Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dl. FANTA mai traieste ?

Spune-ne frate ce se intampla cu receptoarele de la digi tv ca suna clientii la care am montat intr-o veselie , toata lumea cere o explicatie si acum o dai cotita . Mai spune o boooomba

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

La mine in toolbar scrie : Smbt . Asadar nu te astepta la minuni . De ce nu suni la Digi direct , cred ca ei ar fi cei mai in masura sa iti raspunda .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

un lucru este clar,nu Fanta este de vina pt. aceasta situatie ci digitv dar.........daca daca tot se lauda Fanta cu bombele si exclusivitatile primite generos din interiorul digi poate isi face timp din pretiosul lui timp liber- nu lua ca ironie- si ne ofera un raspuns... sau timpul le rezolva pe toate

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default re

Oricat de mult numi place politica lui @FANTA si GIGI TV adevarul e ca nu are legatura ce se intampla cu receiverele cu FANTA oricum eu cred ca au depasit 1.000.000 de abonati si sa blocat SISTEMUL... macar la DOLCE daca sar intampla poti suna gratis la 930 )

DreamBox 500 + AKTA TV , 1.6 offset (Al) , Invancom 0.3 db

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Si eu sunt de aceasi parare... de ce sa fie acuzat @Fanta pentru orice defect aparut la Digi
    Imi pare sincer rau ca Digi nu raspunde cu acelasi profesionalism (tehnic vorbind) la modul profesionist de promovare al lui Digi, practicat de @Fanta pe acest forum...

Si nu trebuie uitat faptul ca niciunde in lume nu veti gasi un produs ieftin dar care sa fie si bun...

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

spunea ceva de plecat in Franta sau am inteles eu gresit..

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Domnilor sa nu credeti ca fac reclama acestui dth dar la mine functioneaza destul de bine cand vizionez aceste programe,cred totusi ca devina este numai receptorul lor nu si transmisia care cei drept este cam slabuta,cei drept nici nui pot critica pe amarati astia.....
    NONE

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce treaba are FANTA cu neprofesionalismul celor de la DIGI?Ceea ce pot eu sa-i reprosez este faptul ca ii apara mult prea mult uneori in ciuda evidentelor.Dar o sa se sature si el intr-o buna zi...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

fanta , nu este vinovat pt problemele lui jiji dth ...el poate fi vinovat doar atunci cand promoveaza cu atata nonsalanta acest serviciu de rahat...
    si intr-un fel sau altul ,putin, sunteti vinovati si voi abonatii , ca alegeti acest serviciu de doi lei pe nume jiji tv in conditiile in care mai ofera si altii servicii dth...
    si , capac peste toate , dupa toate problemele aparute mai si aveti pretentii de la ei....
    bravo abonatilor jiji pt increderea oarba pe care le-o acorda , desi pt asta , cei de la jiji ar trebui sa-i plateasca pe cei care se aboneaza la ei..

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

De ce nu incercati sa ganditi logic ? Ce treaba au operatorii de Digi
    cu softul de update pt. cartele trimis de Kudelski ? Totul vine criptat
    si nu se poate interveni in el ; responsabilitatea remedierii e a celor
    de la K . Dar parca s-a mai scris despre asta si acum 2 sapt.
    cand au fost probleme ....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Desi trebuia sa pastrez secret haideti sa va spun ce s-a intamplat.O sa incerc sa nu folosesc termeni tehnici pentru a putea fi inteles de toata lumea.

1.Digi Tv a marit durata de trimitere a EMM-urilor de activare de la 3 zile la 20 zile , datorita faptului ca antenele se instalau cu oarecare intarziere.
    2.In ultimile doua saptamani Digi Tv a vandut cateva zeci de mii de receivere , cererea este practic enorma pentru receiverele acestui operator.

In aceste conditii banda a fost incarcata cu peste 3.000.000 de EMM-uri trimise catre receivere fapt ce a dus la "strangularea" benzii.Ca solutie de avarie si pentru aerisirea benzii s-a scos temporar EPG-ul si download-ul prin satelit.

Au fost afectate de acest "incident" receiverele ce au primit in ultima saptamana EMM de activare sau prelungire a subscriptiei.

Azi se pare ca totul va reveni la normal.

Fanta
    RDI Team

In week-end am avut anumite probleme care nu mi-au permis sa intru pe net.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Dth -urile noastre la vanzari:
    1dolce
    2digi
    3focus
    4boom-trebuie sa regandeasca tot!
    5max
    e parerea mea!
    Singurele dth-uri care trebuie sa aiba rec bune sau macar soft bun sunt:
    digi(soft prost),boom(ambele),dolce(rec tampit),max (spuneti voi)!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    2.In ultimile doua saptamani Digi Tv a vandut cateva zeci de mii de receivere , cererea este practic enorma pentru receiverele acestui operator.
    NEBUNIE ISTERIE am vazut eu pe toti pe stazi cu antene in cap dar credeam ca au scapat de la nebuni.Se pare ca toti cumparau digi tv. Si de bine ce se vinde au decis sa mai ieftineaca putin, conform spuselor tale. Nu faceau fata si au decis sa agraveze situatie....

Eu personal cred ca aberezi !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

La fiecare lansare a unui nou operator au facut ceva , au mai dat 100 de lei , vorba lui nea nicu , au mai ieftinit , au mai dat ceva gratis , un mic si-o bere si au anihilat proaspata lansare . Dolce ar fi avut cel mai ieftin abonament , acum nu-l mai au ....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Stai calm ca 1 EMM = 1 cartela de la tine am pretentii Daca nu o sa va fac un tutorial despre EMM si ECM.
    Cred c-ar fi bine venit .

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)