IMPOSIBIL sa tii preturile astea. Ori va claca din acest motiv in urmatoarele 3/4 luni, ori va fi cumparata, ori de la 1 ianuarie cel putin se vor dubla preturile la abonamente, ducand la pierderea clientilor fideli...

Astept replici convingatoare de la cei care cunosc aceasta problema...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

De ce e imposibil sa tii MaxPack in grila cu 12 ron si concurenta il are cu 15-20 ? Crezi ca cineva vinde ceva in pierdere vreodata ? Iti dai seama ce profit fac firmele de cablu care iti vand canalele cu adaos 100% ? DTH probabil pun mult mai putin adaosul si au succes .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Talking

[QUOTE=gylmark;266479]Stimati frati care aveti DIGI, desi citesc acest forum de mai mult de 2 ani, nu m-am bagat in discutii aprofundate pana acum...
    Din pacate ieri, am auzit o veste care ma ingrijoreaza serios avand DIGI de la inceputurile sale, vestea venind de la surse credibile, ca DIGI danseaza pe muchie de cutit. Ori va fi cumparata de o firma serioasa, ori nu stiu cum isi va plati datoriile catre stat, dar cel putin in urmatoarele luni va plati amenzi dupa amenzi non-stop, pentru ca este IMPOSIBIL sa tii preturile astea. Ori va claca din acest motiv in urmatoarele 3/4 luni, ori va fi cumparata, ori de la 1 ianuarie cel putin se vor dubla preturile la abonamente, ducand la pierderea clientilor fideli...

Astept replici convingatoare de la cei care cunosc aceasta problema...[/QUOTE

Majoritatea abonatilor DIGI au avut moaca 1 an pachetul baza si inca mai au,cand o sa expire timpul si incep sa plateasca poate atunci DIGI se va redresa in situatia asta sunt si eu din februarie trebuie sa platesc. Doar FANTA e in masura sa ne raspunda ca la el mai ciripesc niste pasarele

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu cred ca pasarelele ii ciripesc asa ceva lui Fanta si chiar de i-ar ciripi ce te face sa crezi ca ti-ar spune? Actionarii si angajatii Enron nu au aflat nimic de problemele companiei pana la declansarea procedurilor de faliment, cand deja era prea tarziu sa mai faca ceva. Dar nu cred ca Digi are asa de mari probleme. Poate o oarecare lipsa de lichiditati sau ceva de acest gen dar astea se rezolva usor cu inca un imprumut. La dat inapoi e mai greu dar se rezolva si asta...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mardan View Post
    Nu cred ca pasarelele ii ciripesc asa ceva lui Fanta si chiar de i-ar ciripi ce te face sa crezi ca ti-ar spune? Actionarii si angajatii Enron nu au aflat nimic de problemele companiei pana la declansarea procedurilor de faliment, cand deja era prea tarziu sa mai faca ceva. Dar nu cred ca Digi are asa de mari probleme. Poate o oarecare lipsa de lichiditati sau ceva de acest gen dar astea se rezolva usor cu inca un imprumut. La dat inapoi e mai greu dar se rezolva si asta...
    DIGI este de fapt RDS&RCS .. acesta firma avand castiguri f mari din internet !Bani pe care-i reinvesteste in DTH-ul digi .. ! Or fi ei in pierdere la capitolul digi dar pe partea de internet castiga f mult si au de unde da..
    Acest management e unul de dumping si multi stiu ceea ce fac digi .. asa ca nu cred eu ca ishi inchid portile!
    Poate este o incercare de a vinde copania .. si nevoia de cati mai multi abonabi creste "pretul" de vanzare!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Banned

Posts Thanks / Likes

Nu uitati ca ofera CATV si internet in cateva tari din Europa .....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Nu numai DTH in afara ?
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Banned

Posts Thanks / Likes

Pai au CATV in Ungaria , Internet si poate CATV in Slovacia (Slovak Data Systems) , si cred ca si in Cehia .

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Este ilegal ca banii din RCS&RDS sa-i reinvesteasca in Digi conform legilor concurentei in vigoare.Nu este vorba de firma nepotu`srl si varu` srl de la colt de strada,unde sa zicem schimbul de capital ar mai merge ca nu este "nimeni" interesat.Dar unde este vorba deja de milioane de euro si competitori la fel de falnici ,trburile se schimba.
    Compania poate exporta capital din propria firma din alta tara ,doar profitul pt. care a platit deja impozitele aferente,restul este ilegal,chiar daca se practica.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by tylk View Post
    Este ilegal ca banii din RCS&RDS sa-i reinvesteasca in Digi conform legilor concurentei in vigoare.Nu este vorba de firma nepotu`srl si varu` srl de la colt de strada,unde sa zicem schimbul de capital ar mai merge ca nu este "nimeni" interesat.Dar unde este vorba deja de milioane de euro si competitori la fel de falnici ,trburile se schimba.
    Compania poate exporta capital din propria firma din alta tara ,doar profitul pt. care a platit deja impozitele aferente,restul este ilegal,chiar daca se practica.
    Firma Digi nu exista, Digi e doar un nume de serviciu, firma e S.C. RDS & RCS S.A. , vezi chitantele de la Digi

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Logic,altfel nu le-ar merita.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)