Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Surse pt info satelit

Ce sursa e mai de de incredere ?
    Fac o verificare a listei tp-urilor din receptor (frecvente / SR), unele imi lipsesc, unele nu au acoperire, asa ca am apelat la www.

Am aici un exemplu ce m-a bagat in ceata. Diferentele nu sunt mari dar totusi, lucram la virgula. Aveti in ordine, o captura de pe Lyngsat, Flysat, Kingofsat si SatcoDX.

Si nu e singurul caz.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile

trimite corectarea si apari in lista

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    trimite corectarea si apari in lista
    Ok, dar intrebarea era de fapt, care e referinta?
    Am cautat si pe site-ul intelsat, dar in nu am gasit lista de canale / tp-uri, doar acoperirile spoturilor.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

satco dx este renumit pentru incetineala,in rest...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Lyngsat pare mai de incredere , iar Flysat are un atu in plus prin fapul ca publica si canalele care sunt in pachetele codate .

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi MariusT,

Daca inteleg bine intrebarea ta,diferentele la transponderul respectiv,mai sint si altii,la cele patru adrese,se datoreaza in primul rind modului prin care fiecare din acele site-uri accepta confirmarea si validarea datelor pe care le primesc de la diferiti colaboratori externi,in primul rind.Daca vrei sa verifici tu insuti,ceea ce-ai aflat tu acum,ai putea sa folosesti la rind mai multe marci si tipuri de receptoare,la asta adauga si lnb-uri,si vei constata si probabil vei obtine si tu ce-ai gasit tu acum.De aceea e bine cind nu ne intra semnal pe un transponder,chiar daca avem semnal bun pe satelitul respectiv,sau pe spotul frecventei respective,sa schimbam in plus,de cele mai multe ori,sau in minus o unitate la valoarea transponderului respectiv.La exemplu respectiv,la 11056,cel care il redai,ai putea sa-l receptionezi fie cu valoarea data de Lyngsat,sau cu cel de la Satcodx,s.a.m.d.E bine de stiut asta ,pentru ca tunerul unui receptor nu-i "acordat" cu precizie,valabil si pentru oscilatorul lnb-ului,pe toata banda de frecvente.Din aceste motive putem avea si alte surprize,de cele mai multe ori dezamagitoare,daca ne luam dupa fisa tehnica a receptorului.

satelescu

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default http://en.kingofsat.net

the best IN "TOWN"

try it

L-am urmarit de-a lungul intregului an 2006, aproape perfect, actualiyari la zi, pachete, frecvente,

just TRY IT

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@satelescu: mare adevar graiesti. Intr-adevar, am modificat frecventa cu +- 2..3 MHz, si am gasit maximul. Vreau sa spun ca pe canalul ce l-am dat exemplu, am reusit sa cresc calitatea de 52% (default) la 56%. Am sa incerc figura si la Astra 2D / Intelsat905 .

Ca viteza de update, mi se pare ca Flysat bate Lyngsat. Multe programe "plecate" mai pot fi gasite pe Lyngsat ca fiind in vigoare.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)