Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default HBO transmite Dolby Digital din decembrie

Din ce se vede pe site, HBO transmite sunetul Dolby. Aveti idee cand vom putea receptiona si noi pe DTH-urile romanesti ?
    Multumesc.

PS : daca mai e vreun subiect pe tema asta, close & link pls

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din cate am inteles cel putin 3 DTH-uri vor avea sunet dolby pe HBO.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default raspuns de la Dolce

Buna ziua,

Din pacate, momentan, nu vom transmite Dolby 5.1.Motivul este unul de
    ordin tehnic, dar in viitorul apropiat se va rezolva si aceasta
    problema.Momentan este la stadiul de proiect.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Aproape acelasi raspuns l-am primit de la Dolce la o intrebare legata de HD.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by canan17ro View Post
    Aproape acelasi raspuns l-am primit de la Dolce la o intrebare legata de HD.
    Si pana la urma este oare vre-unul din super mega giga DTH-uri romanesti (asa preastavite de unii din membrii acestui forum) sa furnizeze niste servicii de calitate cum ar fi sunet 5.1 si televiziune de inalta definitie ?

Sau trebuie sa ne mandrim ca fac zeci de milioane de euro pe seama unor fraieri de abonati care se multumesc cu pachete de programe mediocre (Taraf, OTV, TV Cucuietii din Deal, etc)

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by enderlabs View Post
    Si pana la urma este oare vre-unul din super mega giga DTH-uri romanesti (asa preastavite de unii din membrii acestui forum) sa furnizeze niste servicii de calitate cum ar fi sunet 5.1 si televiziune de inalta definitie ?

Sau trebuie sa ne mandrim ca fac zeci de milioane de euro pe seama unor fraieri de abonati care se multumesc cu pachete de programe mediocre (Taraf, OTV, TV Cucuietii din Deal, etc)
    Hai ca exagerezi evident acum......"televiziune de inalta definitie ?"
    Nu sta bine pe picioare in EU si tu vrei in RO......
    Unde vrei sa vezi HDTV? In centrele "cu buletinul"?
    Pentru cati utilizatori?
    Mai sunt si eu rau dar tu ma intreci....
    Hai la culcare.....
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Si la spanioli tot in proiect sunt ...dolby digital nici taquilla nu are. De abia au introdus (de vreo trei patru luni)receptoare cu iesire dolby (nu ca digi de doi ani). Ieri a venit o reparatie al unui client care zice ca i se pixeleaza imaginea...La acest client am mai fost de doua ori .. de ce ? Nu ca apar obisnuiti pixeli de semnal slab sau blocare de imagine ,etc...ci din cauza ca are un sony bravia de 42" si in fundal fata unui om nu se vede sau se vede ca un patratel..... Si eu ce sa-i fac , i-am zis sa-si un tv cu tub ca se vede perfect. i-am zis ca este compresia de vina (si digital+ are probleme dintr-acestea cu compresia). Asa ca daca facem o comparatie de vechime intre digital+ (peste zece ani) si digi(doi ani) , eu cred ca ar trebui sa fim mai ingaduitori si mai respectuosi cu niste pioneri pe care multi romani (mai ales cei de afara) i-am dorit sa apara pe piata... Sa le dam sansa sa se corecteze fara a fi jigniti si bucurosi ca dau faliment sau ....altele . Marea majoritate vin cu idei si constatari ,stiu, dar mai sunt unii care isi aprind foc in cap...De aceea eu nici nu mai scriu pe aici , decat ma uit de noutati si atat..(si mai sunt unii care mai sunt si fuduli , ca altfel n-ar fi.....destul) NU FAC REFERIRE LA NIMENI CARE A SCIS IN ACEST POST ..AM EU UN OFF ..MAI DE MULT..

aleksutz
    Guest

@bibbicu @danisat

Daca la spanioli nu e totul in ordine, chiar daca ei sunt un pic mai dezvoltati , asta nu inseamna ca un platitor de abonament DTH din Romania nu poate ridica nsite pretentii , pentru ceea ce plateste.

Daca unora le merge prost , trebuie sa nu speram ca noua ne va merge bine, din acest motiv?

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aleksutz View Post
    @bibbicu @danisat

Daca la spanioli nu e totul in ordine, chiar daca ei sunt un pic mai dezvoltati , asta nu inseamna ca un platitor de abonament DTH din Romania nu poate ridica nsite pretentii , pentru ceea ce plateste.

Daca unora le merge prost , trebuie sa nu speram ca noua ne va merge bine, din acest motiv?
    Si la Revolutie tot sperante am avut. Si uite cine ne sunt conducatori....
    Voi in Buc. aveti ProTV HDTV, ia spune cum e imaginea?
    Poze am vazut pe forum.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)